clock

Dzisiaj jest 17.06.2024 rok ,        godzina: 15:32 dudes     Dziś imieniny: Laury, Leszka, Marcjana            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Ultramobilne stoły do masażu HABYS nowy kierunek rozwoju branży


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Ultramobilne stoły do masażu HABYS nowy kierunek rozwoju branży

Linki sponsorowane


Każdy rynek podlega nieustannym zmianom. Producenci poszukują innowacyjnych rozwiązań wyróżniających ofertę, klienci modyfikują swoje oczekiwania i potrzeby, a rozwój techniki otwiera nowe możliwości. Większość tych zmian mieści się jednak w ustalonych ramach rynku, a niektóre przechodzą niezauważone. Niekiedy jednak modyfikacje oferty współgrają z ujawniającymi się wymaganiami konsumentów na tyle dobrze, że dochodzi do poważnego i trwałego przekształcenia całego rynku.
Przykładem tego rodzaju zmiany na rynku może być wydzielenie się w ramach stołów do masażu, grupy stołów składanych. Produkt, który narodził się jako odpowiedź na potrzeby wyglądające na dość specyficzne, szybko zdobył bardzo mocną pozycję i niezależność od stołów stacjonarnych. Efekty tej zmiany były na tyle poważne, że wykroczyły daleko poza katalogi producentów wpływając na postawę masażystów, oczekiwania osób korzystających z masażu i na dziedziny powiązane, takie jak sport czy kosmetyka.
Jest bardzo prawdopodobne, że równie ważny dla ewolucji branży masażu może być dynamiczny rozwój podgrupy stołów składanych szczególnego rodzaju: stołów ściśle podporządkowanych wymaganiom mobilności. Oczywiście, wszystkie stoły składane umożliwiają wygodne przemieszczanie się masażysty, pracę
w domu klienta i w terenie. W stołach nowego typu cecha ta została jednak w pełni rozwinięta. Wymiary i waga nowych stołów pozwalają na ich swobodny transport – w tym transport lotniczy. Systemy rozkładania, składania i regulacji działają w taki sposób, aby praca przebiegała szybko i sprawnie. Dodatki i pokrowce są dobierane – i jeśli trzeba, specjalnie projektowane – pod kątem mobilności i elastyczności masażysty. O ile zatem stoły składane są lekkie i mobilne, o tyle nowy segment można nazwać ultralekkim i ultramobilnym.

Nowa kolekcja ultramobilnych stołów do masażu - HABYS UltraLight:
 

Aero Design Red&White
Stoły do masażu
Collibra
Stoły do masażu
Aero
Stoły do masażu


Walka o każdy gram
Metoda projektowania i konstrukcji stołów ultramobilnych przypomina logikę produkcji sprzętu sportowego, gdzie odchudzanie wyrobu o każdy kolejny gram bardzo często jest dla producentów głównym kryterium sukcesu. Podobnie jak w przypadku branży sportowej, obniżanie wagi i zwiększanie mobilności nie może się jednak odbywać kosztem jakości. Aby uniknąć przetargu pomiędzy jakością a wagą, wprowadzane są zatem innowacyjne, kreatywne rozwiązania technologiczne i bardzo zaawansowane materiały.
Podobieństwo do sprzętu sportowego nie jest całkowicie przypadkowe, ponieważ masaż sportowy jest jednym z najważniejszych zastosowań stołów ultralekkich, a sportowcy należą do najważniejszych źródeł inspirujących ich powstanie. Firma Habys, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek ultralekkie stoły dedykowane do masażu mobilnego, konsultowała ten startup z fizjoterapeutami polskiej kadry olimpijskiej na Igrzyska
w Londynie w 2012 r.
 

Już na etapie pomysłu stworzenia stołów ultralekkich wsłuchiwaliśmy się w opinie autorytetów świata masażu, fizjoterapeutów olimpijskich oraz typowych użytkowników, którzy testowali i oceniali pierwsze stoły – mówi Arkadiusz Skrzek, Development Manager firmy HABYS.


Idea stołów ultralekkich zakłada ciągły rozwój i nieustanne poszukiwanie oszczędności wagi przy zachowaniu najwyższej jakości i niezawodności.

HABYS UltraLight – pierwsza seria stołów ultralekkich w Polsce

Stoły ultralekkie osiągają wagę nawet poniżej 8kg jak w przypadku aluminiowego stołu Habys Aero należącego do serii UltraLight. Obniżenie wagi udało się osiągnąć dzięki unikatowej konstrukcji sklejki blatu, okrągłemu przekrojowi nóg oraz dodatkowym innowacjom obejmującym bardzo wiele szczegółów, takich jak zastosowanie odpowiednio dobranego systemu pianek i akcesoriów.
 

Każdy krok w kierunku obniżenia wagi i zwiększenia mobilności testowaliśmy pod względem zachowania wytrzymałości, stabilności i niezawodności stołu – podkreśla Barbara Zapał, Dyrektor Rozwoju HABYS .Opinie testerów na temat stołów ultralekkich wskazują, że produkt trafił w odpowiednią niszę. Stół Aero, sprawdzany przez masażystów mobilnych podczas imprez sportowych i wydarzeń plenerowych zebrał bardzo pozytywne recenzje, którym towarzyszy „lista życzeń” od użytkowników dotycząca usprawnień i dalszego rozwoju.

 

Wyjątkowa, ultralekka konstrukcja stołów Aero oraz ich stabilność przerosła moje najśmielsze oczekiwania.
W codziennej intensywnej pracy z zawodnikami stół bardzo dobrze sprawdza podczas zabiegów oraz w transporcie.
Jest doskonały zarówno do pracy ze sportowcami, jak i dla wszystkich mobilnych fizjoterapeutów.
Maciej Biały – fizjoterapeuta, członek misji medycznej podczas Paraolimpiady Londyn 2012.

Zainteresowanie rynku, dobre słowa i sugestie wskazują, że mamy do czynienia z nowym trendem i ważną zmianą. Oczekują jej masażyści w pełni mobilni, masażyści sportowi – masażyści „w drodze”. Naszą ambicją jest odegranie głównej roli w kształtowaniu tej zmiany, a wprowadzenie do sprzedaży serii HABYS UltraLight jest jej przełomowym etapem – podsumowuje Prezes HABYS.
 

Źródło: www.habys.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.