clock

Dzisiaj jest 30.05.2024 rok ,        godzina: 1:37 dudes     Dziś imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż przy bólach głowy


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż przy bólach głowy

Linki sponsorowane


Istnieje kilka rodzajów masażu które są skuteczne w łagodzeniu bólów głowy. Niektóre z nich można stosować nie posiadając specjalnego przygotowania medycznego. Świetnym sposobem na ból głowy jest masowanie skroni opuszkami palców stosowany instynktownie przez wiele osób. jest kilka technik masażu możemy podzielić go na grupy:

-masaż tkanki łącznej skroni
-masaż karku
-masaż skóry głowy
-masaż potylicy
-ogólny masaż głowy

poniżej prezentujemy techniki masażu Masaż tkanki łącznej skroni polega na rozciąganiu wolnymi niezbyt silnymi ruchami (aż do nasady włosów)Jeżeli siła nacisku palców jest odpowiednia to skóra wyraźnie przesuwa się do tyłu po kilku pociągnięciach skroń rozgrzewa się a ból zazwyczaj ustępuje. Skronie należy masować na przemian jedną po drugiej.

Masaż karku Ważne jest aby masaż wykonywany był od dołu do góry, delikatnie i umiejętnie, ponieważ zbyt intensywne masowanie nasila ból głowy. masować należy punkty bezpośrednio po bokach i na wysokości trzeciego kręgu szyjnego a także kości potylicznej.

Masaż potylicy Masaż potylicy jest idealnym rozwiązaniem dla osób u których ból głowy spowodowany jest napięciami mięśni pleców i potylicy.Aby temu zaradzić,należy silnie masować kciukiem nasadę mięśni na potylicy:pomóc może także kiwanie głową we wszystkich kierunkach przy czym podbródek powinien być wyciągnięty do szyi. Taki masaż powinien przywrócić normalne napięcie mięśniowe oraz rozluźnić ścięgna.

Ogólny masaż głowy

Masaż ten jest bardzo łatwy w wykonaniu łagodzi nie tylko bóle głowy ale także poprawia wzrok i pamięć. Głowę masować należy od nasady nosa w górę do czubka głowy i przez środek potylicy w dół do środka karku.Następnie od przodu górnej nasady ucha masujemy skronie idąc w stronę czoła.Ogólnie masaż składa się z kilku płynnych ruchów które wykonujemy zarówno po prawej jak i lewej stronie głowy. Jeśli masaż wykonujemy samemu możemy użyć szczotki z nylonowym włosiem zapewni nam to dokładniejsze wykonanie masażu.

Materiał zaczerpnięty z www.bebeauty.pl
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.