clock

Dzisiaj jest 18.07.2024 rok ,        godzina: 23:33 dudes     Dziś imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Chcesz schudnąć? Pozwól się oklepać


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Chcesz schudnąć? Pozwól się oklepać

Linki sponsorowane


Chcesz schudnąć? Pozwól się oklepać....

Wiele osób marzy o tym żeby szybko i bez większego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy. Stąd wielka popularność różnego rodzaju diet cud i zabiegów wyszczuplających takich jak masaże. Wprawdzie dzięki samym masażom nie schudniemy, jeśli nie będziemy racjonalnie się odżywiać i ćwiczyć. Jednak warto z nich skorzystać i potraktować je jako zabiegi wspomagające działanie diety.

Są masaże klasyczne, gorącymi kamieniami, aromaterapeutyczne oraz odchudzające. Te ostatnie wywołują wiele kontrowersji, nie każdy wierzy w ich skuteczność.
Masaż odchudzający wykonywany jest przede wszystkim na brzuchu, udach oraz pośladkach – tam gdzie głównie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Polega on na ugniataniu, uciskaniu i oklepywaniu ciała, co jest dość bolesne. Zaczyna się i kończy masażem tzw. bańką chińską – ma to ujędrnić skórę i przygotować ją do właściwej części zabiegu, która polega na bardzo intensywnym oklepywaniu całego ciała.

Ważne jest także zastosowanie kosmetyków antycellulitowych. Masażyści stosują produkty na bazie kofeiny, która wchłania wodę i poprawia przepływ limfy w tkankach. Zadaniem tej części masażu jest rozbicie komórek tłuszczu, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii.

Aby efekty masażu były zadowalające, należy skorzystać z ok. 12 regularnych zabiegów.

Jednak sam masaż nie sprawi, że zgubimy zbędne kilogramy. Zawodowi masażyści uważają, że może on być jedynie elementem wspomagającym odchudzanie.
Nie ma nic lepszego od ruchu i dobrze dobranego jedzenia. Same masaże bez pracy nad sobą nic nie dadzą. Ze specyfikami jest tak samo, jako dodatek mogą pomóc, ale nie zastąpią ćwiczeń czy diety - ostrzega masażysta Jakub Ciombora.

A więc nie możemy oczekiwać ''cudów'', ale regularne masaże mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Poprawiają wydajność mięśni. To z kolei sprawia, że możemy ćwiczyć dłużej, z mniejszym prawdopodobieństwem kontuzji. Nasz organizm wydajniej korzysta z dostarczanych mu substancji odżywczych, co działa stymulująco na wzrost mięśni.

Decydując się na jakikolwiek rodzaj masażu, trzeba pamiętać, że nie przy każdej dolegliwości jest on zalecany. Przeciwwskazania to: choroby skóry, hemofilia, rak, choroby serca, ciąża, menstruacja.

Źródło: Wirtualna Polska


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.