clock

Dzisiaj jest 17.06.2024 rok ,        godzina: 16:24 dudes     Dziś imieniny: Laury, Leszka, Marcjana            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » O powrocie do technik manualnych


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

O powrocie do technik manualnych

Linki sponsorowane


Kilka miesięcy temu miałem wykład na temat ewolucji masażu i nowych trendów. Dzisiaj zastanawiam się dokąd to wszystko zmierza. Prześcigające się w swoich ofertach obiekty SPA, salony kosmetyczne, gabinety masażu kuszą swoich klientów różnymi coraz to bardziej wymyślnym masażami.

W obecnie panującym trendzie inwencja twórcza przejawia się w przedmiotach wykorzystywanych do masażu. Kamienie, bambusy, samo rozgrzewające się muszle i miski kokosowe. Czy klienci tego szukają? Czy taki masaż jest przyjemny-pożyteczny? Na ta pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo masaż to zawsze indywidualne przeżycie i opinie na jego temat będą subiektywne.

Pytanie, które najbardziej mnie nurtuje to czy takie masaże mają przewagę nad masażami manualnymi? Czy klienci częściej wybierają masaż wykonywany ręcznie czy masaże wykonywane wcześniej wymienionymi przyrządami. Z rozmów, które prowadzę z moimi klientami wynika, że ciekawość poznawania świata masażu skłania ich często do próbowania nowych zabiegów. Ma to miejsce głównie podczas pobytu w SPA jako urozmaicenie formy relaksu, wspomaganie procesu leczenia, alternatywa dla technik modelujących. W wielu przypadkach jest to jednak przygoda jednorazowa, bo jak twierdzą choć przyjemna nie zastępuje manualnego zabiegu.

To jednak wynikający z naszych naturalnych pragnień i potrzeb dotyk jest najważniejszym elementem masażu. Ma to ogromne znaczenie psychologiczne, bo dotykiem byliśmy otaczani przez najbliższych od najmłodszych lat i podczas masażu sięgamy do dalekich pokładów naszej świadomości. Czuły dotyk daje nam poczucie bezpieczeństwa co umożliwia stan głębokiego relaksu. Z medycznego punktu widzenia ogromne znaczenie ma palpacja, która podczas pracy z przyrządami zanika i prawidłowa diagnostyka tkanek z którymi pracujemy jest niemożliwa.

Masaże które w tej chwili zyskują na popularności a przede wszystkim na zaufaniu klientów to m.in. zabiegi wymagające głębokiego ale i dokładnego opracowania tkanek, precyzyjnej pracy z punktami spustowymi, refleksyjnymi oraz powięzią.

Myślę zatem że przekonanie masażystów o słuszności terapii oraz względy emocjonalne klientów decydują, że prym i tak wiodą masaże manualne, a egzotyczne masaże przyrządowe będą urozmaiceniem menu zabiegowego dla osób poszukujących nowych wrażeń.
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.