clock

Dzisiaj jest 19.03.2024 rok ,        godzina: 12:11 dudes     Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Jak wybrać stół do masażu


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Jak wybrać stół do masażu

Linki sponsorowane


Masaż, masaże

Niniejszy poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór wymarzonego, składanego stołu do masażu, spośród bogatej oferty HABYS. Kierując się własnym doświadczeniem i cennymi uwagami naszych klientów pragniemy przekazać kilka istotnych wskazówek, które będą przydatne przy wyborze stołu. A jest z czego wybierać!



DREWNO CZY ALUMINIUM?

Pierwszy wybór, jakiego musimy dokonać to materiał z którego wykonany jest stół. Drewno czy aluminium, to często największy dylemat naszych klientów. Zwolennicy drewnianych stołów określają je jako cieplejsze, bardziej naturalne. Natomiast zwolennicy aluminiowych uważają, że ten materiał gwarantuje wytrzymałość i jest bardziej nowoczesny. Oczywiście każdy ma swoje racje, dlatego najlepiej kierować się własnym gustem, wyposażeniem gabinetu, rodzajem dodatków, itp.

Czy aluminiowe stoły są wytrzymalsze od drewnianych?

Zarówno drewno, jak i aluminium zapewniają jednakową wytrzymałość. Potwierdzają to liczne, przeprowadzone przez nas testy.

Aby zadowolić zwolenników i drewna i aluminium, stworzyliśmy modele które mają te same odpowiedniki w obu przypadkach, więc jeżeli już wybrałeś, przechodzimy do dalszej części naszego mini przewodnika.


Jeśli wybrałeś DREWNO

Pierwszy krok za Tobą. Lubisz naturę, przyjemny kolor i wygląd drewna. Taki stół świetnie sprawdza się w małych, przytulnych gabinetach. Drewniany stół do masażu ładnie komponuje się się w stylistykę mieszkań lub małych gabinetów.

Ze stołów drewnianych korzystają szczególnie masażyści wykonujący masaże orientalne (lomi-lomi, polinezyjski ma-uri) lub masaże połączone ze stosowaniem aromaterapii. Drewno stwarza dodatkowy nastrój, wrażenie naturalności, cieplejszy klimat, co dodatkowo podnosi efektywność takich masaży.

Drewniane stoły, w przeważającej większości wybierane są, gdy zabiegi mają związek z bioenergią (np. Reiki). Ma to związek z przewodzeniem energii, a w zasadzie z jego brakiem w przypadku stołów aluminiowych.

A tak prezentuje się drewniany gabinet:

 
Masaż, masaże

Jeśli wybrałeś ALUMINIUM

A więc wolisz nowoczesne, błyszczące aluminium. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach utrzymanych w podobnej stylistyce.

Stoły aluminiowe są zazwyczaj wybierane przez masażystów, rehabilitantów wykonujących różnego rodzaju ćwiczenia z pacjentami - stoły te wizualnie sprawiają wrażenie stabilniejszych, budzących poczucie bezpieczeństwa wśród klientów. Szerokie zainteresowanie budzą w środowisku instruktorów i trenerów odnowy biologicznej. Ustawiane w sąsiedztwie stanowisk innych zabiegów odnowy biologicznej, sprawiają wrażenie nowoczesności.

A tak prezentuje się aluminiowy gabinet:


Masaż, masaże

Kolekcja HABYS Classic czy HABYS ProLine?

HABYS Classic to podstawowa oferta, którą cechuje wysoka jakość
przy zachowaniu atrakcyjnych cen.
HABYS ProLine to profesjonalna linia łącząca nowoczesną stylistykę,
podwyższoną wytrzymałość oraz wysokiej jakości tapicerkę Soft Touch.

Na pytania dlaczego warto postawić na stoły do masażu HABYS i czym
wyróżnia się kolekcja HABYS ProLine dowiesz się więcej tutaj.


Jaki KOLOR?

Następną decyzją, równie trudną, będzie kolor stołu. Wybór kolorów tapicerki jest imponujący, bo możesz wybrać aż spośród 21 kolorów w kolekcji HABYS Classic i 6 kolorów w kolekcji HABYS ProLine.

Podobnie jak zmieniają się trendy w modzie i innych dziedzinach życia, tak i w naszej branży obserwujemy modę na określone kolory naszych stołów. Coraz częściej wybór koloru tapicerki podyktowany jest kolorystyką całego gabinetu, a ten z kolei zasadami chromoterapi, czyli wpływem koloru na samopoczucie człowieka. Coraz większym powodzeniem cieszą się jasne, naturalne, stonowane kolory jak żółty, beżowy, pistacjowy, które w połączeniu z drewnem tworzą naturalną całość. Dalszy etap to wymiary stołu.



Jakie wymiary powinien mieć mój stół?

WYSOKOŚĆ

Przy wyborze wysokości kierować należy się oczywiście własnym wzrostem i troską o zdrowe plecy.
Wysokość stołu to w zasadzie sprawa indywidualna dla każdego masażysty. Właśnie dlatego nasze stoły mają regulowaną wysokość.
Jedna z bardziej popularnych metod dopasowania wysokości stołu do wzrostu masażysty polega na położeniu na blacie całych dłoni przy zachowaniu pozycji stojącej i wyprostowanych rąk.

Jednak najważniejsza jest Twoja wygoda. Dlatego polecamy ustawienie wysokości tak, aby podczas wykonywaniu masażu Twój kręgosłup miał jak najmniej "wychwiań" od naturalnej, prawidłowej postawy. Im mniej będziesz się wyginał podczas wykonywania masażu, tym więcej lat popracujesz :-).


