clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 6:38 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaże, czyli jak przyjemnie dbać o zdrowie


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaże, czyli jak przyjemnie dbać o zdrowie

Linki sponsorowane


Historia masażu sięga już starożytnych Chin i Indii. W krajach tych początkowo miały one charakter religijny, jednak kiedy odkryto ich właściwości, włączono je do elementów medycyny ludowej.
W Europie pozytywy masaży pierwszy zauważył Hipokrates, który polecał je na konkretne stany chorobowe. Tropem Hipokratesa podążali także Celsus i Galena. W okresie średniowiecza nastąpił zastój jeśli chodzi o medycynę, a wiec także masaże odeszły w cień. Ponownie zalety masażu odkrył Francuski lekarz Ambroże Paré i od tego czasu do dziś technika ta jest chętnie stosowaną metodą leczenia.

Masaże dla całego ciała

Najprostszy i najpopularniejszy to masaż leczniczy, często nazywany klasycznym, polega on na ugniataniu, uciskaniu, nacieraniu, głaskaniu, a także oklepywaniu skóry, a przez to także mięśni i stawów. Czynności te przede wszystkim zwiększają przepływ krwi oraz limfy. Dzięki temu do tkanek dociera więcej substancji odżywczych i tlenu, a także szybciej wydalane są substancje rozpadu. Wpływa to na zdecydowanie szybszą regenerację mięśni i skóry. Masaże są także korzystne ze względu na ich naturalne działanie. Masaż pobudza regenerację naturalną, niewspieraną przez substancje chemiczne, w trakcie zabiegu stosowane są co najwyżej oliwki nawilżające i ułatwiające masowanie.

Egzotyczne rodzaje masaży

Uciskanie ciała w odpowiednich miejscach to najprostsze określenie masaży. Jest ono jednak bardzo nieprecyzyjne, ponieważ na przestrzeni tysięcy lat masaż był wykorzystywany na całym świecie i dzięki temu wyewoluował do wielu ciekawych technik. Jednym z ciekawszych zabiegów jest hinduski masaż głowy i tak jak sugeruje nazwa skupia on pracę masażysty tylko na wrażliwej skórze głowy. Dzięki specjalnym technikom uciskowym i podatności tego obszaru na dotyk masażysta wprawia masowanego w stan głębokiego relaksu. Kolejną ciekawą i egzotyczną techniką jest masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi. Masaż ten polega na układaniu w odpowiednich miejscach wzdłuż kręgosłupa rozgrzanych kamieni, które dzięki swojemu ciepłu mają przede wszystkim działanie przeciwreumatyczne, a także relaksacyjne. Często wraz z relaksacyjnymi technikami masażu stosuje się aromaterapię, dzięki której jeszcze łatwiej pacjent wchodzi w stan relaksu.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.