clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 5:53 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Wykorzystywanie masaż do różnych celów


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Wykorzystywanie masaż do różnych celów

Linki sponsorowane


Już starożytni wykorzystywali masaż do różnych celów. Jego początki są jednak dość specyficzne, gdyż był on wykorzystywany podczas obrzędów religijnych a za swoje ojczyzny może uznać Indie, oraz Chiny gdzie masowanie stało się popularne o wiele wcześniej niż w Europie. Obecnie wyróżniamy trzy główne cele masażu.

Pierwszym, chyba najbardziej spopularyzowanym obecnie jest masaż mający na celu relaks. Napięcia tkanek, głównie mięśniowych w dzisiejszych czasach wywołane chociażby stresem są świetnie niwelowane właśnie przez masaż. Wystarczy jedna, profesjonalna sesja z zawodowym masażystą, aby pozbyć się całodziennego zmęczenia, napięcia, oraz stresu. W czasach, gdy tak wiele zależy od naszego samopoczucia masaż, jako forma relaksacji jest bardzo często wykorzystywany. Na świecie istnieją setki różnego rodzaju masażów relaksacyjnych, obejmujących masowanie całego ciała, lub też jego wybranych elementów. Bardzo często podczas masaży stricte relaksacyjnych stosowana jest dodatkowo aromaterapia, jako element pomocniczy.

Drugi cel masażu ma charakter leczniczy. Mówiąc prostym językiem poprzez masaż ma poprawiać się stan naszego zdrowia nie tylko psychicznego, lecz również fizycznego. Masaże jest obecnie powszechnie wykorzystywanym elementem rehabilitacji. Mimo, iż jego lecznicze działania znane są od dawna, to jednak wciąż uważa się, że jest on niedostatecznie wykorzystywany w procesach przywracania do sprawności ludzi na przykład po wypadkach komunikacyjnych. Obecnie wielu lekarzy narzeka na to, że na studiach medycznych jest tak mało zajęć dotyczących właśnie tematyki technik masażu leczniczego, który wykonywany profesjonalnie może dawać rewelacyjne wyniki podczas rehabilitacji pacjenta.

Ostatnim celem, w jakim wykorzystuje się masaż, jest to przygotowanie odpowiednich partii mięśniowych do wysiłku. Fanom sportu takie wykorzystanie masażu jest bardzo znajome, gdyż również w telewizji podczas rozgrywek sportowych bardzo często mają miejsce sytuacje, w których wykorzystywani są masażyści. Obecnie większość dużych, zawodowych klubów sportowych w swoich sztabach medycznych zatrudnia najczęściej kilku masażystów, a ich praca jest bardzo ważna i nikt jej nie lekceważy. Masażyści w sporcie wykorzystywani są praktycznie na każdym etapie - zarówno przed wysiłkiem, jak i w trakcie rozgrywek oraz po ich zakończeniu.
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.