clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 23:58 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż bohatera


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż bohatera

Linki sponsorowane


Tak jak w tytule: masaż bohatera - bo jest nim każdy, kto przebiegł maraton. Wczoraj miałam okazje pomóc w regeneracji jednego z uczestników Maratonu Warszawskiego.
Maraton to morderczy wysiłek dla organizmu. Jego odpowiednia regeneracja zapewnia wzrost formy oraz umożliwia osiąganie lepszych wyników w całym sezonie startowym. Mój pacjent już za 2 tygodnie pobiegnie w następnym maratonie w Baltimore w Stanach Zjednoczonych.

Bezpośrednio po wysiłku stosujemy masaż lodem. Badania pokazują, że zimno w tym wypadku oprócz poprawy sprawności mięśni, szybszej regeneracji, szybkiej poprawy funkcji, zmniejszenia bólu i skurczy, zmniejszają także kinezę kreatynową (szkodliwy składnik przemiany materii), zmniejszają zakwaszenie mięśni. Zawodnicy, którzy w ciągu tego samego lub następnego dnia, mają kolejny start, po zastosowaniu zimna, zdecydowanie mogą w nich uczestniczyć bez bólu z pełną sprawnością mięśni (czyli z siłą i wytrzymałością).

Warto wiedzieć jak działa masaż lodem. Ma on właściwości zarówno chłodzące, jak i mechaniczne. Masaż ten ma najszybszy i najbardziej przedłużony efekt w procesie obniżania temperatury tkanek (jest znacznie skuteczniejszy od okładów chłodzących). Działanie mechaniczne polegające na drażnieniu ostrymi kawałkami lodu receptorów nerwowych daje rozluźnienie mięśni na drodze odruchowej (mięśnie instynktownie reagują na dotyk ostrymi kawałkami lodu, co prowadzi do ich rozluźnienia). Zimno powoduje w pierwszym etapie skurcz naczyń krwionośnych, następnie także na drodze odruchowej ich rozkurcz oraz zwiększenie przepływu krwi. To z kolei wywołuje szybsze odprowadzanie ubocznych produktów przemiany materii (kwasu mlekowego), lepsze dotlenienie masowanych tkanek i poprawienie ich trofiki (odżywienia). Cały ten proces pozwala na szybszą regenerację, rozluźnienie mięśni i zmniejszenie bólu.

Masaż po wysiłku pomaga usunąć objawy zmęczenia, zlikwidować napięcie mięśniowe i przywrócić równowagę zaburzonych czynności regulacyjnych różnych układów i narządów. 5-minutowy zabieg u masażysty odpowiada 20-minutowemu odpoczynkowi biernemu.
Krew przepływająca przez mięśnie przenosi tlen i substancje odżywcze. Pod wpływem masażu tkanka mięśniowa jest lepiej zaopatrywana w tlen i substancje odżywcze, szybciej zostają wydalone szkodliwe produkty przemiany materii, co wzmaga procesy odnowy.

Autor: Monika Turemka

Źródło: www.monikaturemka.blogspot.com


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.