clock

Dzisiaj jest 29.03.2024 rok ,        godzina: 10:26 dudes     Dziś imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Korzyści z masażu bambusowego LaBamboo Therapy


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Korzyści z masażu bambusowego LaBamboo Therapy

Linki sponsorowane


Autor: Bartłomiej Leszczyński dyp.masażysta (założyciel Centrum Doskonalenia Masażu) Autor książki: " LaBamboo Therapy - masaż bambusami"

Już najstarsze cywilizacje, kiedy pojawiały się rozmaite problemy zdrowotne, tworzyły różnego rodzaju lecznicze techniki manualne. Na przykład stosowano ucisk kciukami w miejscach, gdzie występował ból. Istniały też inne terapeutyczne techniki, podyktowane intuicją, spostrzeżeniami oraz obserwacją, podczas których używano akcesoriów zaczerpniętych z zasobów matki natury i mających na celu uśmierzenie bólu. Jedną z takich charakterystycznych, dawnych praktyk było układanie rozgrzanych w słońcu kamieni, owiniętych w płótno, na brzuchach i podbrzuszach kobiet, mające na celu złagodzenie bólów menstruacyjnych.
Tak samo w krajach Dalekiego Wschodu, w których w środowisku naturalnym występuje bambus, będący dzięki swoim rozległym zastosowaniom bardzo znaną i docenianą rośliną, intuicja ludzka skierowała się w stronę wykorzystania tego właśnie surowca, aby użyć go w różnych formach leczenia, między innymi w masażu.
Mechaniczne bodźce użyte podczas masażu niosą ze sobą wiele pozytywnych efektów. Jednym z najważniejszych jest ujędrnienie i uelastycznienie skóry i tkanki podskórnej, poprawiające przemianę materii skóry oraz wpływające na bardziej efektywną odbudowę komórek naskórka. Pozostałe korzyści to przede wszystkim poprawa trofiki, elastyczności i ogólnej kondycji mięśni, a także występowanie efektów modelujących miejsca problemowe, które z biegiem lat narażone są na zmniejszenie elastyczności, a w konsekwencji na jej utratę.
Wykorzystanie zjawiska piezoelektryczności podczas masażu znacznie wzmaga produkcję kolagenu, który jest bardzo potrzebny przy utrzymaniu w dobrej kondycji tych zagrożonych obszarów ciała, czyli ud, pośladków, powłok brzusznych, dekoltu, ramion oraz twarzy. Ponadto bambsowy masaż usprawnia działanie pompy mięśniowej, która powoduje dotlenienie całego organizmu.
Tempo oraz techniki wykorzystywane przy masażu miejsc narażonych na kumulowanie się tkanki tłuszczowej wpływają na jej redukcję, rozdrabniając i usuwając lipidy oraz wolne kwasy tłuszczowe, a także poprawiają przemianę materii, wpływając na szybsze spalanie tłuszczu.
Pamiętajmy jednak, że najlepsze efekty odchudzające można uzyskać przy jednoczesnym zastosowaniu właściwego odżywiania się oraz odpowiednich ćwiczeń fizycznych.
Masaż doenergetyzowuje całe ciało, aktywizując wewnętrzną energię oraz neutralizując nadmiar ładunków dodatnich, gromadzących się w organizmie wskutek stresu, zanieczyszczeń lub choroby. Emitowane w trakcie masażu jony ujemne zwiększają przepływ tlenu do mózgu i krwi, w wyniku czego następuje wzrost energii, poprawa zdolności koncentracji i polepszenie samopoczucia.
Używając technik rozgrzewających, wpływamy na rozgrzanie tkanek, przez co zwiększa się cyrkulacja krwi, efektywnie wypłukując produkty przemiany materii i złogi pozapalne oraz usuwając dwutlenek węgla z organizmu, jednocześnie dostarczając substancji odżywczych i tlenu do każdej komórki, co wpływa na polepszenie procesu regeneracji tkanek.
Używając wolnych technik, w których nie powodujemy rozgrzania tkanek, takich jak np. uciski, przepychania, pompowanie w okolicy węzłów chłonnych oraz ruchy wibracyjne, wspomagamy udrożnienie węzłów chłonnych, pomagając zmniejszyć obrzęki, zwiększając przepływ płynów ustrojowych oraz wydzielanie i wchłanianie wszelkich substancji, co usprawnia i przyspiesza przemianę materii. Dlatego techniki te dobrze jest stosować podczas leczenia otyłości, obrzmień tkanki łącznej, a także w redukcji cellulitu.
W ostatnich latach odkryto również, że masaż bambusami jest efektywną formą terapii manualnej, o działaniu zbliżonym do tego z masażu tkanek głębokich. Efekt ten pozwala na przyniesienie głębokiego stanu odprężenia przez rozluźnienie głębszych warstw napiętych i zmęczonych mięśni oraz ścięgien, łagodząc bóle i tym samym czyniąc z tego masażu doskonały zabieg dla osób aktywnych.
Oprócz tego bambusowe akcesoria obdarzone są właściwościami antybakteryjnymi i hypoalergicznymi.
Bambus spełnia również swoją leczniczą rolę nie tylko dla osób, które przyjdą do Nas na masaż ale również dla Nas samych.
Drobne powtarzające się ruchy, wykonywane przez masażystę podczas przebiegu tradycyjnego masażu, mogą skutkować powtarzającymi się kontuzjami stawów kończyn górnych, np. cieśnią nadgarstka.
Jednakże masaż bambusami niesie ze sobą dla terapeutów również wiele korzyści. Najważniejszą jest możliwość bardziej ergonomicznej pracy przy mocnym, głębokim masażu, podczas którego dzięki użytym bambusom nie jest wymagany duży nakład sił. Pomaga zmniejszać naprężenia i odkształcenia dłoni i palców, jednocześnie pozwalając na głęboko penetrujące manewry, a zarazem ułatwiając dotarcie z głębokim naciskiem do głębszych warstw mięśni.
Dlatego zachęcam wszystkich terapeutów do częstrzego korzystania z tej jeszcze w pełni niedocenionej formy masażu, która już niebawem być może zagości w coraz to większej liczbie gabinetów, czego serdecznie życzę Państwu oraz sobie.

Źródło: Autor: Bartłomiej Leszczyński dyp.masażysta (założyciel Centrum Doskonalenia Masażu) Autor książki: " LaBamboo Therapy - masaż bambusami"








Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.