clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 7:41 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Jak walczyć z cellulitem?


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Jak walczyć z cellulitem?

Linki sponsorowane


Cellulit, określany również jako „skórka pomarańczowa”, jest przypadłością typowo kobiecą. Jest to efekt nieregularnego rozłożenia tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Co powoduje, że skóra staje się nierówna i gąbczasta. Pojawiają się grudki, wypukłości i zagłębienia, a przez to skóra wygląda jak „skórka pomarańczowa”. Na cellulit narażone są takie partie ciała jak: uda, pośladki i brzuch. Pojawia się najczęściej przy dużych wahaniach hormonalnych (np.: podczas ciąży lub w okresie menopauzy). Na rozwój cellulitu największy wpływ mają: bezruch, nadwaga, gorące kąpiele, stresy, przepracowanie. A także nadmierne spożywanie węglowodanów.

Jak się go pozbyć?
Poniżej są przedstawione cztery sposoby walki z cellulitem.
1. Aktywność fizyczna – ćwiczenia
Podstawowym ćwiczeniem, które wzmocni mięśnie i poprawi sylwetkę, jest tzw. „postawa marionetki”, która polega na utrzymaniu wyprostowanej pozycji. Aby wykonać to ćwiczenie udawaj, że jesteś podwieszona jak marionetka na sznurku. Natychmiast wyprostujesz szyję, ramiona oraz plecy. Klatka piersiowa powinna być uniesiona naturalnie.
Drugim ćwiczeniem jest tzw. „litera V”. Usiądź na podłodze z nogami w rozkroku (w kształcie litry „V”). Wyprostowana w kręgosłupie, pochyl się do przodu i rozciągnij ramiona, tak żeby sięgnąć wewnętrznej strony kostek. Następnie odpychaj kostki jak najdalej od siebie; policz do 20. Później usiądź prosto, nogi nadal trzymaj w rozkroku. Połóż prawą dłoń na podłodze jak najdalej po prawej stronie i podnieś wyprostowane lewe ramię nad głową jak najdalej na prawo. W tym samym czasie lewą nogę odpychaj jak najdalej w lewo. Rozciągaj ramię, jak i przedni mięsień lewego uda; policz do 20. Powtórz ćwiczenie rozciągając prawie ramię do lewego boku.
2. Zabiegi kosmetyczne w domu.
O okolice bioder i ud najprościej można zadbać podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych – w trakcie kąpieli można złuszczyć martwy naskórek wykonując peeling. ciała. Kierujemy na miejsca z cellulitem silny strumień zimnej wody. Dodatkowo możemy masować te miejsca – koliste ruchy wykonywane zgodnie z ruchem wskazówek zegara usprawnią krążenie limfy i pobudzą skórę do spalania tkanki tłuszczowej. Dopiero tak przygotowane ciało jest gotowe do efektywnego przyjęcia kosmetyku. Dzięki temu zabiegowi skóra jest rozgrzana i lepiej wchłania preparat antycellulitowy. Wysmarowane specyfikiem biodra i uda owinąć można dodatkowo folią spożywczą i relaksować się pod kocem (minimum 30 minut).
3. Zmiana niektórych nawyków.
Antycellulitowo podziała na skórę rzucenie palenia, zrezygnowanie z picia kawy i alkoholu, więcej aktywności fizycznej.
4. Prawidłowe odżywianie.
W walce z cellulitem zalecana jest dieta zawierająca posiłki z niską zawartość tłuszczu i cukrów (w postaci batonów, czekolad).


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.