clock

Dzisiaj jest 28.10.2021 rok ,        godzina: 4:58 dudes     Dziś imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Chcesz schudnąć? Pozwól się oklepać


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Fotele z masażem Pro-Wellness

Stoły do masażu

Stoły do masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Chcesz schudnąć? Pozwól się oklepać

Linki sponsorowane


Chcesz schudnąć? Pozwól się oklepać....

Wiele osób marzy o tym żeby szybko i bez większego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy. Stąd wielka popularność różnego rodzaju diet cud i zabiegów wyszczuplających takich jak masaże. Wprawdzie dzięki samym masażom nie schudniemy, jeśli nie będziemy racjonalnie się odżywiać i ćwiczyć. Jednak warto z nich skorzystać i potraktować je jako zabiegi wspomagające działanie diety.

Są masaże klasyczne, gorącymi kamieniami, aromaterapeutyczne oraz odchudzające. Te ostatnie wywołują wiele kontrowersji, nie każdy wierzy w ich skuteczność.
Masaż odchudzający wykonywany jest przede wszystkim na brzuchu, udach oraz pośladkach – tam gdzie głównie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Polega on na ugniataniu, uciskaniu i oklepywaniu ciała, co jest dość bolesne. Zaczyna się i kończy masażem tzw. bańką chińską – ma to ujędrnić skórę i przygotować ją do właściwej części zabiegu, która polega na bardzo intensywnym oklepywaniu całego ciała.

Ważne jest także zastosowanie kosmetyków antycellulitowych. Masażyści stosują produkty na bazie kofeiny, która wchłania wodę i poprawia przepływ limfy w tkankach. Zadaniem tej części masażu jest rozbicie komórek tłuszczu, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, przez co przyspiesza się przemianę materii.

Aby efekty masażu były zadowalające, należy skorzystać z ok. 12 regularnych zabiegów.

Jednak sam masaż nie sprawi, że zgubimy zbędne kilogramy. Zawodowi masażyści uważają, że może on być jedynie elementem wspomagającym odchudzanie.
Nie ma nic lepszego od ruchu i dobrze dobranego jedzenia. Same masaże bez pracy nad sobą nic nie dadzą. Ze specyfikami jest tak samo, jako dodatek mogą pomóc, ale nie zastąpią ćwiczeń czy diety - ostrzega masażysta Jakub Ciombora.

A więc nie możemy oczekiwać ''cudów'', ale regularne masaże mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Poprawiają wydajność mięśni. To z kolei sprawia, że możemy ćwiczyć dłużej, z mniejszym prawdopodobieństwem kontuzji. Nasz organizm wydajniej korzysta z dostarczanych mu substancji odżywczych, co działa stymulująco na wzrost mięśni.

Decydując się na jakikolwiek rodzaj masażu, trzeba pamiętać, że nie przy każdej dolegliwości jest on zalecany. Przeciwwskazania to: choroby skóry, hemofilia, rak, choroby serca, ciąża, menstruacja.

Źródło: Wirtualna Polska


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

LurguS - sklep dla masażystów i fizjoterapeutów.

Stoły do masażu

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness

Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.