clock

Dzisiaj jest 01.12.2023 rok ,        godzina: 0:55 dudes     Dziś imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż kontralateralny


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż kontralateralny

Linki sponsorowane


Wszystkie schorzenia związane z unieruchomieniem chorego np. w opatrunku gipsowym.
Masaż wykonuje się na kończynie zdrowej, co powoduje równoczesną aktywizację przepływu krwi w kończynie przeciwnej. Mechanizm takiego działania wynika ze skrzyżowania naczyniowo-ruchowych odruchów fizjologicznych. Pobudzanie narządów ruchu za pomocą masażu kontralateralnego, oparte na procesie naturalnej kompensacji, jest niewątpliwie jednym z korzystniej działających bodźców biologicznych, wykorzystywanych w leczniczym usprawnieniu związanym z unieruchomieniem.
Dzięki stosowaniu masażu kontralateralnego można średnio przyspieszyć zrost kostny o 2 tygodnie, co zapobiega wielu zmianom charakterystycznym dla długotrwałego unieruchomienia kończyny.
Masaż kontralateralny wykonuje się bardzo intensywnie, na granicy odczuwania bólu - jest to bezwzględny warunek wystąpienia przerzutu funkcjonalnego. Stosuje się przede wszystkim techniki rozcierania, ugniatania i uderzania. Szczególną uwagę przywiązuje się od intensywnego ugniatania ruchem okrężnym i ruchem przesuwania. Masaż powinno się wykonywać 2 razy dziennie przez 6 dni w tygodniu, a czas jego trwania powinien wynosić od 8 do 12 minut, w zależności od wielkości masowanej części ciała.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

LurguS - sklep dla masażystów i fizjoterapeutów.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.