clock

Dzisiaj jest 25.09.2023 rok ,        godzina: 3:11 dudes     Dziś imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Bóle kręgosłupa


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Bóle kręgosłupa

Linki sponsorowane


Kręgosłup jest niesamowicie wytrzymałym i zadziwiająco przemyślanie zbudowanym organem. Dzięki fizjologicznym krzywiznom jest w stanie znosić ogromne obciążenia. Składa się z 32-33 części - kręgów, połączonych więzadłami i mięśniami, co umożliwia jego dużą ruchomość, którą normalnie niełatwo byłoby połączyć z koniecznością znoszenia dużych obciążeń. Nie można nie wspomnieć o funkcji ochronnej kręgosłupa, w którym umiejscowiony jest rdzeń kręgowy. Odchodzą od niego nerwy, unerwiające cały ludzki organizm.

Mimo wszystkich jego zadziwiających cech i wytrzymałości kręgosłup stwarza bardzo często problemy, które doskwiera dużej części społeczeństwa. Zaczynają się one najczęściej bardzo niewinnie i w takiej formie towarzyszą codzienności przez wiele lat. Są to lata ciągłego zaniedbywania swojego ciała, lata intensywnej pracy, lata pozbawione rekreacyjnej aktywności na świeżym powietrzu, w których bardzo często narażeni byliśmy na ogromny stres. Wszystkie te czynniki powodują coraz większe napięcie statyczne mięśni, które poprzez swoje przyczepy powodują powolne deformacje elementów kostnych i stawów kręgosłupa.

Najlepiej jeśli zauważymy odpowiednio wcześnie rozpoczynające się problemy i zaczniemy o siebie dbać. A co możemy zrobić? Po przeczytaniu poprzedniego akapitu odpowiedź nie powinna być strasznie trudna. Należy unikać wymienionych powyżej czynników patologicznych. Jeśli problemem jest rodzaj naszej pracy i nie możemy jej zmienić należy poradzić się fizjoterapeuty, jakie drobne zmiany możemy poczynić tak aby możliwie mocno zmniejszyć szkodliwość trybu życia. Najczęściej nie będzie dużych problemów z zakupieniem ergonomicznego krzesła, robieniem sobie przerw w pracy i wykonywanie kilku prostych ćwiczeń.

Jeśli problem nas już dotknął to najlepiej odnaleźć gabinet masażu i skorzystać z serii zabiegów. Masaż jest terapią powodującą rozluźnienie mięśni, dając ulgę w cierpieniu i niwelując patologiczne pociąganie przyczepów kostnych.

Najlepiej jeśli masaż wykonany jest z uwzględnieniem wszystkich skutków pojawienia się nadmiernego napięcia w miejscach bolesnych. Oznacza to, że należy masować dużo większy obszar, niż jedynie ten objęty zmianami powodującymi dolegliwości bólowe. Doświadczony terapeuta będzie w stanie dokładnie zbadać nasze ciało i odpowiednio przeprowadzić zabieg.

Źródło: www.artykuly.com.pl


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

LurguS - sklep dla masażystów i fizjoterapeutów.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.