clock

Dzisiaj jest 29.02.2024 rok ,        godzina: 0:57 dudes     Dziś imieniny: Lecha, Lutomira           Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Jak rozpocząć praktykę nie tylko na swoim


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Jak rozpocząć praktykę nie tylko na swoim

Linki sponsorowane


(artykuł pisany jednocześnie dla praktyków i korzystających z zabiegów. Pomocny tym praktykom co zaczynają i tym klientom którzy chcą wiedzieć z kim mają do czynienia).

Praktycy co jakiś czas otrzymują pytania od młodszych adeptów, dotyczące tego, jak znaleźć pracę, jak łatwiej wypaść na rozmowach, przejść rekrutację, słowem przekonać do siebie, do swoich umiejętności pracodawców. Dzisiejszy rynek w naszej branży to jednak przede wszystkim – chcemy tego czy nie – tworzenie własnych miejsc pracy, sprawdzenie swoich umiejętności praktycznych jak i organizatorskich. Pracując tak samo na etacie, w gruncie rzeczy zarabiamy na swoje nazwisko. Nie każdy potrafi zaskoczyć, pisać, organizować spotkania, ale warto próbować. Fundamentem jest jednak przekazywanie tego czym się zajmujemy, co wykonujemy. W mojej profesji masażem, nurtem body work.

Praktyka w moim przypadku, to przede wszystkim praktyka dosłownie poprzez wykonywane zabiegi. Jednak tak się w życiu poukładało, iż początkowo z czyjeś inicjatywy zostałem zaproszony do prezentacji masażu oraz własnych doświadczeń z metodami pokrewnymi. Zupełnie z zaskoczenia. Z czasem zainteresowania te rozwinęły się, a popularyzacja masażu, jest także moją pasją.

Specjalnie omijam termin „promocja” zabiegów, ponieważ promocja jest zarówno częścią, fundamentem wyspecjalizowanego marketingu. Ten zaś w przypadku praktyki dotyczącej bezpośrednio relacji międzyludzkich, gdzie aplikowany jest nie tylko masaż, element ruchu, ale sam dotyk, jest różnie rozumiany. Jak widzimy w różnych reklamach do podawania obiektywnych informacji o zabiegach jeszcze daleko.

Stara mądrość mówi:

– Jesteś dobry w swoim fachu, to ludzie się na tobie w końcu poznają.

To fakt, ale dziś aby wystartować trzeba znacznie więcej. Szkopuł w tym, aby dać ku temu okazję, aby się na nas poznali. Mało tego, uprzednio warto im dać powód do tego, aby o tym co popularyzujemy w ogóle zaczęli myśleć, rozmawiać, uświadamiać sobie.

Dzisiaj mamy do czynienia zdecydowanie z konkurencją ilościową, trudną do określenia pod względem jakościowym. Klienci mają różne wymagania. To co dla jednych jest ważne, niekoniecznie dla innych.

W konsekwencji napisałem wiele artykułów na powyższe tematy, książkę, prowadzę także warsztaty, szkolenia. Tym razem zwłaszcza dla osób rozpoczynających praktykę, kilka wskazówek po koleżeńsku. Ufam, iż zainteresują państwa, może zaintrygują pobudzając do myślenia nieco inaczej niż obiecujące łatwy sukces biznesowe poradniki.

Wszak w naszej działalności podstawą jest czynnik ludzki.

Zapraszam do lektury i na warsztaty.

Zmiana toku myślenia.

Jakiś czas temu dostałem e-maila z krótką notatką:

„Dziękuję panu, za wskazówkę. Przeczytałem witrynę z informacjami o ofertach pracy które pan wskazał, ale w większości były to oferty wynajmu przystosowanych już gabinetów w centrach odnowy, fitness, basenach czy Spa. Początkowo myślałem że to pomyłka.

Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem, iż uruchomienie gabinetu w miejscu działania innych gabinetów, niekonkurencyjnych, to lepsza możliwość rozwoju niż niejeden etat za minimalne wynagrodzenie, czy praca w trudnej atmosferze. Dziękuję, zapraszam przy okazji na masaż.

Marek.

Co rozumiemy przez pojęcie profesjonalny.

Na początku podstawowe pytanie: - Co rozumiemy przez pojęcie profesjonalny?

Profesjonalny gabinet, rozumiany jest jako miejsce gdzie wykonuje się na wysokim poziomie i zawodowo zabiegi, czyli w zamian za określone korzyści finansowe.

Profesjonalny oznacza także praktykę w ramach oficjalnie funkcjonującego gabinetu, ale także możliwą poza nim: czyli u pacjenta w domu, biurze czy prowadząc szerszą praktykę w firmie, hotelu oraz podczas okazjonalnych spotkań na konferencjach, targach, szkoleniach.

Profesjonalny dosłownie i potocznie ma podstawowe znaczenia, ale dla wielu ma jeszcze jedno, może najważniejsze.

Profesjonalnie - czyli traktowany poważnie, praktyka na serio.

A jakie musimy spełniać warunki?

Aby masaż w ogóle wykonać, wystarczy spełnić niewiele warunków. Ale jeśli chcemy aby to był w pełni profesjonalny masaż, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby masaż od początku do końca wykonywany był z pełnym profesjonalnym zaangażowaniem.

Wbrew temu co się myśli w aspekcie prestiżu o medycynie, zabiegach prozdrowotnych, rekreacji, odnowie biologicznej czy psychosomatycznej, w gruncie rzeczy pracujemy w usługach. Wszelkie reklamówki, foldery, rozmowy, wizytówki, filmy, programy są ważne, ale jak wiemy dzisiaj podstawa to rekomendacja osób trzecich w pozytywnym tego słowa znaczeniu oraz Internet. Największe wrażenie można wywrzeć jednak poprzez bezpośrednie spotkanie, rozmowę. Pozostałe źródła, narzędzia, to w sumie dodatki.

Jednak rzecz nie dotyczy tylko pięknej, sprawnej ciekawej strony, odpowiedniego pozycjonowania czy ilości linków, a raczej aktywności w Internecie, dyskusji!!!

Dziś klient, pacjent zainteresowany jest przede wszystkim człowiekiem i jego umiejętnościami. Reszta to ozdobniki i specjalistyczny marketing.

Jedni uważają że wszystko zaczyna się od wizytówki, istotna jest sama jej treść a czasem jak ją podamy. Inni zaznaczają wartość wykładów otwartych, prezentacji, zacznijmy od podstaw.

artykuł Autor Piotr Szczotka pochodzi ze stron www.bodywork.com.pl wstawiony za zgodą autora.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.