clock

Dzisiaj jest 29.02.2024 rok ,        godzina: 0:52 dudes     Dziś imieniny: Lecha, Lutomira           Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Hydromasaż


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Hydromasaż

Linki sponsorowane


Hydromasaż to naturalny i wyjątkowo skuteczny sposób poprawy krążenia krwi i łagodzenia bólów rozmaitego pochodzenia. Jego działanie polega na wykorzystywaniu wody do zewnętrznego wywoływania określonych bodźców, które pobudzają organizm. Woda okazuje się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form masażu.

Hydromasaż wykorzystuje strumień wody w celu pobudzenia reakcji obronnych organizmu i zniwelowaniu bólu. Hydromasaż zalecany jest osobom, które cierpią na bóle stawów i mięśni. Silny strumień wody działa rozluźniająco i kojąco na cały organizm, co odczuwa się już w trakcie zabiegu. Poprawa wyglądu i jędrności skóry jest także zauważalna tuż po zakończeniu zabiegu. Jest to siła, która łączy zdrowie z przyjemnym, kojącym działaniem strumienia wody.

Naukowo dowiedziono, że hydromasaż jest wyjątkowo skuteczny zwłaszcza w przypadku bólu kręgosłupa – zwłaszcza jego dolnego odcinka. Jeśli prowadzimy siedzący trym życia, masaż wodny z pewnością uwolni nas od widma wiecznego bólu kręgosłupa. Jeśli lubimy aktywne spędzanie wolnego czasu i często mamy naciągnięte i nadwyrężone więzadła – masaż wodny z pewnością przyspieszy nasz powrót do formy.

Zdrowe hartowanie. Istotne znaczenie lecznicze mają także naprzemienne strumienie zimna i gorąca. Jest to sprawdzony sposób na pobudzenie organizmu do walki o zdrowie. Tego typu terapie można stosować zarówno w postaci tzw. „biczów wodnych” jak i poprzez ogrzewanie i ochładzanie całego ciała poprzez saunę. Hartowanie organizmu nie tylko ułatwi walkę z dotychczasowymi dolegliwościami, ale także uodporni nas na kolejne kontuzje i utratę odporności.

Tego typu zabiegi do niedawna, dostępne były jedynie w sanatoriach i specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Dziś jednak każdy, kto zaczyna wyposażać swoją łazienkę, może zorganizować sobie własny, wodny kącik odnowy biologicznej. Oprócz specjalnych kabin czy wanien z hydromasażem, możemy kupić specjale sauny i generatory pary. Cały arsenał wodnych zabiegów możemy zainstalować z swoim domu i w zaciszu własnej łazienki oddawać się kojącemu dotykowi wody.

Źródło: hmasaze.wroclaw.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.