clock

Dzisiaj jest 30.05.2024 rok ,        godzina: 2:07 dudes     Dziś imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż kontralateralny


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż kontralateralny

Linki sponsorowane


Wszystkie schorzenia związane z unieruchomieniem chorego np. w opatrunku gipsowym.
Masaż wykonuje się na kończynie zdrowej, co powoduje równoczesną aktywizację przepływu krwi w kończynie przeciwnej. Mechanizm takiego działania wynika ze skrzyżowania naczyniowo-ruchowych odruchów fizjologicznych. Pobudzanie narządów ruchu za pomocą masażu kontralateralnego, oparte na procesie naturalnej kompensacji, jest niewątpliwie jednym z korzystniej działających bodźców biologicznych, wykorzystywanych w leczniczym usprawnieniu związanym z unieruchomieniem.
Dzięki stosowaniu masażu kontralateralnego można średnio przyspieszyć zrost kostny o 2 tygodnie, co zapobiega wielu zmianom charakterystycznym dla długotrwałego unieruchomienia kończyny.
Masaż kontralateralny wykonuje się bardzo intensywnie, na granicy odczuwania bólu - jest to bezwzględny warunek wystąpienia przerzutu funkcjonalnego. Stosuje się przede wszystkim techniki rozcierania, ugniatania i uderzania. Szczególną uwagę przywiązuje się od intensywnego ugniatania ruchem okrężnym i ruchem przesuwania. Masaż powinno się wykonywać 2 razy dziennie przez 6 dni w tygodniu, a czas jego trwania powinien wynosić od 8 do 12 minut, w zależności od wielkości masowanej części ciała.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.