clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 23:48 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Jeśli masaż nie pomaga


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Jeśli masaż nie pomaga

Linki sponsorowane


Jeśli mimo regularnym masażom i trosce o swoje ciało, wciąż odczuwamy ból kości i stawów i zwala nas z nóg przewlekłe zmęczenie – warto skonsultować się z lekarzem. Coraz więcej osób cierpi na poważne schorzenia reumatologiczne, które nie zostały poprawnie zdiagnozowane. Warto przyjrzeć się swoim objawom i skonsultować je z lekarzem, by włączyć odpowiednie leczenie, zanim będzie na nie za późno.

Objawy, które powinny zaniepokoić. Schorzenia reumatyczne często są bagatelizowane i mylone z innymi chorobami lub ze zwykłym przemęczeniem. Jednak, warto dowiedzieć się więcej na temat chorób reumatycznych, zanim dojdzie do nieodwracalnych zmian. W przypadku chorób reumatycznych kluczem do skutecznego leczenia jest wczesne rozpoznanie. Niestety do reumatologa często trafiają pacjenci, o których stadium choroby jest już bardzo zaawansowane, a zdeformowane stawy utrudniają normalne funkcjonowanie. Powodem do niepokoju są ciągle lub nawracające bóle stawowo-mięśniowe, które pojawiają się bez wyraźnej przyczyny. Jednym z istotnych objawów wskazujących na choroby reumatyczne jest utrzymujący się stan podgorączkowy oraz poranna sztywność stawowa. Jeśli do tego zaobserwowaliśmy obrzęk, ból i zaczerwienienie stawów – nie mamy na co czekać, udajmy się do swojego lekarza i poprośmy o skierowanie do specjalisty – reumatologa.

Pod nazwą: reumatyzm kryje się kilkaset schorzeń, o różnym przebiegu i sposobie leczenia. Warto wiedzieć, że schorzenia reumatyczne pojawiają się u pacjentów w każdym wieku – mitem jest przekonanie, że dotyczą one wyłącznie seniorów. Przyczyny chorób reumatycznych wciąż pozostają nieznane. Przewiduje się, że na wystąpienie choroby wpływają predyspozycje genetyczne a także czynniki środowiskowe. Reumatyzm częściej ujawnia się także u osób, otyłych, prowadzących siedzący tryb życia, których dieta jest wysokokaloryczna, ale mało wartościowa.

Leczenie chorób reumatycznych polega na łagodzeniu objawów i rehabilitacji, która pomaga zachować sprawność ruchową. Bardzo istotnym elementem leczenia chorób reumatycznych jest zastosowanie sprzętu do krioterapii. Stosuje się zarówno krioterapie miejscową, jak i tę ogólnoustrojową – polegającą na schłodzeniu całego ciała. Krioterapia polega na wykorzystaniu regenerującego działania ekstremalnie niskich temperatur. Ludzki organizm, reagując na silne bodźce zewnętrzne uwalnia substancje, które mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, a także oczyszczające.

Źródło: masaze.wroclaw.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.