clock

Dzisiaj jest 25.01.2022 rok ,        godzina: 3:37 dudes     Dziś imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Klatka piersiowa kurza


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Fotele z masażem Pro-Wellness

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Klatka piersiowa kurza

Linki sponsorowane


Wada ta charakteryzuje się wysunięciem mostka wraz z przyległymi częściami żeber znacznie do przodu, czym upodabnia się do klatki piersiowej ptaków. Wada ta ma miejsce zazwyczaj na tle zaburzeń procesów kostnienia i wadliwych przyczepów mięśniowych. Zazwyczaj nie występują zaburzenia na tle krążeniowo-oddechowym. Należy stosować: ćwiczenia wzmacniające mięśnie powierzchowne i głębokie grzbietu, rozciągające klatkę piersiową, wzmacniające mięśnie skośne brzucha oraz ćwiczenia oddechowe. Przykładowe ćwiczenia
Pw. klęk rozkroczny jednonóż, druga noga odstawiona w bok; ruch - skłon tułowia w kierunku nogi odstawnej z pogłębianiem, to samo druga strona.
Pw. leżenie tyłem, nogi ugięte RR wzdłuż tułowia; ruch - wznos RR bokiem w górę, z powrotem RR przodem w dół (ćwiczenie wykonujemy w rytmie oddechowym).
Pw. leżenie na boku z wałkiem pod klatką piersiową. Kończyna dolna bliż¬sza podłoża ugięta w stawie kolanowym, druga prosta, jedno ramię pod głową, drugie wzdłuż tułowia; ruch - wznos ramienia w górę - wdech, opuszczenie ramienia w dół - wydech.
Przy klatce piersiowej kurzej:
- akcentujemy fazę wydechu,
- wdech wspomagamy pracą ramion o kierunku: bokiem w górę - wdech, przodem w dół - wydech,
- kształtujemy przeponowy tor oddechowy.

Masujemy w pozycji leżącej lub siedzącej, w tym typie klatki piersiowej mostek wraz z żebrami jest mocno wysunięty ku przodowi. Mięśnie grzbietu są przykurczone i stosujemy to masaż rozluźniający, natomiast mięśnie klatki piersiowej są nadmiernie rozciągnięte dlatego stosujemy to masaż energiczny z oklepywaniem, masaż pobudzający. Należy zwrócić uwagę na opracowanie połączeń mostkowo-żebrowych i mięśnia piersiowego większego.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

LurguS - sklep dla masażystów i fizjoterapeutów.

Stoły do masażu

ProWellness - Producent foteli z masażem.

Fotele z masażem Pro-Wellness

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.