clock

Dzisiaj jest 18.07.2024 rok ,        godzina: 23:47 dudes     Dziś imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Bóle kręgosłupa


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Bóle kręgosłupa

Linki sponsorowane


Kręgosłup jest niesamowicie wytrzymałym i zadziwiająco przemyślanie zbudowanym organem. Dzięki fizjologicznym krzywiznom jest w stanie znosić ogromne obciążenia. Składa się z 32-33 części - kręgów, połączonych więzadłami i mięśniami, co umożliwia jego dużą ruchomość, którą normalnie niełatwo byłoby połączyć z koniecznością znoszenia dużych obciążeń. Nie można nie wspomnieć o funkcji ochronnej kręgosłupa, w którym umiejscowiony jest rdzeń kręgowy. Odchodzą od niego nerwy, unerwiające cały ludzki organizm.

Mimo wszystkich jego zadziwiających cech i wytrzymałości kręgosłup stwarza bardzo często problemy, które doskwiera dużej części społeczeństwa. Zaczynają się one najczęściej bardzo niewinnie i w takiej formie towarzyszą codzienności przez wiele lat. Są to lata ciągłego zaniedbywania swojego ciała, lata intensywnej pracy, lata pozbawione rekreacyjnej aktywności na świeżym powietrzu, w których bardzo często narażeni byliśmy na ogromny stres. Wszystkie te czynniki powodują coraz większe napięcie statyczne mięśni, które poprzez swoje przyczepy powodują powolne deformacje elementów kostnych i stawów kręgosłupa.

Najlepiej jeśli zauważymy odpowiednio wcześnie rozpoczynające się problemy i zaczniemy o siebie dbać. A co możemy zrobić? Po przeczytaniu poprzedniego akapitu odpowiedź nie powinna być strasznie trudna. Należy unikać wymienionych powyżej czynników patologicznych. Jeśli problemem jest rodzaj naszej pracy i nie możemy jej zmienić należy poradzić się fizjoterapeuty, jakie drobne zmiany możemy poczynić tak aby możliwie mocno zmniejszyć szkodliwość trybu życia. Najczęściej nie będzie dużych problemów z zakupieniem ergonomicznego krzesła, robieniem sobie przerw w pracy i wykonywanie kilku prostych ćwiczeń.

Jeśli problem nas już dotknął to najlepiej odnaleźć gabinet masażu i skorzystać z serii zabiegów. Masaż jest terapią powodującą rozluźnienie mięśni, dając ulgę w cierpieniu i niwelując patologiczne pociąganie przyczepów kostnych.

Najlepiej jeśli masaż wykonany jest z uwzględnieniem wszystkich skutków pojawienia się nadmiernego napięcia w miejscach bolesnych. Oznacza to, że należy masować dużo większy obszar, niż jedynie ten objęty zmianami powodującymi dolegliwości bólowe. Doświadczony terapeuta będzie w stanie dokładnie zbadać nasze ciało i odpowiednio przeprowadzić zabieg.

Źródło: www.artykuly.com.pl


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.