W każdym modelu stołu HABYS, wygodna regulacja gwarantuje łatwą i szybką zmianę wysokości. Jest to szczególnie wygodne w gabinetach, gdzie przy jednym stole pracuje kilku masażystów.
Standardowy zakres wysokości wynosi 66-88 cm lub 70-90 cm, regulowanej skokowo co 5cm.
Dla masażystów o niższym wzroście proponujemy niższy zakres wysokości występujący w stołach Medmal Piccolo czy Panda. Niższe stoły maja także zastosowanie w niektórych terapiach manualnych, gdzie masażysta wykonuje masaż w pozycji siedzącej.

Stoły drewniane i aluminiowe mają odmienne systemy regulacji wysokości (drewniane posiadają dwa pokrętła przy jednej nodze stołu natomiast aluminiowe jedno). Najszybszy system regulacji wysokości, oparty na zatrzaskach, posiada stół Medsport.
Wysokość ustawia się wyłącznie przed masażem (bez pacjenta), jeżeli ustawiona wysokość jest zbyt duża dla pacjenta lub pacjent ma dolegliwość nie pozwalającą mu wejść samodzielnie na taką wysokość, wówczas stosujemy do pomocy schodki (dostępne także w ofercie HABYS).


SZEROKOŚĆ

Dobierając szerokość stołu należy wziąć pod uwagę, że wraz z jej zwiększaniem, zwiększa się waga stołu .
Zakres szerokości, który sugerujemy jako najbardziej odpowiedni to 50 -76 cm.
Najczęściej wybierane, standardowe szerokości to 60 cm i 70 cm.

Węższy stół daje możliwość nieograniczonego dostępu do pacjenta. Szersze stoły mają większą powierzchnię do pracy z pacjentem i podnoszą komfort masażu.
Jeśli Twój stół jest za szeroki, efektywna praca z klientem będzie wymagała większego wysiłku, co może być męczące.

Podłokietniki są dobrym rozwiązaniem na poszerzenie stołu (bez znaczącego zwiększenia jego wagi) w przypadku szerszych pacjentów. Najczęstszą opcją jest wybór stołu o szerokości 60 cm i dodatkowo zakup podłokietników, które poszerzają najważniejszy odcinek stołu (piersiowy i lędźwiowy) o 20 cm (opcja najczęściej wybierana przez masażystów, którzy oferują swoje usługi z dojazdem do pacjenta, często przemieszczają się ze stołem - poprzez wybór tej opcji ich stół nadal ma niewielką wagę).


Drugą opcją jest zakup stołu o szerokości 70 cm, gdzie nie potrzeba instalować podłokietników (w tym przypadku podłokietniki montują osoby - masażyści, którzy oferują szeroki zakres aromaterapii lub innych masaży rozluźniających, relaksacyjnych - poprawia to komfort ułożenia pacjenta), gdyż stół jest dostatecznie szeroki na całej długości.

Wielu masażystów uważa, że węższy stół jest wygodniejszy (łatwiej można dotrzeć do przeciwnej strony ciała masowanego - w przypadku masażu pleców, jednak takie same działanie można uzyskać w stole o szerokości 70 cm poprzez obniżenie lub podwyższenie stołu). Stoły szersze (70 cm) są wybierane najczęściej przez masażystów wykonujących zabiegi w jednym miejscu, rzadko zmieniają miejsce masowania.

Terapia manualna wymaga bardzo dobrej stabilności. W terapii manualnej czy rehabilitacji - gdzie często samemu wchodzi się na taki stół - potrzebna jest przede wszystkim wytrzymałość i stabilność. Te założenia najlepiej spełniają stoły szersze, z dodatkową, środkową nogą. Polecamy tutaj modele MEDMAL lub ALBA w tych stołach dodatkowa para nóg po środku powoduje ze stoły są "nie do ruszenia" a ich wytrzymałość to do 300 kg.


WAGA

Waga stołu jest istotna w przypadku, gdy praca masażysty wiąże się z częstymi wizytami w domu klienta. Dla tych z Państwa możemy śmiało polecić stoły o szerokości 50, 55, 60 cm. Dodatkowo można zainstalować podłokietniki, które poszerzają stół w odcinku piersiowym i lędźwiowym nawet o 20 cm, bez znacznego zwiększania jego wagi.

Wagę powiększa również trzecia para nóg. Pomimo, że stoły są stabilniejsze stają się cięższe - warto zwrócić na to uwagę.
Kobietom - masażystom sugerujemy stoły węższe, które łatwiej przenosić na większe odległości.

W przemieszczaniu się ze stołem warto wspomóc się wózkiem transportowym lub pokrowcem
z kółkami.


Masaż, masaże Masaż, masaże

Najlżejsze stoły to Panda (drewniana - już od 10,7 kg, aluminiowa - już od 12,9 kg) oraz Medsport (12,9 kg), który znakomicie sprawdza się podczas wykonywania masażu w plenerze podczas zawodów sportowych.

Każda dodatkowa opcja zwiększa wagę stołu, i tak:
 

podgłówek prosty

 0,4 kg

podgłówek regulowany                     0,6 kg
podgłówek regulowany Lux 2 x łamany 0,8 kg
półka przednia pod ramiona                     0,6 kg
podłokietniki                     0,7 kg
półka przedłużająca tylna                     1,0 k

Materiał zaczerpnięty z www.habys.pl

 

[dodaj komentarz na forum]








Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.