clock

Dzisiaj jest 17.06.2024 rok ,        godzina: 14:24 dudes     Dziś imieniny: Laury, Leszka, Marcjana            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Insulinoma


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Insulinoma

Linki sponsorowane


Insulinoma to guz wydzielający insulinę.
Zajmiemy się dziś przez krótką chwilę insulinoma.
Komórki części wewnątrzwydzielniczej trzustki, które wywodzą się z Komorek serii APUD mogą być punktem wyjścia rozwoju guzów łagodnych i złośliwych. Wśród guzów hormonalnie czynnych wyróżniamy guzy wydzielające:
-gastrynę - gastrinoma,
-wazoaktywny peptyd jelitowy VIP - VIP-oma,
-polipeptyd trzustkowy PP - PP-oma,
-somatostatynę - somatostatinoma,
-glukagon - glukagonoma i
-insulinę - insulinoma.
Insulinoma to guz wywodzący się z komórek B wysp Langerhansa, w większości przypadków występuje w postaci pojedynczego gruczolaka. Do głównych objawów chorobowych można zaliczyć:
-uczucie zmęczenia,
-niepokój,
-bóle głowy,
-zaburzenia widzenia i mowy,
-zaburzenia zapamiętywania czyli wszystkie objawy związane ze stanem niedocukrzenia. Piszę tu o typowych objawach, które wystąpiły u mojego pacjenta, a które skutecznie i przez dłuższy już czas były przyczyną wizyt w gabinecie. Proszę o masaż odprężający, za dużo już pracuję i muszę oderwać się od pracy, to słyszałem często, zbyt często pomimo urlopu pacjenta i radykalnej zmiany trybu życia. Nadal utrzymywała się dekoncentracja w pracy i brak napędu. Co więcej pacjent wyraźnie wskazywał na objawy hipoglikemii występujące w ciągu dnia na czczo i po wysiłku fizycznym i ich ustąpieniu po doustnym spożyciu węglowodanów. Potem oznaczał poziom cukru glukometrem co zdarzyło się przypadkowo, bowiem jego sekretarka chorując na cukrzyce oznaczała poziom glukozy w pracy kilka razy. Oznaczenie poziomu glukozy było jej propozycją. Całe szczęście, że tak się stało. W trakcie oznaczeń glukozy okazało się, że pacjent miał poziom glukozy poniżej 2,2 mmol/l. W związku z tym u pacjenta były typowe wykładniki triady Whipple'a:
-napad hipoglikemii na czczo lub po wysiłku,
-wykazanie poziomu glukozy poniżej 2,2 mmol/l,
-ustąpienie dolegliwości po podaniu glukozy.
Po tym wszystkim co usłyszałem byłem przekonany, że masaż odprężający nie jest potrzebny, a potrzebne jest wdrożenie diagnostyki i podjęcie się leczenia przez pacjenta. Po kilku miesiącach oznaczania glikemii i insulinemii, wykonania badań obrazowych jamy brzusznej pacjent już wie co jest przyczyną złego samopoczucia.
Czas na bezpieczny masaż: wymienione objawy mogą wystąpić u każdego z nas, za długo i za dużo pracujemy, żyjemy chyba nie higienicznie, nie obserwujemy wnikliwie swojego organizmu. Z autem jedziemy na przegląd i do serwisu, a ze sobą nie zawsze do lekarza. Ja pytam swoich pacjentów niemal o wszystko co pozwoliłoby dostosować masaż do ich potrzeb, zastanawiam się nad brakiem efektów, a to co może stać się przyczyną dolegliwości pozostaje jako cel zagadki do rozwiązania. Także moi słuchacze pytają mnie a po co mi wiedzieć co to jest test potrójny, test podwójny i usg 4D, ja odpowiadam: po to by kompleksowo zaopiekować się swoim pacjentem, w przypadku kobiety w ciąży wiedzieć na jakim etapie ciąży jakie wykonać badania lub czego się spodziewać.

Autor: Grzegorz Lewandowski
Źródło: www.ckm-akson.edu.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.