clock

Dzisiaj jest 28.04.2017 rok ,        godzina: 0:50 dudes     Dziś imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa            Dołącz do e-Masaz.pl w G+          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Torakochirurgia


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

Nasze loga

Masaż
arrow

Torakochirurgia

Linki sponsorowane


Stosuje się to masaż klatki piersiowej przed i po operacji, celem jest walka z przykurczami ze strony blizn. Masuje się klatkę piersiową poczynając od mostka metodyka masażu klatki piersiowej. Jeżeli są zalegania stosujemy oklepywanie łyżeczkowate co prowadzi do oderwania się wydzieliny. Masujemy również bliznę, masaż blizny rozpoczynamy po całkowitym zagojeniu rany, usunięciu szwów i unieruchomienia (w przypadku blizn po złamaniach przy całkowitym zroście kostnym). Blizny po wstawieniu implantów muszą być masowane ze szczególną ostrożnością. P/wskazaniem do masowanie blizny są blizny powstałe w skutek radioterapii, po nowotworach. Cechą charakterystyczną blizny jest wypełnienie ubytku tkanki właściwej tkanką łączną, co może powodować przykurcz. Wyróżniamy rany cięte, szarpane, po oparzeniowe, po zabiegowe, po zmiażdżeniu tkanek miękkich. Celem masażu blizny jest oderwanie blizny od podłoża, uelastycznienie tkanki łącznej, zapobieganie tworzeniu się przykurczy bliznowatych. Z fizykoterapii na bliznę można zastosować: nagrzewanie, galwanizację, jonoforezę jodową lub z lignokainą, UD, fonoforezę, MG, kremy jak Contratubex, Cepan.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


LurguS - olejki do masażu, oliwki do masażu, stoły do masażu

Stoły do masażu

HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

doMASAZU.pl Sprzęt do masażu i rehabilitacji. Pełne wyposażenie gabinetu.

Tutaj zakupisz stoły do masażu czołowych polskich producentów. Pełne wyposażenie gabinetu masażu i rehabilitacji


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Kopiowanie za zgodą redakcji.