clock

Dzisiaj jest 23.04.2024 rok ,        godzina: 20:25 dudes     Dziś imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Plecy okrągłe


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Plecy okrągłe

Linki sponsorowane


Jest to wada kręgosłupa w jego odcinku piersiowym. Charakterystyczne jest to, że głowa i barki są wysunięte do przodu, klatka piersiowa jest spłaszczona i zapadnięta, łopatki są odstające, jest pogłębiona kifoza piersiowa. W okrągłych plecach osłabione zostają mięśnie grzbietu tj. mięsień prostownik grzbietu i mięśnie ściągające łopatki (mięsień czworoboczny, równoległoboczny i najszerszy grzbietu). Natomiast mięśniami nadmiernie napiętymi i przykurczonymi są mięśnie piersiowe i zębate przednie. Przy plecach okrągłych wzmacniamy mięśnie grzbietu, natomiast rozciągamy mięśnie piersiowe oraz zębate przednie. Przeciwwskazania: skłony w przód, podpory przodem o ramionach wyprostowanych, krążenia ramion w przód, jazda na rowerze z niską kierownicą, siady skrzyżne z wyciągniętymi ramionami w przód, unikania innych pozycji powodujących zaokrąglanie pleców i uwypuklenia odcinka piersiowego kręgosłupa.
Przykładowe ćwiczenia
Pw. klęk podparty, kolana w rozkroku; ruch - wysunięcie ramion do przodu i opad tułowia do pozycji "ukłonu japońskiego".
Pw. jw., z oparciem rąk o ławkę lub szczebel drabinki - pogłębianie opadu.
Pw. jw., ruch - naprzemienne wymachy rąk w górę w skos ze skrętem głowy i tułowia w kierunku ręki wymachowej.
Pw. leżenie przodem, ręce splecione na karku; ruch - skłon tułowia w tył, cofnięcie łokci, ściągnięcie łopatek, wyciągnięcie głowy w przód.
Pw. jw., RR ugięte (ręce przy barkach obciążone woreczkami); ruch – skłon tułowia w tył połączony z wyprostem ramion w przód, następnie skurcz ramion. Ćwiczenie wykonujemy w rytm oddechów; wdech - wyprost ra¬mion, wydech - ugięcie ramion.
Pw. stanie w rozkroku przed drabinkami, rękami chwyt za szczebel drabinki na wysokości połowy klatki piersiowej; ruch - pogłębianie opadu w przód.
Pw. leżenie tyłem, pod szczytem kifozy wałek (np. zrolowany koc), w rękach ciężka piłka; ruch - przeniesienie prostymi RR piłki za głowę na podłogę tak, aby były RR maksymalnie zbliżone do podłoża.
Pw. leżenie przodem, RR wzdłuż tułowia, kończyny dolne ugięte w stawach kolanowych, między stopami piłka ciężka; ruch - uniesienie RR w górę i wkładanie piłki stopami w ręce.
Pw. jw., tułów w opadzie poza stołem, ręce splecione na karku; ruch - uniesienie tułowia do pozycji skłonu w tył (wytrzymanie). Ćwiczenie może być wykonywane z różnym ułożeniem RR lub wykorzysta¬niem przyborów. W przypadkach pleców wklęsłych lub okrągło-wklęsłych skłon w tył wykonujemy tylko do fizjologicznej granicy ruchomości w sta¬wach biodrowych.
Pw. zwis na drabince, pod szczytem kilfozy piłka lub wałek, ruch - podkur¬czenie kolan do brzucha.Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.