clock

Dzisiaj jest 12.12.2024 rok ,        godzina: 11:02 dudes     Dziś imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż dłoni


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż dłoni

Linki sponsorowane


Podczas manicure poproście swoją kosmetyczkę, jeśli tego nie robi, o masaż dłoni. Jest to wspaniały relaks dla zmęczonych i często zapracowanych rąk. Wspaniale odpręża i ma swoje dodatkowe walory. Często zapominamy o dłoniach, a to one najczęściej zdradzają nasz wiek. Masaż przywraca elastyczność skóry dłoni oraz ją regeneruje.

Ręce tak jak wszystkie części naszego ciała męczą się i napinają. Przy silnym obciążeniu lub powodu wykonywania pewnych czynności, związanych z wykonywanym zawodem, może także pojawić się uciążliwy ból.

Warto zadbać o dłonie, przed pojawieniem się negatywnie, wpływającego na nasze samopoczucie bólu. Należy zapewnić dłonią odpowiednią pielęgnację oraz masaż. Ma on pozytywny wpływ na całe nasze ciało. Dodatkowo skupiając się na masowaniu stref refleksyjnych dłoni, możemy zredukować napięcie, złagodzić ból oraz poprawić możliwości ruchowe naszych stawów.

Działanie masażu dłoni to przede wszystkim rozluźnienie, zmniejszenie pobudliwości nerwowej oraz wspomaganie procesów metabolicznych przebiegających w skórze. Ugniatanie w masażu przepycha krew i chłonkę z naczyń obwodowo - leżących do centralnych, wypycha z tkanek substancje, które zostały wyzwolone wskutek rozcierania. Może też powodować przyrost tkanki mięśniowej, wzrost siły i wytrzymałości mięśni, a przede wszystkim działa pobudzająco.
Masaż jest zabiegiem, który można wykonać również samemu, aby uruchomić stawy lub wygładzić skórę. Pomoże zwiększyć zakres ruchów i poprawi koloryt skóry. Zabieg można wykonywać co drugi dzień, aby odczuć skuteczność masażu.

Klika wskazówek do automasażu:

Zacznij od delikatnych i powolnych obrotów nadgarstka. Następnie wykonuj ruchy wahadłowe dłonią z jednej strony na drugą (poziomo). Kolejnym krokiem są ruchy wykonywane góra – dół (pionowo), rozluźni to mięśnie zginacze i prostowniki zarówno nadgarstka jak i przedramienia.
Masaż ręki powinien kończyć się na łokciu. Zatem nałóż na rękę olejek do masażu i masuj całą rękę, poświęcając więcej uwagi łokciu. Łokieć najczęściej jest bardzo suchy i może nawet się łuszczyć.
Następnie masuj palce małymi, okrężnymi ruchami od czubka w kierunku nasady. Na koniec lekko pociągnij każdy palec z osobna. Masuj również wewnętrzną część dłoni. Masaż powinien odbywać się przy pomocy kciuka drugiej ręki.
Na zakończenie strząsaj rękami, aby je pobudzić. Po wymasowaniu obu rąk, zanurz dłonie w ciepłej misce dodatkiem soli lub innego środka nawilżającego. Po kąpieli wmasuj krem do rąk.

Kosmetyczka mając do dyspozycji dwie ręce wykona masaż dużo obszerniejszy. Na samym początku, może jeszcze zrobić go używając peelingu, który złuszczy martwy naskórek i pobudzi krążenie krwi. Masaż również wykonywany jest w okolice łokcia. Masowane powinny być okolice kości przedramienia, co działa niezwykle kojąco.

Po masażu dłonie oraz przedramiona powinny być lekko zaróżowione. Pobudzone zostały mięśnie oraz krążenie krwi. Pozostaje bardzo przyjemne uczucie, zrelaksowania oraz lekkości. Czas oraz natężenie masażu uzależnione jest od stopnia napięcia mięśni oraz elastyczności skóry. Jeśli skóra jest cienka i delikatna, to masaż powinien mieć mniejsze natężenie.

Masaż dłoni jest doskonałym zabiegiem relaksującym i poprawiającym samopoczucie. Niestety niedocenianym przez kobiety, ale mam nadzieję, że już niedługo wybierzecie się do kosmetyczki po taką przyjemność.

Źródło: www.uroda.com


[dodaj komentarz na forum]






Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.