clock

Dzisiaj jest 17.06.2024 rok ,        godzina: 14:29 dudes     Dziś imieniny: Laury, Leszka, Marcjana            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Udar mózgu


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Udar mózgu

Linki sponsorowane


Udary dzielimy na niedokrwienne (85%) i krwotoczne (15%).W udarach wyróżniamy 3 okresy: ostry, kompensacji i adaptacji. Masaż klasyczny stosuje się w celu normalizacji stanu pobudzenia półkuli mózgu po stronie zdrowej i stronie chorej.

Okres ostry - często pacjent po udarze ma przeczulicę dotykową dlatego stosujemy delikatne głaskanie ręki, stopy dalej łydki i przedramienia. Około 6 - 9 dnia zaczyna się masaż klatki piersiowej stosując głaskanie klatki piersiowej, rozcieranie i wibrację.

Okres kompensacji miedzy 9 dniem, a 6 tygodniem - wykonuje się masaż klasyczny przed i po kinezie. Przed kinezą w celu dostatecznego ukrwienia i odżywienia tkanek, zwiększenia drenażu tkankowego poprzez stosowanie takich technik jak głębokie głaskanie, wyciskanie, ugniatanie podłużne. Jeżeli występuje spastyczność (zmniejszenie napięcia mięśni), wiotkość (wzmożenie funkcji i siły mięśni), likwidacja i zapobieganie przykurczom stawowym. Masujemy również stronę zdrową która jest nadmiernie przeciążana (kręgosłup, mięśnie grzbietu). Inne masaże jakie możemy stosować w tym okresie to masaż kontralateralny, podwodny, wirowy, punktowy przy wzmożonym napięciu mięśniowym (wszystko przy pomiarze tętna i RR).

Okres adaptacji – trwa od 6 tygodnia, stosuje się w tym okresie masaż KKG i KKD, masaż mięśni obręczy barkowej i biodrowej, PNF – ruchy trójwymiarowe, masaż izometryczny, drenaż limfatyczny przy obrzękach, masaż segmentarny przy współistniejących chorobach narządów wewnętrznych.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.