clock

Dzisiaj jest 28.10.2021 rok ,        godzina: 3:08 dudes     Dziś imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Jeśli masaż nie pomaga


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Fotele z masażem Pro-Wellness

Stoły do masażu

Stoły do masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Jeśli masaż nie pomaga

Linki sponsorowane


Jeśli mimo regularnym masażom i trosce o swoje ciało, wciąż odczuwamy ból kości i stawów i zwala nas z nóg przewlekłe zmęczenie – warto skonsultować się z lekarzem. Coraz więcej osób cierpi na poważne schorzenia reumatologiczne, które nie zostały poprawnie zdiagnozowane. Warto przyjrzeć się swoim objawom i skonsultować je z lekarzem, by włączyć odpowiednie leczenie, zanim będzie na nie za późno.

Objawy, które powinny zaniepokoić. Schorzenia reumatyczne często są bagatelizowane i mylone z innymi chorobami lub ze zwykłym przemęczeniem. Jednak, warto dowiedzieć się więcej na temat chorób reumatycznych, zanim dojdzie do nieodwracalnych zmian. W przypadku chorób reumatycznych kluczem do skutecznego leczenia jest wczesne rozpoznanie. Niestety do reumatologa często trafiają pacjenci, o których stadium choroby jest już bardzo zaawansowane, a zdeformowane stawy utrudniają normalne funkcjonowanie. Powodem do niepokoju są ciągle lub nawracające bóle stawowo-mięśniowe, które pojawiają się bez wyraźnej przyczyny. Jednym z istotnych objawów wskazujących na choroby reumatyczne jest utrzymujący się stan podgorączkowy oraz poranna sztywność stawowa. Jeśli do tego zaobserwowaliśmy obrzęk, ból i zaczerwienienie stawów – nie mamy na co czekać, udajmy się do swojego lekarza i poprośmy o skierowanie do specjalisty – reumatologa.

Pod nazwą: reumatyzm kryje się kilkaset schorzeń, o różnym przebiegu i sposobie leczenia. Warto wiedzieć, że schorzenia reumatyczne pojawiają się u pacjentów w każdym wieku – mitem jest przekonanie, że dotyczą one wyłącznie seniorów. Przyczyny chorób reumatycznych wciąż pozostają nieznane. Przewiduje się, że na wystąpienie choroby wpływają predyspozycje genetyczne a także czynniki środowiskowe. Reumatyzm częściej ujawnia się także u osób, otyłych, prowadzących siedzący tryb życia, których dieta jest wysokokaloryczna, ale mało wartościowa.

Leczenie chorób reumatycznych polega na łagodzeniu objawów i rehabilitacji, która pomaga zachować sprawność ruchową. Bardzo istotnym elementem leczenia chorób reumatycznych jest zastosowanie sprzętu do krioterapii. Stosuje się zarówno krioterapie miejscową, jak i tę ogólnoustrojową – polegającą na schłodzeniu całego ciała. Krioterapia polega na wykorzystaniu regenerującego działania ekstremalnie niskich temperatur. Ludzki organizm, reagując na silne bodźce zewnętrzne uwalnia substancje, które mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, a także oczyszczające.

Źródło: masaze.wroclaw.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

LurguS - sklep dla masażystów i fizjoterapeutów.

Stoły do masażu

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness

Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.