clock

Dzisiaj jest 19.03.2024 rok ,        godzina: 4:24 dudes     Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » ABC Refleksoterapii


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

ABC Refleksoterapii

Linki sponsorowane


Refleksoterapia to stara, znana już w starożytnym Egipcie, naturalna metoda leczenia. Choć uznawana za dość alternatywną jest to nauka, u której podstaw leżą badania fizjologiczne i neurologiczne. Masaż stóp był wykonywany w starożytnych Chinach 5000 lat p.n.e. i w Egipcie około 2000 lat później. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych we współczesnej medycynie naturalnej forma profilaktycznego i terapeutycznego oddziaływania na organizm ludzki.

Refleksoterapia polega na uciskaniu tzw. stref refleksologicznych m.in. na stopach. Poszczególne strefy mają swoje odpowiedniki w gruczołach i narządach organizmu. Masowanie i uciskanie wybranych punktów powoduje reakcje fizjologiczne, które przywracają równowagę w organizmie. Stymulują proces powrotu do zdrowia.

Zabieg polega na pobudzaniu miejsc i punktów na stopach odpowiadających naszym narządom stopy2.jpgwewnętrznym i kręgosłupowi. Poszczególne punkty i ich skupiska odpowiadają za konkretne organy w ciele, stąd odpowiednie ich masowanie pomaga zlikwidować ogniska chorobowe i przyczynia się do ich harmonizowania.

Duży palec u stopy i koniuszki pozostałych palców stóp odpowiadają za mózg, jego stan i myślenie. Dlatego też w stanach zwiększonego wysiłku umysłowego możemy stymulować nasz umysł poprzez szczypanie koniuszków naszych palców od stóp, bądź też gniecenie ich paznokciem kciuka. Pobudzanie tej części stopy jest również skuteczne w usuwaniu bólów głowy. Najbardziej efektywne są krótkie, szybkie ruchy.

Tak zwana „szyja” dużego palca stopy odpowiedzialna jest za tarczycę i jej gospodarkę hormonalną. Pobudzanie tej części stopy w odpowiedni sposób stymuluje wydzielanie hormonów tarczycy tyroksyny i trojjodotyroniny.

Jeśli natomiast mamy problemy z płucami np. cierpimy na astmę lub zapalenie płuc, należy stymulować grzbietową część naszej stopy oraz „poduszki” w górnej części stóp. Możemy je rozcierać lub ugniatać. Bardziej wtajemniczeni mogą zastosować technikę „spacerową kciuka”. Polega ona na szybkich, wprawnych ruchach zginając-posuwistych kciuka.

Środkowe części stóp odpowiadają naszym narządom wewnętrznym, jelitom, żołądkowi, wątrobie, nerkom, pęcherzowi i innym.

Pięty zaś, są obszarem gdzie możemy stymulować nasz kręgosłup, kolana i stopy. Szczypanie i gniecenie pięt może spowodować zelżenie bólów dolnej części naszego kręgosłupa, poprawienie kondycji naszych stawów kolanowych lub skokowych.

Taka sama mapa punktów refleksologicznych znajduje się na naszych dłoniach. Posiadając tę podstawową znajomość refleksoterapii na naszych stopach możemy z powodzeniem wykonywać automasaż lub też masować kogoś innego. Nie bójmy się popuścić wodzów fantazji, masując wykręcajmy, gniećmy, oklepujmy stopy, zwracając jednocześnie uwagę na to by osobie masowanej nie sprawić bólu. Jeśli okaże się, że nawet najlżejszy dotyk danego miejsca sprawia ból, może być to oznaka, że w danym narządzie dzieje się coś niepokojącego.

Źródło: www.uroda.com


[dodaj komentarz na forum]






Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.