clock

Dzisiaj jest 29.02.2024 rok ,        godzina: 0:42 dudes     Dziś imieniny: Lecha, Lutomira           Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » 5 mitów, które odstraszają Cię od stołu do masażu


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

5 mitów, które odstraszają Cię od stołu do masażu

Linki sponsorowane


Mit pierwszy: Masaż jest zbyt drogi, tylko dla bogatych.

Fakt: Przeciętna cena masażu to 60zl/h, im dłuższy masaż, tym cena za minutę niższa. W niektórych częściach polski ceny juz od 30zl/h - np w mniejszych miejscowościach turystycznych poza sezonem, gdy płacisz z góry za serie masaży. Również szkoły masażu oferują nisko płatne zabiegi wykonywane przez uczniów, można się tez zgłosić jako model na zajęcia 100zl/dzien.

Mit drugi: Musisz się rozebrać do masażu.

Fakt: Zależy tylko od ciebie jak bardzo (lub jak mało) ubrań zdejmujesz. Niektórzy wola zatrzymać bieliznę, inni nie, czasami dostaje się w gabinecie bieliznę jednorazowa. Niektóre zabiegi masażu, np na krześle, shiatsu, akupresura, tajski, masaż stop są wykonywane w luźnym ubraniu - gabinet również da ci taki strój. Cokolwiek wybierzesz, będziesz przykryty prześcieradłem i ręcznikami.

Mit trzeci: Masaż jest luksusem w spa, nie ma rzeczywistego działania leczniczego.

Fakt: Daleko od bycia zamkniętym w spa, masaż jest praktykowany w szpitalach, przychodniach lekarskich, centrach sportowych. Może być forma relaksacji, ale również oferuje wiele korzyści zdrowotnych - od bólów głowy, mięśniowych i stawowych, wysokiego ciśnienia krwi, słabego systemu odpornościowego do osłabienia związanego z rakiem.

Mit czwarty: Masaż musi bolec, żeby był skuteczny.

Fakt: Masaż nie musi być bolesny. Niektórzy wola masaż głęboko tkankowy czy mocne masaże orientalne, ale ból powinien być "dobry", "leczniczy", który przynosi efekt - w granicach wytrzymałości klienta. Masażysta będzie pytał, jak odczuwamy nacisk, w każdej chwili możemy też powiedzieć, że jest za mocno.

Mit piaty: Każdy może się mianować "terapeuta masażu".

Fakt: Masaż leczniczy jest regulowany prawnie. Technik masażu przechodzi 2200h szkolenia teoretycznego i praktycznego, wielu kształci się dalej na kursach specjalistycznych, nie objętych paragramem szkolnym, np masaże orientalne.

Również biomasażyści (masaż w celach relaksacyjnych, profilaktycznych i biostymulujących) są regulowani prawnie, choć nieprecyzyjnie - dlatego przy rezerwacji zabiegu możną pytać o kwalifikacje, ilość godzin szkolenia, w jakiej szkole i jak długie doświadczenie. Na wiszących na ścianie certyfikatach samemu można sprawdzić ilość wpisanych godzin, nazwę szkoły i datę wystawienia zaświadczeń. Do tej grupy nie są zaliczani masażyści kończący tylko kurs masażu klasycznego, często bardzo krótkiego.


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.