clock

Dzisiaj jest 19.03.2024 rok ,        godzina: 9:09 dudes     Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Dłonie masażysty


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Dłonie masażysty

Linki sponsorowane


Techniki zapobiegania urazom w masażu

Ważne jest zapobieganie urazom spowodowanym powtarzalnym obciążeniem. Kiedy uraz już nastąpił, droga do wyzdrowienia jest bardzo długa. Kariera masażysty może być przerwana a nawet przedwcześnie zakończona.

Te techniki pomogą ci ocalić twoje dłonie i twoją karierę:

Bądź w formie: planuj treningi przynajmniej trzy razy w tygodniu, włączając w nie stretching, wzmacnianie i aerobic. Utrzymywanie dobrego krążenia krwi pomoże wyleczyć urazy w ich stadium początkowym i nie dopuścić do ich zaostrzenia.

Rozwiń dobrą mechanikę ciała: wydajne korzystanie ze swego ciała w celu wyprodukowania najbardziej efektywnego ruchu przy najmniejszym wysiłku zredukuje obciążenie przy pracy masażysty. Utrzymuj pozycję wyprostowaną tak często jak tylko się da, pilnuj aby stawy ręki i ramienia były ustawione w linii prostej i używaj dużych mięśni pleców oraz barków tak, aby ciężarem ciała tworzyć nacisk.

Unikaj innych czynności obciążających ręce: organizm ma swoje granice i nie może przyjąć więcej pracy. Granie zawodowo na instrumencie lub intensywne pisanie na komputerze w połączeniu z pracą masażysty najpewniej spowoduje kontuzję.

Dbaj o swoje dłonie codziennie: dłonie są twoim narzędziem, a więc traktuj je dobrze. Unikaj otwierania słoików, uprawiania sportów rękami, wbijania gwoździ – wszystko to może być traumą i stresem dla twoich dłoni.

Pracuj w zgodzie z naturą swego ciała, a nie przeciwko niej: jeśli masz hipermobilne dłonie, nie używaj ich nadmiernie w masażu. Jeśli miałeś wcześniej schorzenie lub kontuzję rąk, pleców albo szyi, pomyśl o wykonywaniu masażu, który nie wymaga siły i nacisku.

Różnicuj swoje techniki masażu: używaj różnych części dłoni i ramion do wykonywania masażu, aby uniknąć powtarzalnego ruchu w jakiejkolwiek części ciała. Na przykład używaj czasem łokcia do przyciskania, raczej niż zawsze robiąc to kciukiem.

Nie masuj technikami, które sprawiają ci ból: zaprzestań wykonywania jakichkolwiek technik, które powodują ból lub dyskomfort – masz do wyboru tysiąc innych technik.

Obserwuj swoje nawyki w pracy: staraj się utrzymać regularny plan pracy, tak że nie nastąpią nagłe zmiany w liczbie i intensywności masaży. Eksperymentuj z wysokością stołu, aż znajdziesz odpowiednie dla siebie ustawienie. A jeszcze lepiej, kup elektryczny stół, który można regulować w trakcie pracy.

Nie śpiesz się pomiędzy masażami: jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu między masażami, żeby odpocząć, rozciągnąć się, pooddychać i zmienić prześcieradła, narażasz się na ryzyko kontuzji.

Używaj innych środków w masażu: hydroterapia, aromaterapia, równoważenie energii i zabiegi spa mogą przyciągnąć nowych klientów i dodać nowej jakości twoim masażom. To również zredukuje intensywność pracy rękami i da twojemu ciału czas na odpoczynek.

Bądź realistą: są granice pracy, jaką możesz wykonać dla swoich klientów. Jesteś tylko człowiekiem ze swoimi silnymi i słabymi stronami. Respektowanie swoich ograniczeń jest zdrowe i pozwoli utrzymać ci kończyny zdrowe.

Lecz kontuzje natychmiast i efektywnie: już przy pierwszych oznakach bólu czy dysfunkcji idź do lekarza. Jeśli czujesz ból, najprawdopodobniej doznałeś urazu. Zignorowanie go pogorszy sprawę.

Kontuzja to skomplikowany temat. Nie ma magicznego środka, który ochroni nas przed urazami. Poprawianie mechaniki ciała jest niezmiernie ważne, ale nawet najlepszy terapeuta może doznać urazu.

Najefektywniejszy sposób na uchronienie się przed kontuzjami łączy wiele czynników i bierze pod uwagę ciebie całego jako człowieka, zarówno twoje ciało, jak i umysł.

Źródło: www.massagethai.info






Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.