clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 8:09 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż twarzy czyli zrób to sama


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż twarzy czyli zrób to sama

Linki sponsorowane


Zagadka: odmładza, rozluźnia mięśnie, poprawia ukrwienie, dotlenia, co to takiego? Brawo! Tak, to masaż twarzy, a co więcej jesteś w stanie wykonać go samodzielnie. Skorzystaj z naszych wskazówek, a zobaczysz, że Twoja skóra odwdzięczy Ci się pięknym, promiennym wyglądem.

Tradycyjny masaż twarzy wykonywany w gabinecie kosmetycznym trwa około 20 minut. Nie martw się, Ty będziesz w stanie zrobić to w 5 minut. Jeśli będziesz wykonywać go systematycznie i dołączysz samodzielny masaż twarzy do swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego, w nagrodę wszyscy będą podziwiać Twoją nieskazitelną cerę. Spróbuj!

Masaż twarzy możesz włączyć do swojej pielęgnacji wieczornej. Dzięki niemu Twoja skóra będzie mocniej ukrwiona oraz dotleniona, a poprzez ruchy palców po powierzchni twarzy, martwe komórki naskórka zostaną złuszczone. Dlatego produkty pielęgnacyjne zdecydowanie lepiej będą się wchłaniać. Masaż pomoże zmniejszyć ewentualne obrzęki, rozluźnić spięte mięśnie, a także na przyszłość może spowolnić proces powstawania zmarszczek. Jesteś pewnie ciekawa, jak wykonać sobie taki masaż? To proste!

Załóż opaskę na włosy, aby nie przeszkadzały Ci w trakcie wykonywania masażu. Jak co wieczór wykonaj demakijaż twarzy swoim ulubionym produktem (bardzo dokładnie), następnie zastosuj odpowiednio dobrany do Twojej skóry tonik. Jeżeli stosujesz serum jako uzupełnienie swojej pielęgnacji, nałóż je teraz, tak jak zwykle to czynisz. Poczekaj aż produkt się wchłonie i tak przygotowana skóra jest gotowa do masażu. Stań przed lustrem. Do masażu możesz użyć zarówno swojego kremu pielęgnacyjnego, ewentualnie oliwki. Pamiętaj, że po oliwce ciężko będzie Ci zaaplikować jakikolwiek produkt później, więc jeśli Twój krem nocny posiada dobry poślizg, użyj go. Ruchy, które będziesz wykonywać podczas masażu twarzy, muszą być wyjątkowo delikatne, aby nie podrażnić skóry. Na wewnętrzną stronę dłoni nałóż produkt (jeżeli w trakcie masażu braknie Ci kremu, dołóż odrobinę) i delikatnie rozgrzej go, następnie postępują zgodnie ze wskazówkami:

• Masaż rozpocznij od ruchu głaskającego dekolt, od lewej do prawej, na przemian (jakbyś głaskała pieska). Powtórz dwa razy.
• Następnie przejdź do szyi, masuj również ruchem głaskającym do góry (przeciw grawitacji) na przemian, omijając okolice krtani. Powtórz dwukrotnie po każdej stronie.
• Głaskaj na przemian raz lewą stronę, raz prawą wzdłuż linii szczęki rozpoczynając od brody, aż do uszu. Powtórz dwukrotnie.
• Przejdź do masowania policzków, ruchem do góry, na przemian raz prawa, raz lewa dłoń. Powtórz dwukrotnie.
• Okolice wargi głaszcz za pomocą palca wskazującego oraz środkowego, usta niech znajdą się w środku litery V, którą utworzą te dwa palce. Na przemian raz lewa, raz prawa ręka. Powtórz dwukrotnie.
• Następnie przejdź do nosa. Ruchami rozcierającymi (jakbyś robiła małe niewidzialne kółeczka), masuj skrzydełka nosa, możesz robić to jednocześnie po obydwu stronach. Później przesuń dłoń i masuj grzbiet nosa ruchem rozcierającym aż do miejsca miedzy brwiami. Powtórz to dwukrotnie.
• Nad brwiami wykonaj kilka delikatnych ucisków placami, kierując się na zewnątrz, następnie przejdź niżej aż do okolic oczu, gdzie powrócisz do ruchu głaskającego do wewnątrz. Powtórz to dwukrotnie.
• Na czole wykonaj ruch pionowy, jakbyś dwoma placami wskazującymi rysowała niewidzialnego zygzaka. Powtórz dwukrotnie.
• Na koniec wykonaj ruch głaskający na przemian raz lewa, raz prawa dłoń. Powtórz to dwukrotnie.
• Na zakończenie zrób „pożegnanie”, ruchem głaskającym od górnej części twarz, w dół aż do dekoltu. Powtórz to dwukrotnie.

Na początku może wydawać się to skomplikowane i czasochłonne. Jednak w miarę stosowania i zapamiętania poszczególnych ruchów oraz kolejności, wejdzie to w nawyk i stanie się tak naturalne, jak demakijaż twarzy co wieczór. Powodzenia!

Źródło: www.uroda.com


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.