clock

Dzisiaj jest 18.07.2024 rok ,        godzina: 23:41 dudes     Dziś imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż ipsilateralny


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż ipsilateralny

Linki sponsorowane


Masaż ipsilateralny stosuje się w różnego typu zniszczeniach tkanek kończyn, które są pozbawione możliwości poddania się wykonaniu jakiegokolwiek zabiegu mającego na celu przyśpieszenie gojenia się ran. Masaż ipsilateralny polega na realizacji różnorakich czynności (oklepywanie, uciskanie, ugniatanie) stosowanych na zdrowym odcinku uszkodzonej kończyny. Prawidłowo wykonany masaż poprawia ukrwienie i odżywienie uszkodzonych obszarów, a co za tym idzie, bierze udział w procesie gojenia ran, przeciwdziałając skutkom akinezy (brak zdolności ruchu). Wskazaniem do wykonania tego typu zabiegu są różne uszkodzenia tkanek kończyn, na których zastosowany opatrunek uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek czynności.

U podstaw tego masażu leżą założenia z zakresu neurofizjologii. Bazuje on na skrzyżowanym odruchu naczynioruchowym. Pod wpływem bodźców mechanicznych na bazie tego odruchu dochodzi do dużego przekrwienia w przeciwnej kończynie. Wraz z dużym przekrwieniem dochodzi do lepszego odżywienia przekrwionych obszarów i co za tym idzie szybszego procesu gojenia.

Cele masażu:

·Przyśpieszenie procesów konsolidacji kości po złamaniach
· Uzyskanie prawidłowej trofiki w uszkodzonych obszarach kończyny
· Przeciwdziałanie skutkom akinezy

Stosowane techniki: Stosuje się bardzo intensywne ugniatanie, rozcieranie oraz oklepywanie zdrowego odcinka chorej kończyny poniżej lub powyżej urazu nie zasłoniętego opatrunkiem. Np.: masaż uda bądź stopy przy unieruchomieniu podudzia. Wszystkie techniki stosujemy na granicy bólu, co jest bezwzględnym warunkiem wystąpienia reakcji odruchowej w odcinkach uszkodzonych.

Wskazania do masażu ipsilateralnego: Wszelkiego rodzaju uszkodzenia tkanek kończyny, gdzie zastosowany opatrunek uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek zabiegów przyśpieszających proces gojenia.
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.