clock

Dzisiaj jest 07.12.2023 rok ,        godzina: 3:42 dudes     Dziś imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Udar mózgu


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Udar mózgu

Linki sponsorowane


Udary dzielimy na niedokrwienne (85%) i krwotoczne (15%).W udarach wyróżniamy 3 okresy: ostry, kompensacji i adaptacji. Masaż klasyczny stosuje się w celu normalizacji stanu pobudzenia półkuli mózgu po stronie zdrowej i stronie chorej.

Okres ostry - często pacjent po udarze ma przeczulicę dotykową dlatego stosujemy delikatne głaskanie ręki, stopy dalej łydki i przedramienia. Około 6 - 9 dnia zaczyna się masaż klatki piersiowej stosując głaskanie klatki piersiowej, rozcieranie i wibrację.

Okres kompensacji miedzy 9 dniem, a 6 tygodniem - wykonuje się masaż klasyczny przed i po kinezie. Przed kinezą w celu dostatecznego ukrwienia i odżywienia tkanek, zwiększenia drenażu tkankowego poprzez stosowanie takich technik jak głębokie głaskanie, wyciskanie, ugniatanie podłużne. Jeżeli występuje spastyczność (zmniejszenie napięcia mięśni), wiotkość (wzmożenie funkcji i siły mięśni), likwidacja i zapobieganie przykurczom stawowym. Masujemy również stronę zdrową która jest nadmiernie przeciążana (kręgosłup, mięśnie grzbietu). Inne masaże jakie możemy stosować w tym okresie to masaż kontralateralny, podwodny, wirowy, punktowy przy wzmożonym napięciu mięśniowym (wszystko przy pomiarze tętna i RR).

Okres adaptacji – trwa od 6 tygodnia, stosuje się w tym okresie masaż KKG i KKD, masaż mięśni obręczy barkowej i biodrowej, PNF – ruchy trójwymiarowe, masaż izometryczny, drenaż limfatyczny przy obrzękach, masaż segmentarny przy współistniejących chorobach narządów wewnętrznych.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

LurguS - sklep dla masażystów i fizjoterapeutów.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.