clock

Dzisiaj jest 29.03.2024 rok ,        godzina: 14:46 dudes     Dziś imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Jak wykonać masaż stóp?


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Jak wykonać masaż stóp?

Linki sponsorowane


Masaż stóp jest jedną z odmian relaksu. Dobrze wykonany masaż spowoduje, że każdy poczuje się zdecydowanie lepiej. Należy zauważyć, że żadna część naszego ciała nie musi codziennie dźwigać takiego ciężaru, jak stopy. Wytrzymują, gdy stoimy, zniosą każdy postawiony krok, nie mówiąc już o nie zawsze odpowiednim obuwiu. Oczywistym jest fakt, że od czasu do czasu zasługują na trochę odpoczynku.

Masaż stóp jest doskonałym sposobem łagodzenia napięć, a prawidłowo wykonany może być nawet bardzo zmysłowy. Opiera się on na refleksologii, tj. uciskaniu szczególnych punktów na ciele (w tym przypadku na stopach), mających stymulować odpowiednie narządy organizmu do pracy. Masaż jest jednym z elementów medycyny naturalnej, całkowicie bezpiecznej dla zdrowia. Ciekawostką jest fakt, że stopa a dokładniej obie stopy posiadają bardzo wiele receptorów odpowiadających za gruczoły czy narządy człowieka. W związku z czym poprzez odpowiedni masaż można poprawić swoją kondycję zdrowotną. Uzupełnieniem masażu stóp są specjalne plastry na stopy, które pomagają w oczyszczaniu organizmu ze zbędnych toksyn.

Masaż jest w stanie zminimalizować bóle menstruacyjne, reumatyczne, usprawnia pracę naszego serca, oczyszcza z toksyn oraz wiele innych. Odczucia podczas takiego zabiegu mogą być zróżnicowane. Wiele zależy od tego czy posiadamy problemy zdrowotne czy też nie. Jeśli nic nam nie dolega cała praca refleksologa nie jest dla nas w żaden sposób bolesna a wręcz przeciwnie - odprężająca. Jeśli jednak posiadamy problemy, wtedy niektóre miejsca na naszej stopie mogą sprawić nam lekki ból. Jednak nie jest to uczucie, którego nie da się wytrzymać. Należy też zaznaczyć, że dobry refleksolog nie pozwoli nam cierpieć podczas zabiegu. Gdyż ma on całkiem inne zadanie czyli rozluźniające i odprężające. Masaż stóp daje nam bardzo pozytywne uczucie, nasze ociężałe nogi stają się lżejsze, nie jesteśmy spięci, wszystkie złe emocje odchodzą. A przecież człowiek szczęśliwy to człowiek z dobrym samopoczuciem i nienagannym zdrowiem.

Na początek trzeba wymoczyć stopy w ciepłej wodzie.

1. Rozpoczynamy od wmasowania odpowiedniego kremu lub balsamu w stopy. Należy robić to delikatnie. Rozpoczynamy od palców, a kończymy troszke powyżej kostki.

2. Okrężnymi, delikatnymi ruchami masujemy okolice kostki przez około 5 minut. Możemy również rozgrzać ten staw wykonując obroty stopą w kostce. Należy potem jeszcze raz dokładnie wymasować okolice kostki.

3. Dłonią zaciśniętą w pięść masujemy całą powierzchnie dolną stopy. Zaczynamy od pięty, kończymy na palcach. Masaż wykonujemy spokojnie, powtarzając go 5 razy.

4. Tym razem spód stopy masujemy opuszkami 3 palców środkowych, bądź kciuka. Naciskamy dość mocno zatrzymując się na chwilę w każdym punkcie.

5. Miejsce gdzie duży palec łączy się z mniejszym lekko masujemy kciukiem, ruchem okrężnym, najpierw w jedną, a po 2 minutach w drugą stronę.

6. Palcem wskazującym masujemy stopę od pięty prostopadle do góry, po kolei do każdego z palców. Robimy to w miarę delikatnie, szybko i rytmicznie.

7. Opuszkami palców obu rąk dokładnie okrężnymi ruchami masujemy cały wierzch stopy.

8. Opuszkami palców obu rąk masujemy wierzch stopy ruchem od palców do kostki, niejako głaszczemy stopy. Najważniejszy jest moment gdy zaczynamy między palcami.


[dodaj komentarz na forum]






Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.