clock

Dzisiaj jest 30.05.2024 rok ,        godzina: 1:34 dudes     Dziś imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Integracyjny Masaż Body Work terapia relaksacyjna


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Integracyjny Masaż Body Work terapia relaksacyjna

Linki sponsorowane


Integracyjny Masaż Body Work - to głęboka relaksacja oparta na masażu i pracy z tkankami miękkimi w synchronizacji z oddechem i elementami ćwiczeń. Masaż zmniejsza skutki długotrwałego napięcia, stresu w tkankach miękkich zwłaszcza w okolicach stawów. Podstawą jest relaksacja w którą wplecione są elementy masażu leczniczego.

IMBW stosowany jest najczęściej jako masaż w odnowie psychosomatycznej, zwłaszcza u osób chcących się zrelaksować a jednocześnie poprawić stan tkanek miękkich, mięśni i stawów. IMBW Cieszy się zainteresowaniem osób pracujących zwłaszcza w wymuszonych pozycjach, jak intensywna praca z komputerem, częste podróże, praca na stojąco, gra na instrumencie czy stanowiska wymagające dużej kontroli mimiki twarzy podczas spotkań.

Podstawy związane są z zachodnim podejściem do pracy z tkankami miękkimi, zwłaszcza tkanką łączną, wyczuwaniem subiektywnych reakcji na masaż jak i sam dotyk. Podczas sesji skupiamy się na subtelnych odczuciach. Pracujemy warstwowo w trakcie opracowania okolic stawów z uwzględnieniem ewentualnych przykurczy powstałych nie tylko w wyniku urazów ale stanów emocjonalnych, długotrwałego stresu. Duży nacisk kładziemy na terapię oraz profilaktykę zwłóknień powstających w wyniku napięć, drobnych urazów lub obrzęków, tym samym działając profilaktycznie względem problemów natury zdrowotno-estetycznej.

To ponad godzinna sesja masażu zwiększająca grację ciała, pomaga zaakceptować siebie.

Kluczem do IMBW jest wykonywanie miękkich, bezbolesnych ale głęboko oddziałujących technik zmniejszających skutki zmian w tkankach zwłaszcza pochodzenia napięciowego.

(…) Doprowadzenie do rozluźnienia i głębokiego relaksu bez odczuwania bólu jest podstawą stosowania masażu w odnowie psychosomatycznej”. Natomiast skupienie się w masażu na subtelnych odczuciach podczas integracji poprzez pracę z poszczególnymi segmentami ciała oraz przywróceniu do normy tkanek miękkich zmienionych w wyniku oddziaływania długotrwałego stresu jest podstawą w Integracyjnym Masażu Body Work”. „Kiedy zauważamy, iż człowiek uspokaja oddech, powoli zaczyna się odprężać i częściowo sam rozluźnia napięcia, pozwólmy, aby sam wyznaczył tempo masażu. Intensyfikacja i zbyt wcześnie rozpoczęte głębokie techniki nie przyspieszą procesu relaksacji, wręcz przeciwnie”.

„Pracujemy na tyle głęboko na ile pacjent jest gotowy, naszym celem jest świadomy masaż, czyli świadomy swoich napięć pacjent, a nie jedynie wprowadzanie w błogi sen czy doznanie krótkiego relaksu. Uświadomienie napięć i ograniczeń jest punktem odniesienia w kolejnych sesjach, aby je skutecznie zmniejszyć potrzebna jest współpraca pacjenta”.

Podstawowe hasło to głęboko i miękko warstwowo i bezboleśnie.

Praktykując i promując masaż, zwykle kładzie się nacisk na to co masaż może leczyć, przeciw czemu działać, co spowalniać. W Integracyjnym Masażu Body Work patrzymy dalej, jak możemy lepiej funkcjonować, postrzegać siebie, co możemy rozwinąć, pozytywnie zmienić.

Poprzez skupienie w masażu na tkankach miękkich zwiększamy zakres i elastyczność ruchu, wzbogacając tym samym piękno i grację ciała. Integracyjny - oznacza oddziaływanie w celu zwiększenia świadomości ciała tzn. odczuwania napięć, braku elastyczności, usztywnienia i zwłóknień. Dlatego opracowanie zawiera relaksacyjne jak i lecznicze elementy.

Body work (zgodnie z międzynarodową terminologią) oznacza metody oparte na pracy z ciałem, ale także poprzez ciało. Podczas sesji pracujemy na stole do masażu ale także opcjonalnie na macie. Sesja może być przeprowadzona jako masaż całościowy, częściowy opcjonalnie w razie potrzeby także w pewnym stopniu poprzez ubranie.

Termin Body Work lub Bodywork od kilku dekad zawarty jest w wielu metodach, nie jest nazwą własną, a jedynie nurtem. Współcześnie jest niemożliwe tworzenie nowych metod masażu od podstaw, natomiast są opracowania, koncepcje inspirowane doświadczeniami poprzedników lub pracą ze specyficzna grupą pacjentów. Dlatego przykładowo promowane jest opracowanie znane jako Integracyjny Masaż Body Work, według koncepcji Piotra Szczotki, wcześniej promowane pod „roboczą” nazwą masaż w standardzie body work. Od 1995 na rynku polskim pomocne nie tylko w promowaniu powyższego opracowania, ale w ogóle w przybliżeniu pojęć takich jak praca z ciałem czy z tkankami miękkimi.

Integracyjny Masaż Body Work był prezentowany na wielu kongresach i targach masażu, wellness i Spa, pełniąc także rolę skutecznego narzędzia w promowaniu zdrowia i relaksacji.

Terapeuci praktykujący i powołujący się na tą metodę, legitymują się odpowiednim zaświadczeniem autorskim uczestnictwa w szkoleniach.

Uwaga dla terapeutów. IMBW cieszy się uznaniem zwłaszcza u praktykujących metody lecznicze i relaksacyjne oparte na pracy z tkankami miękkimi, tkanka łączna, powięzią. W opracowaniu nie ma miejsca na bolesny masaż i choć wykonywany jest dosyć głęboko nie jest bolesny. Czasem po zabiegu występują odczucia rozbicia, porozciągania/uwolnienia napięć, są to jednak reakcje przejściowe.

Dodatkowe informacje dostępne są także w publikacjach, artykułach i poglądowej książka „Integracyjny Masaż Bodywork - masaż w odnowie biologicznej i psychosomatycznej”, autor Piotr Szczotka. Dostępna na www.bodywork.com.pl

W Polsce i za granicą wykonują go uczestnicy kursów zwłaszcza technicy masażu leczniczego, fizjoterapeuci, masażyści i praktykujący inne metody body work.
Ostatnio po opracowanie sięgają także psychoterapeuci ukierunkowani na pracę z ciałem.
Szkolenie podstawowe – od 1995 roku – odbywa się podczas 2-3 weekendów jedynie w małych grupach. Dalsze, zaawansowane techniki naucza się indywidualnym tokiem.

Średnia cena sesji waha się w granicach 100-150 zł, trwa około 70 - 90 minut. Serdecznie zapraszam na zabiegi jak i na szkolenia, Piotr Szczotka. www.bodywork.com.pl lub www.imbw.pl lub tel. + 48 605 344 853


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.