clock

Dzisiaj jest 28.10.2021 rok ,        godzina: 4:04 dudes     Dziś imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Akupresura stóp


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Fotele z masażem Pro-Wellness

Stoły do masażu

Stoły do masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Akupresura stóp

Linki sponsorowane


Masaż, masaże Akupresura stóp, zwana inaczej refleksologią, refleksoterapią to licząca tysiące lat i wywodząca się ze starożytnych Chin i Egiptu sztuka masażu. Według chińskiej medycyny ludowej stopy są mapą całego organizmu, jego mikrokosmosem - mieszczą się na nich tzw. strefy refleksyjne, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała.

W ich obrębie znajdują się receptory, których stymulowanie poprzez uciskanie i punktowy masaż warunkuje właściwe funkcjonowanie systemu nerwowego i układu krążenia, zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia.
Celem refleksoterapii jest wprowadzenie organizmu (traktowanego jako całość) w stan głębokiego relaksu i w ten sposób zapewnienie mu powrotu do równowagi. Akupresura działa zatem zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym, czy duchowym.
Stopa składa się z 28 kości, 19 mięśni, 107 ścięgien i więzadeł. To skomplikowany "aparat" dzięki któremu możemy biegać, skakać, chodzić. Niestety w Polsce pielęgnacja stóp ciągle jeszcze nie jest doceniana. Niewiele osób wie, że złe samopoczucie zaczyna się przeważnie od zaniedbanych, chorych stóp.W stopach umieszczone są receptory - unerwione punkty mające połączenie z każdą częścią i organem ciała. Przez ich ucisk-masaż można poprawić ukrwienie tych punktów, a tym samym odpowiadające im narządy. Lepsze krążenie krwi, oznacza szybszy transport składników koniecznych do życia oraz usuwanie toksyn i złogów odpowiedzialnych za choroby.
Kiedy chodzimy boso po piasku czy kamieniach stymulacja receptorów odbywa się automatycznie. Niestety obuwie nie daje takiej możliwości. Część podeszwy stóp, nie dotyka podłoża, a część jest nadmiernie narażona na ucisk. Może to prowadzić do różnych schorzeń. Możemy im przeciwdziałać, a nawet leczyć masując odpowiednie receptory. Taki masaż to akupresura stóp.

Historia akupresury liczy tysiące lat. Inskrypcje z 2330 roku przed Chrystusem, na tzw. grobowcu lekarzy w Ankhmahor w Egipcie, są najwcześniejszymi zapisami jej stosowania. Jedna ze scen przedstawia masowanie stóp i dłoni. Chińscy akupunkturzyści także stosowali akupresurę już w czwartym wieku naszej ery jako uzupełnienie swojej terapii. Stosowali bezpośredni nacisk na stopy, podczas gdy igły tkwiły w ciele pacjenta, aby wyzwolić energię i zapoczątkować proces leczenia. Dziś uczy się akupresury na całym świecie i jest ona jedną z najpopularniejszych metod medycyny komplementarnej.
Jeżeli któraś część ciała jest zainfekowana, przeciążona lub napięta, odpowiadające jej punkty są czułe na ucisk. W ten sposób stopy i ręce mogą zdać dokładne sprawozdanie ze stanu zdrowia.
Wpływ akupresury stóp na organizm jest właściwie wszechstronny. W trakcie leczenia akupresurą, w przypadku poważnych dolegliwości (tj. np. nowotwory) zaleca się kontynuowanie terapii tradycyjnej i stosowanie do zaleceń lekarza. Skuteczność masażu zależy od specyfiki naszego organizmu: jeden człowiek może poczuć się lepiej od razu - inny dopiero po dłuższym czasie. Zaleca się dlatego wszystkim cierpliwość, wiarę i dużo miłości do siebie samego! Fachowy masaż stóp jest doskonałym sposobem na odpoczynek tak ciała, jak i ducha.
Wiedząc o tym, że na naszych stopach istnieją receptory organów całego ciała zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszego zdrowia jest zdrowie i dobry stan naszych stóp. Dbając o stopy możemy przy okazji poprawić ukrwienie wszystkich narządów naszego ciała.

Dlatego pamiętajmy o:
- moczeniu stóp w solach
- usuwaniu zgrubień i nagniotków
- używaniu różnego rodzaju wałków do masażu stóp
- używaniu wkładek do butów z uwypuklonymi receptorami
- noszenia specjalnego obuwia pobudzającego receptory
i oczywiście o masażach stóp.

Materiał zaczerpnięty z www.masaz24.com

 

[dodaj komentarz na forum]
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

LurguS - sklep dla masażystów i fizjoterapeutów.

Stoły do masażu

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness

Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.