clock

Dzisiaj jest 18.07.2024 rok ,        godzina: 22:13 dudes     Dziś imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Fotel masujący w gabinecie masażu


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Fotel masujący w gabinecie masażu

Linki sponsorowane


Fotele z masażem to urządzenia, które są stosunkowo mało znane w Naszym kraju. Niewiedza powoduje, że często są one źle i mylnie oceniane. Mało kto jest świadomy, że z urządzeń tych często korzystają profesjonalni masażyści. O kilka słów na ten temat poprosiliśmy jednego z nich.

Pan Dariusz Gołda to zawodowy masażysta, który od 18 lat specjalizuje się w masażu klasycznym i z powodzeniem nastawia kręgosłupy w Swoim gabinecie masażu i fizykoterapii w Częstochowie na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 3c

Pro-Wellness: Witam Panie Dariuszu. Muszę przyznać, że ciężko umówić się z Panem na spotkanie. Czy jest to spowodowane dużą ilością pracy?

D.G: Tak, na brak pracy nie narzekam. W obecnych czasach dużo osób decyduje się na wizytę u masażysty.

Pro-Wellness: Kim są Pana pacjenci i dlaczego są zmuszeni Pana odwiedzać?

D.G: Pacjenci nie są zmuszani :) Przychodzą z własnej woli, co nie oznacza, że tego czasu nie woleliby spożytkować w inny sposób. Moi pacjenci to szeroka grupa społeczna, najczęściej po 40 roku życia. Osoby te decydują się odbywać masaż ponieważ ból pleców spowodowany ich trybem pracy, schorzeniami, kontuzjami czy podeszłym wiekiem nie pozwalają im normalnie i komfortowo funkcjonować. Spotykam również ludzi, którzy korzystają z masażu jedynie w celach relaksacyjnych lub aby się odstresować, jednak to nieliczna grupa.

Pro-Wellness: Z jakimi najczęściej problemami przychodzą do Pana pacjenci?

D.G: Tych najczęstszych schorzeń jest dużo. Na pewno bóle pleców spowodowane przeróżnymi czynnikami, drętwienie kończyn, zablokowanie stawów kręgosłupa, bóle głowy, przemęczone mięśnie stóp i łydek, rwa kulszowa, napięcia wywołane stresem, wymieniać można długo…

Pro-Wellness: Czy masaż pomaga?

D.G: Tak, to nie ulega dyskusji. Masaż przecież to zabieg leczniczy. Najbardziej dobroczynność masażu chwalą osoby z ostrym bólem, na których środki znieczulające przestały już działać. Co ważne, masaż nie tylko likwiduje ból ale także eliminuje jego źródło!

Pro-Wellness: Ile zabiegów trzeba odbyć aby odczuć poprawę samopoczucia?

D.G: To zależy co nam dolega. Czasem wystarczy jedna sesja masażu aby pacjent odczuł ulgę, jednak z reguły aby na dobre pozbyć się dolegliwości wymagane są systematyczne wizyty, co drugi dzień, przez okres 3-4 tygodni. W poważniejszych sytuacjach musimy liczyć się z trwającym nawet kilka miesięcy okresem rehabilitacji.

Pro-Wellness: Od trzech lat pomaga Panu fotel z masażem. Jaką rolę odgrywa on w Pana pracy?

D.G: Fotel doskonale potrafi rozgrzać mięśnie pacjenta i go rozluźnić. Świetnie radzi sobie z przykurczami i zastałymi mięśniami. Bardzo często proszę pacjentów aby na początku wizyty odbyli masaż w fotelu. Po nim jest mi łatwiej wykonać docelowy zabieg masażu.

Pro-Wellness: Czy sam fotel może zastąpić wizytę w gabinecie masażu?

D.G: W wielu wypadkach tak! Fotel doskonale radzi sobie z bólami przeciążeniowymi, napięciem wynikającym z długotrwałego stresu, czy też z bólem zastałych i spiętych mięśni. Warto jednak przestrzec, że w przypadku dyskopatii, rwy kulszowej czy przy zablokowaniu stawów kręgosłupa wizyta u masażysty jest niezbędna!

Pro-Wellness: Jako osoba, która zna się na masażu i doskonale wie co potrafią fotele z masażem jaką może Pan wydać opinię na temat tych produktów?

D.G: Fotel z masażem to doskonałe urządzenie profilaktyczne. Nie można go porównać z niczym innym. Przyjemny i odprężający masaż rozgrzewa mięśnie, pobudza je do pracy oraz rozluźnia więzadła co skutkuje tym, że lepiej się czujemy. Zaletą fotela, który posiadam jest również trafna diagnostyka napięć mięśniowych, w co ciężko było mi uwierzyć gdy poznałem ten produkt. To naprawdę podwyższa efektywność masażu. Warto wspomnieć o doskonałym działaniu relaksacyjnym. Mieć możliwość codziennego masażu, wieczorem w zaciszu Swojego domu to naprawdę rzecz, którą polecam wszystkim.

Pro-Wellness: Panie Dariuszu, dziękuję za rozmowę. Proszę powiedzieć co mogę Panu i Pańskim klientom życzyć na zakończenie Naszego wywiadu?

D.G: Oj to trudne pytanie. Może tego aby wizyty w gabinecie masażu były spowodowane chęcią profilaktycznego zadbania o Swoje zdrowie a nie tylko jego utratą.

Pro-Wellness: W takim razie życzę Panu samych tego typu klientów oraz dalszych sukcesów zawodowych.

D.G: Dziękuję.

Źródło: www.fotele.com


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.