clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 6:54 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Akupresura stóp


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Akupresura stóp

Linki sponsorowane


Masaż, masaże Akupresura stóp, zwana inaczej refleksologią, refleksoterapią to licząca tysiące lat i wywodząca się ze starożytnych Chin i Egiptu sztuka masażu. Według chińskiej medycyny ludowej stopy są mapą całego organizmu, jego mikrokosmosem - mieszczą się na nich tzw. strefy refleksyjne, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała.

W ich obrębie znajdują się receptory, których stymulowanie poprzez uciskanie i punktowy masaż warunkuje właściwe funkcjonowanie systemu nerwowego i układu krążenia, zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia.
Celem refleksoterapii jest wprowadzenie organizmu (traktowanego jako całość) w stan głębokiego relaksu i w ten sposób zapewnienie mu powrotu do równowagi. Akupresura działa zatem zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym, czy duchowym.
Stopa składa się z 28 kości, 19 mięśni, 107 ścięgien i więzadeł. To skomplikowany "aparat" dzięki któremu możemy biegać, skakać, chodzić. Niestety w Polsce pielęgnacja stóp ciągle jeszcze nie jest doceniana. Niewiele osób wie, że złe samopoczucie zaczyna się przeważnie od zaniedbanych, chorych stóp.W stopach umieszczone są receptory - unerwione punkty mające połączenie z każdą częścią i organem ciała. Przez ich ucisk-masaż można poprawić ukrwienie tych punktów, a tym samym odpowiadające im narządy. Lepsze krążenie krwi, oznacza szybszy transport składników koniecznych do życia oraz usuwanie toksyn i złogów odpowiedzialnych za choroby.
Kiedy chodzimy boso po piasku czy kamieniach stymulacja receptorów odbywa się automatycznie. Niestety obuwie nie daje takiej możliwości. Część podeszwy stóp, nie dotyka podłoża, a część jest nadmiernie narażona na ucisk. Może to prowadzić do różnych schorzeń. Możemy im przeciwdziałać, a nawet leczyć masując odpowiednie receptory. Taki masaż to akupresura stóp.

Historia akupresury liczy tysiące lat. Inskrypcje z 2330 roku przed Chrystusem, na tzw. grobowcu lekarzy w Ankhmahor w Egipcie, są najwcześniejszymi zapisami jej stosowania. Jedna ze scen przedstawia masowanie stóp i dłoni. Chińscy akupunkturzyści także stosowali akupresurę już w czwartym wieku naszej ery jako uzupełnienie swojej terapii. Stosowali bezpośredni nacisk na stopy, podczas gdy igły tkwiły w ciele pacjenta, aby wyzwolić energię i zapoczątkować proces leczenia. Dziś uczy się akupresury na całym świecie i jest ona jedną z najpopularniejszych metod medycyny komplementarnej.
Jeżeli któraś część ciała jest zainfekowana, przeciążona lub napięta, odpowiadające jej punkty są czułe na ucisk. W ten sposób stopy i ręce mogą zdać dokładne sprawozdanie ze stanu zdrowia.
Wpływ akupresury stóp na organizm jest właściwie wszechstronny. W trakcie leczenia akupresurą, w przypadku poważnych dolegliwości (tj. np. nowotwory) zaleca się kontynuowanie terapii tradycyjnej i stosowanie do zaleceń lekarza. Skuteczność masażu zależy od specyfiki naszego organizmu: jeden człowiek może poczuć się lepiej od razu - inny dopiero po dłuższym czasie. Zaleca się dlatego wszystkim cierpliwość, wiarę i dużo miłości do siebie samego! Fachowy masaż stóp jest doskonałym sposobem na odpoczynek tak ciała, jak i ducha.
Wiedząc o tym, że na naszych stopach istnieją receptory organów całego ciała zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszego zdrowia jest zdrowie i dobry stan naszych stóp. Dbając o stopy możemy przy okazji poprawić ukrwienie wszystkich narządów naszego ciała.

Dlatego pamiętajmy o:
- moczeniu stóp w solach
- usuwaniu zgrubień i nagniotków
- używaniu różnego rodzaju wałków do masażu stóp
- używaniu wkładek do butów z uwypuklonymi receptorami
- noszenia specjalnego obuwia pobudzającego receptory
i oczywiście o masażach stóp.

Materiał zaczerpnięty z www.masaz24.com

 

[dodaj komentarz na forum]
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.