clock

Dzisiaj jest 23.04.2024 rok ,        godzina: 19:49 dudes     Dziś imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Techniki masażu w fotelach masujących


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Techniki masażu w fotelach masujących

Linki sponsorowane


W większości foteli z masażem możemy spotkać kilka automatycznych programów masujących. W zależności od fotela ilość ta oscyluje od 3 do 6 programów. Czym są programy automatyczne? To nic innego jak zaprogramowany cykl masażu składający się z kilku technik masujących, które w odpowiedniej kolejności i miejscu działają na Nasze ciało.

Najbardziej popularne techniki masażu to: wałkowanie, ugniatanie, uciskanie, ostukiwanie, shiatsu, wibracja, rozciąganie.

Wałkowanie:

Należy do technik masażu uspokajającego. Łączy w sobie dwie techniki masażu: głaskanie i rozcieranie. Jest to bardzo prosty ruch, znany w zasadzie każdemu. Rolki masujące przesuwają się w górę i w dół pleców, w różnej odległości od kręgosłupa.

Cel wałkowania:

* Kojenie bólu – delikatne wałkowanie łagodzi ból
* Poprawa stanu skóry – po wałkowaniu skóra staje się gładka i elastyczna
* Rozluźnia napięte mięśnie
* Poprawia krążenie i odpręża plecy
* Wzmożenie przemiany materii w tkankach skórnych
* Szybsze odprowadzenie obrzęków i krwiakó
w
* Uelastycznia przykurcze mięśniowe * Rozgrzewa stawy i mięśnie (stosowane przy masażach sportowych, wspomaga rozgrzewkę)

Ugniatanie

Ugniatanie jest bardzo ważną techniką – umożliwia maksymalne rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni. Jest to najskuteczniejsza metoda rozmasowania tkanek głęboko położonych. Rolki masujące wykonują przenikliwe, okrężne ruchy uciskania w stronę kręgosłupa po obu jego stronach.

Cel ugniatania:

* Pomaga doprowadzić składniki odżywcze w okolice kręgosłupa
* Zmniejsza napięcie i bolesność poprzez rozciąganie i ściąganie mięśni
* Przyspiesza regeneracje mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym
* Zwiększa elastyczność tkanki mięśniowej oraz ścięgien
* Pobudza do skurczu włókna mięśniowe, które powodują szybszy ruch płynów międzytkankowych
* Likwiduje napięcie blizn
* Reguluje wymianę tlenu i dwutlenku węgla w mięśniach.

Uciskanie

Technika masażu występująca jedynie w produktach Human Touch. Rolki masujące wykonują precyzyjne, faliste ruchy do i od kręgosłupa wzdłuż całej jego długości.

Cel uciskania:

* Likwidują ból i napięcie mięśni po długich godzinach spędzonych przy biurku
* Niweluje silny stres
* Poprawia ogólną sprawność i postawę
* Działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy
* Przyspiesza odprowadzania produktów przemiany materii
* Przepycha krew z naczyń (zarówno chłonnych jak i żylnych) w kierunku serca

Ostukiwanie

Ostukiwanie to seria energicznych, szybkich uderzeń następujących jedno po drugim w tkankę masowaną. Uderzenie powinno być: sprężyste, krótkie, wykonane tak, aby nie wywoływać bólu i powstawania siniaków, krwiaków i pękania naczyń.

Cel ostukiwania:

* Pobudza całe plecy
* Zmniejszenie tkanki tłuszczowej przez przyspieszenie przemiany materiiv * W chorobach układu oddechowego oklepywanie wykorzystuje się w celu oderwania wydzieliny zalegającej w płucach
* Stymuluje pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego
* Reguluje ( zwęża lub rozszerza) naczynia krwionośne

Shiatsu (akupunktura bez igieł)

W języku japońskim słowo „shiatsu” oznacza „naciskać kciukami”. Jest to starożytna praktyka bardzo przypominającą akupunkturę tylko, że „siatsu” koncentruje się na meridianach, po których przemieszcza się energia organizmu. Rolki masujące wykonują precyzyjne i przenikliwe uciskanie konkretnych punktów na ciele.

Cel Shiatsu:

* Leczenie wielu problemów zdrowotnych (bóle głowy, migreny, bóle pleców, zaburzenia ciśnienia, otyłość, reumatyzm, bóle kręgosłupa)
* Likwiduje stresy i napięcia, uspokaja nerwy, dodaje witalności
* Bardzo często stosowany przeciwbólowo (czasem wystarczy jedna sesja shiatsu, związana z pobudzeniem przepływu energii poprzez meridiany, aby przynieść ulgę pacjentowi)
* W stanie głębokiego relaksu w jakim znajduje się pacjent pod wpływem tego masażu, organizm uruchamia ukryte rezerwy leczące, które są na ogół uśpione

Wibracja

Technika polegająca na przekazywaniu drgań mechanicznych o małej amplitudzie i znacznej częstotliwości tkankom masowanym. Często jest spotykana w siedziskach foteli tak, aby oddziaływać na większą część ciała. Wibracje nie wykonują rolki masujące a specjalne mechanizmy, które mogą wytworzyć odpowiednie drgania.

Cel wibracji:

* Działa kojąco i przeciwbólowo
* Pobudza całe ciało
* Likwiduje obrzęki
* Stosowana w chorobach układu oddechowego
* Zmniejsza tętno
* Zwiększa ciśnienie
* W zależności od intensywności uspokaja lub pobudza

Rozciąganie

Występuje często jako odrębny program masażu. Technika powoduje wyciąganie i rozprężanie kręgosłupa oraz rozciąganie całego ciała. Masaż rozciągający jest realizowany poprzez zaprogramowane ruchy oparcia i podnóżka, które na przemian rozkładają się od pozycji półleżącej do leżącej. Składanie fotela poprzedzone jest krótkim masażem pleców dla zwiększenia efektywności zabiegu.

Cel rozciągania:

* Rozciągnięcie całego ciała (niezastąpiona funkcja u ludzi starszych)
* Poprawa elastyczności ciała
* Regeneracja po dużym wysiłku fizycznym
* Poprawia postawę i sylwetkę

Najbardziej efektywny masaż możemy osiągnąć wówczas gdy stosujmy na przemian różne techniki masażu i często zmieniamy miejsce masowane oraz szerokość i intensywność masażu. W tym celu zostały stworzone programy automatyczne, które doskonale prowadzą zabieg masażu oraz pozwalają Nam skoncentrować się na przyjemności a nie na obsłudze mechanizmu masującego.

Długotrwałe stosowanie jednej techniki masażu nie jest zalecane (z wyjątkiem rozciągania). Masaż wówczas staje się nudny i pacjent może odczuwać dyskomfort. Wyjątek tej reguły może stanowić przypadek gdy chcemy świadomie rozmasować konkretne miejsce.

Każdy z Nas inaczej odczuwa masaż i potrzebuje innego masażu dla pełnej satysfakcji. Właśnie dla tego użytkowników z większym doświadczeniem zachęcamy do eksperymentowania z masażami. Każdy ma możliwość, za pomocą sterowania manualnego, stworzyć Swój własny, unikalny program masażu, który może dostarczyć nowe wrażenia i jeszcze lepiej wpłynąć na Nasze zdrowie.

Źródło: www.fotele.com


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.