clock

Dzisiaj jest 30.05.2024 rok ,        godzina: 1:32 dudes     Dziś imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż kamieniami


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż kamieniami

Linki sponsorowane


Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami jest nową formą terapii i mało jest doniesień naukowych na ten temat. Najczęściej spotykane publikacje zawierają tylko informacje ogólne. Prowadzone były badania na temat wpływu klasycznego masażu leczniczego na zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Badania te udowodniły, iż po serii zabiegów ból się zmniejszył. Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami może też sposobem walki ze wzmożonym napięciem mięśni. Metoda ta jest przyjemna dla pacjenta, jak również dla terapeuty. W badaniach opisanych w tej pracy zauważono, że przy kolejnym zabiegu temperatura ciała była wyższa niż wcześniej, również napięcie mięśni malało. Masaż ten ma podobne działanie do ciepłych kąpieli. Wszystkie badane osoby oceniły zabieg jako bardzo przyjemny i pożyteczny, co potwierdza, że działał on nie tylko na ciało, ale również na psychikę. O masażu gorącymi kamieniami Znany był i stosowany w różnych kulturach od starożytności. Do współczesnej terapii został wprowadzony w latach 90. pod francuską nazwą La Stone Therapy. Za twórcę tej formy terapii uważana jest Mary D.Nelson z Tucson w Arizonie, USA. Do masażu stosuje się kamienie. Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami przywraca równowagę ciała i umysłu. Głównym celem jest przywrócenie homeostazy, do czego wykorzystywane są ciepłe i zimne kamienie. Stosowane tu bodźce mechaniczne i termiczne wywołują określone reakcje organizmu. Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami oddziaływuje na cały organizm. Skóra po masażu jest lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona. Zyskuje elastyczność i jędrność. W mięśniach wyrównuje się napięcie, są one bardziej elastyczne, a po długotrwałym wysiłku szybciej się regenerują. W układzie krwionośnym i limfatycznym poprawia się przepływ, ulepszony jest odpływ krwi żylnej i praca serca. Masaż gorącymi kamieniami zmniejsza stres, przywraca równowagę pomiędzy układem współczulnym i przywspółczulnym. Działa uspokajająco i przeciwbólowo. Masaż rozpoczyna się od rozgrzania kamieni w wodzie do temperatury około 60 0C i przygotowania pacjenta. Daną część ciała przygotowujemy do masażu poprzez głaskanie. Na skórę stosowana jest oliwka, żeby uzyskać poślizg kamieni. Następnie terapeuta wykonuje głaskanie ciepłymi kamieniami. W ten sposób pacjent przyzwyczaja się do ciepła i można dostosować temperaturę kamienia do odczuć danej osoby. Gdy kamień jest na tyle ochłodzony, że można go utrzymać w ręce, a pacjent toleruje daną temperaturę, wykonywany jest szybkimi ruchami masaż kamieniami. W miarę jak kamień się ochładza, tempo masażu maleje i gdy pacjent wyrazi zgodę, terapeuta kładzie kamień w odpowiednim miejscu na ciele pacjenta. Czas zabiegu na całe ciało nie powinien być krótszy niż 60 minut i nie dłuższy niż 90 minut.
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.