clock

Dzisiaj jest 17.06.2024 rok ,        godzina: 16:29 dudes     Dziś imieniny: Laury, Leszka, Marcjana            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Klatka piersiowa kurza


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Klatka piersiowa kurza

Linki sponsorowane


Wada ta charakteryzuje się wysunięciem mostka wraz z przyległymi częściami żeber znacznie do przodu, czym upodabnia się do klatki piersiowej ptaków. Wada ta ma miejsce zazwyczaj na tle zaburzeń procesów kostnienia i wadliwych przyczepów mięśniowych. Zazwyczaj nie występują zaburzenia na tle krążeniowo-oddechowym. Należy stosować: ćwiczenia wzmacniające mięśnie powierzchowne i głębokie grzbietu, rozciągające klatkę piersiową, wzmacniające mięśnie skośne brzucha oraz ćwiczenia oddechowe. Przykładowe ćwiczenia
Pw. klęk rozkroczny jednonóż, druga noga odstawiona w bok; ruch - skłon tułowia w kierunku nogi odstawnej z pogłębianiem, to samo druga strona.
Pw. leżenie tyłem, nogi ugięte RR wzdłuż tułowia; ruch - wznos RR bokiem w górę, z powrotem RR przodem w dół (ćwiczenie wykonujemy w rytmie oddechowym).
Pw. leżenie na boku z wałkiem pod klatką piersiową. Kończyna dolna bliż¬sza podłoża ugięta w stawie kolanowym, druga prosta, jedno ramię pod głową, drugie wzdłuż tułowia; ruch - wznos ramienia w górę - wdech, opuszczenie ramienia w dół - wydech.
Przy klatce piersiowej kurzej:
- akcentujemy fazę wydechu,
- wdech wspomagamy pracą ramion o kierunku: bokiem w górę - wdech, przodem w dół - wydech,
- kształtujemy przeponowy tor oddechowy.

Masujemy w pozycji leżącej lub siedzącej, w tym typie klatki piersiowej mostek wraz z żebrami jest mocno wysunięty ku przodowi. Mięśnie grzbietu są przykurczone i stosujemy to masaż rozluźniający, natomiast mięśnie klatki piersiowej są nadmiernie rozciągnięte dlatego stosujemy to masaż energiczny z oklepywaniem, masaż pobudzający. Należy zwrócić uwagę na opracowanie połączeń mostkowo-żebrowych i mięśnia piersiowego większego.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.