clock

Dzisiaj jest 19.03.2024 rok ,        godzina: 4:44 dudes     Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż dobry na cellulit


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż dobry na cellulit

Linki sponsorowane


Wrażliwość dotykowa wykorzystywana w masażu jest podstawą zarówno w diagnostyce jak i właściwej terapii cellulit oraz większości zabiegów kosmetycznych a także medycyny estetycznej. Dostarcza informacji o aktualnym stanie tkanek i zmianach w niej zachodzących w trakcie terapii, pozwalając na właściwe ukierunkowanie indywidualnego leczenia.

Problem estetyczno zdrowotny, jakim jest cellulit jest tak powszechny, iż wymaga specjalistycznych metod, jedną z nich jest dynamiczny masaż anty cellulit, któremu poświęcam niniejszy artykuł.

Dynamiczny masaż anty cellulit zastosowanie.
Jak sama nazwa wskazuje główne zastosowanie to problemy z cellulit, ale tę metodę masażu stosujemy także:

a) we wspomaganiu terapii nadwagi,
b) w masażu w okresie macierzyństwa po przebytym porodzie,
c) w przypadku szybkiego spadku wagi,
d) jako przygotowanie a następnie metoda rehabilitacji w przypadku wykonywania zabiegów w obrębie miednicy i ud, także w zakresie chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej,
e) w celu zwiększenia zakresu ruchu w stawach dolnej połowy ciała,
f) jako masaż leczniczy, przyspiesza odprowadzanie toksyn i złogów,
g) dla wszystkich pracujących na rzecz zwiększenia zakresu ruchu, piękna i gracji ciała,
h) w okresie menopauzy.

Dynamiczny masaż anty cellulit to metoda naturalna, indywidualna, w pełni przyjazna dla organizmu, bezbolesna, a zważywszy, iż sesja dynamicznego masażu anty cellulit trwa ok. 50- 60 minut, mamy dodatkową okazję do chwili odprężenia i świetnego relaksu. W przypadku celulitu wskazane jest podjęcie działań kompleksowych. Stopniowe pojawianie się cellulit jest łatwiejsze w terapii, tym bardziej, iż możemy bliżej określić czynniki, które go powodują.
Podczas kompleksowej terapii musimy wziąć pod uwagę:

1. Konsultacje lekarskie i ewentualne sugestie co do prowadzonej diety oraz określenie stanu organizmu, zwłaszcza układu krążenia, naczyń krwionośnych a co za tym idzie wskazań do odpowiednich zabiegów nie powodujących skutków ubocznych, np. wzrostu ciśnienia, pękania naczyń, osłabienia organizmu, uczulenia na preparaty.
2. Przystępując do odpowiednio wykonanych masaży, nawet jeżeli decydujemy się na masaże mechaniczne i sprzęt elektroniczny, wcześniej powinniśmy skorzystać z masaży naturalnych, wykonywanych ręcznie, których nic nie zastąpi, zwłaszcza jeżeli chodzi o palpacyjną diagnostykę.
3. Podjęcie równocześnie samodzielnych, aktywnych ćwiczeń, przynajmniej na początku ustalonych przez instruktora.
4. Środki kosmetyczne zgodnie z sugestiami kosmetyczek - jeżeli to możliwe na początku proszę zastosować prostsze preparaty i środki mniej inwazyjne dla organizmu.

Wspomaganie terapii oraz stosowanie profilaktyki samodzielnie: dodatkowy masaż w czasie wmasowywania kremów, żelu, maści w domu, codzienny spacer, chociaż krótki ale regularny z odrobiną biegu. Bardzo wskazane zajęcia na basenie. Postępowanie. Wybierając środki kosmetyczne starajmy się, aby były odpowiednie dla nas, jeżeli zabiegom u kosmetyczki towarzyszy regularny, dłuższy masaż u masażysty, musimy dobrać środek do masażu tak, aby jego działanie nie było sprzeczne z żelami, kremami, które zostają dodatkowo wmasowane przez kosmetyczkę lub samą pacjentkę. Tutaj występuje często nieporozumienie, ponieważ dłuższy masaż wykonywany przez terapeutę nie polega jedynie na wklepaniu czy wmasowaniu preparatu. Masażysta wykorzystuje krem, żel lub odpowiednio dobraną oliwkę o właściwej konsystencji, jako środek poślizgowy.

Właściwy masaż - trzy kroki.
Masaż wykonywany jest przez kosmetyczkę np. przed zawijaniem, kiedy wmasowywuje odpowiedni preparat, następnie jako dłuższy masaż wykonywany przez kosmetyczkę lub masażystę oraz - etap trzeci - dodatkowy krótki masaż wykonywany w domu przez odpowiednio poinstruowaną przez nas pacjentkę.

Kryterium korzyści a ryzyko.

Przeciwwskazania podczas terapii związanej z cellulit. Najczęściej przy masażu mamy do czynienia jeszcze z innymi celami np. wspomaganiem odchudzania i kształtowaniem sylwetki. Oczywiście tak stosujemy środki, aby nie stwarzać ryzyka i skutków ubocznych. Pamiętajmy! Masaż stosowany w celach kosmetycznych, jak każda terapia, ma także przeciwwskazania, takie same jak masaż klasyczny i leczniczy. Jednym z podstawowych przeciwwskazań jest zakaz masażu w miejscach występowania żylaków, a jeżeli występują jedynie w niewielkim stopniu to masaż powinien obejmować miejsca powyżej nich, omijając miejsca ich występowania. Nie można także stosować środków termicznych o wysokiej temperaturze. U osób z tendencjami do pękania naczyń, masaż wykonujemy łagodnie, choć nieco dłużej, także bez rozgrzewania. Najczęściej w kosmetyce stosuje się zmodyfikowany masaż klasyczny lub też drenaż limfatyczny. Pragnę jednak przybliżyć Państwu jeszcze inną metodę - nazywaną dynamicznym masażem anty cellulit.

Schemat dynamicznego masażu anty cellulit. Masaż ten wykonuje się wg schematu: na początku rozluźniamy za pomocą wstępnego masażu okolice grzbietu, barków, miednicę i uda. Potem opracowujemy początkowo dolne odcinki grzbietu, dalej nogi ze szczególnym uwzględnieniem ud i pośladków, następnie przednią stronę uda, później powłoki brzuszne oraz ramiona. Wykorzystujemy specyficzne ruchy: głaskania, ugniatania, uciski, rozcierania z zablokowaniem sąsiednich tkanek, masaż z fałdem, rozcierania z ugniataniami w odpowiednich ułożeniach pacjenta, a także poprzez eksponowanie dużych grup mięśniowych z jednoczesnym masażem. W trakcie serii zabiegów wykonuje się co trzy masaże - sesje masażu bodywork lub inną metodę masażu całego ciała. Masaż jest stosowany na zasadzie dynamiki warstwowej z kolejno opracowanymi głębszymi tkankami. Tak przygotowujemy tkanki, aby masaż był bezbolesny a jednocześnie głęboki. Początkowo zauważa się reakcje organizmu charakterystyczne dla wykonywania pierwszych masaży, jak: chwilowe uczucie rozbicia, senność, czasem lekki ból głowy i mięśni, jednak następne sesje masażu są odbierane bardzo pozytywnie.

[dodaj komentarz na forum]








Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.