clock

Dzisiaj jest 18.07.2024 rok ,        godzina: 23:15 dudes     Dziś imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Olejki do dobrego masażu


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Olejki do dobrego masażu

Linki sponsorowane


Na rynku dostępne są różne rodzaje olejów przeznaczonych do masażu. W każdym sklepie z kosmetykami znajdziesz szeroki asortyment olejków, spośród których na pewno wybierzesz swój ulubiony produkt.

Dlaczego warto znać różnice między poszczególnymi olejkami? Niektóre z nich mogą pozostawiać po masażu tłustą warstwę, ciężką do usunięcia, czy nawet uczucie tłustości utrzymujące się przez resztę dnia. Inne oleje są lżejsze, dlatego skóra wchłania je znacznie szybciej. Czasami można spotkać oleje o nieprzyjemnych zapachach, w najgorszym przypadku mogą one wywołać podrażnienie skóry lub reakcję alergiczną na rośliny i owoce, z których je wyprodukowano.

Poniższy tekst zawiera opis 5 wysokiej jakości produktów polecanych przez masażystów:

Olej cytrynowy
To najpopularniejszy i równocześnie najczęściej używany olej. Produkowany jest z dojrzałych cytryn (nie zielonych). Jest to lekki olej, który można łatwo rozetrzeć po skórze. Wchłania się powoli, czyli nie wymaga używania większych ilości w czasie masażu. W odróżnieniu od innych olejów jego cena jest przystępna, ponadto bardzo rzadko wywołuje podrażnienie skóry.

Olej morelowy
Posiada strukturę i kolor podobny do oleju cytrynowego. Jego cena jest trochę wyższa, ale zawiera duże ilości witaminy E i posiada dłuższą żywotność w porównaniu z innymi produktami. Bardzo szybko się wchłania, dlatego można stosować większe ilości oleju. Jest do produkt idealny do wykonania bardzo szybkiego masażu. Dzięki dobroczynnym właściwościom jest często używany w aromaterapii.

Olej z jojoby
Dokładnie jest to olej wyprodukowany z wyciągu z nasion jojoby. Odpowiedni dla osób cierpiących na trądzik, ponieważ zawiera substancje antybakteryjne, jego właściwości są podobne do właściwości naturalnego łoju ludzkiej skóry. Jojoba jest rośliną o długiej żywotności, zaleca się jednak niezbyt częste używanie oleju, ponieważ skóra przyzwyczaja się do jego tekstury, a olej traci pożądane działanie. Jojoba bardzo rzadko powoduje podrażnienie skóry. Ogólnie jest to olej, który szybko się wchłania, dlatego w większości przypadków konieczne będzie użycie większej jego ilości podczas masażu.

Olej orzechowy
Przede wszystkim nie jest to olej produkowany ze zmielonych orzechów zmieszanych z inną substancją, ponieważ sam drapałby skórę podczas rozcierania. Jest to wyciąg z orzecha o bardzo lekkiej konsystencji, praktycznie nietłusty, zalecany przeważnie do masażów relaksacyjnych. Jego cena jest przystępna, posiada długą żywotność, należy jednak uważać, aby nie poplamić ubrania, ponieważ plamy są ciężkie do usunięcia.

Olej słonecznikowy
Jest bardzo lekki, ale ciężko się wchłania. Otrzymywany jest z ziaren słonecznika, które dzięki swoim właściwościom chemicznym, pomagają utrzymać zdrowy wygląd, zapobiegają starzeniu się skóry i usuwają martwe komórki. Olej słonecznikowy należy przechowywać w chłodnym miejscu, a dodając kilka kapsułek witaminy E można znacząco przedłużyć jego żywotność. Osoby mające alergię na ten rodzaj ziaren, nie powinny używać tego produktu. Olej był znany w średniowieczu, ponieważ już Sokrates twierdził, że „olej słonecznikowy pomaga pokonać każdy ból”.

Ponieważ na rynku dostępna jest szeroka gama olejów, nie musisz ograniczać się tylko do jednego. Wypróbuj jak najwięcej rodzajów, a wtedy na pewno znajdziesz ten, który będzie najbardziej odpowiedni dla twojej skóry. Aby oleje nie zepsuły się, przechowuj je w chłodnym i ciemnym miejscu.

Źródło: www.ladiva.pl

[dodaj komentarz na forum]






Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.