clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 8:10 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż lodem


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż lodem

Linki sponsorowane


Naturalne sposoby leczenia i pielęgnacji stają się coraz bardziej popularne. Jedną z takich metod, jest stymulacja zimnem - przeżywająca obecnie drugą młodość. Masaż lodem nie tylko leczy, pielęgnuje i regeneruje ciało, ale także wpływa na nasze samopoczucie.
Leczenie zimnem jest jedną z najstarszych metod poprawiania zdrowia i urody. Współczesne badania potwierdzają korzystny wpływ zimna na nasze zdrowie, dlatego już nikogo nie dziwi terapeutyczne zalecenie wejścia do pomieszczenia o temperaturze -195°C. W lecznictwie, dla odróżnienia od tradycyjnych sposobów oziębiania, został wprowadzony umowny podział na krioterapię i zimnolecznictwo. Jednak nie ma zgodności wśród uczonych, jaka temperatura wyznacza granicę pomiędzy nimi. Dlatego leczenie zimnem zostało sklasyfikowane na miejscowe oraz ogólnoustrojowe, a także według czasu aplikacji zimna.

Masaż lodem zaliczany jest do zabiegów miejscowych o temperaturze oziębiania ok. 0°C. Jego atrakcyjność polega na połączeniu techniki masażu i stymulacji zimnem. Poza właściwościami leczniczymi jest naturalnym kosmetykiem poprawiającym jakość skóry dzięki przyspieszaniu zachodzących w niej procesów przemiany materii. Skóra staje się lepiej odżywiona, dotleniona oraz oczyszczona z zalęgających w niej toksyn. Szybciej zachodzą w niej procesy złuszczania i prawidłowej odbudowy naskórka. Dzięki przyspieszeniu metabolizmu zimnem i masażem, zabieg jest również doskonałą kuracją antycellulitową.

Poza właściwościami pielęgnacyjnymi masaż lodem leczy i wspomaga leczenie w chorobach o podłożu reumatoidalnym i zwyrodnieniowym. Znajduje zastosowanie w chorobach kręgosłupa, w dyskopatiach, w stanach reumatycznych dotyczących mięśni, w zwiększonym napięciu mięśni. Jest bardzo pomocny w stanach pourazowych i zapalnych.

W sporcie jest doskonałą odnową biologiczną. Pomaga przy bólu mięśni wskutek nadmiernego wysiłku. Redukuje metabolity wysiłku popularnie nazywane kwasem mlekowym. Następujące po zakończeniu masażu lodem gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych doprowadza do silnego przekrwienia mięśni połączonego ze wzrostem stężenia dostarczanego do nich tlenu. Ułatwia to usuwanie z mięśni zbędnych produktów przemiany materii takich jak mleczany oraz histamina. Równocześnie powoduje gromadzenie w mięśniach bradykininy i angiotensyny. Powyższe zjawisko znacząco poprawia kondycję mięśni i zmniejsza odczuwanie bólu. Efekt ten jest wykorzystywany m.in. w leczeniu kontuzji mięśni.

Wykorzystywaną do masażu bryłę lodu, wyjętą ze specjalnego pojemnika, można uzyskać zamrażając nie tylko zwykłą wodę, ale także napary z ziół zawierające czynne związki biologiczne. Masaż lodem jest gimnastyką naczynek krwionośnych, tym samym ułatwia absorpcję ziołowych składników mineralnych i witamin. Forma masażu zamrożonymi wyciągami z ziół zwiększa działanie lecznicze, a także korzystnie wpływa na pielęgnację skóry. Dla przykładu, rumianek działa antyalergicznie i kojąco przy zapaleniach skóry, rozmaryn przeciwzmarszkowo, natomiast kasztanowiec likwiduje obrzęki, uelastyczniania ściany naczyń krwionośnych oraz poprawia mikrokrążenie krwi.

Masaż lodem jest również świetnym peelingiem, jeśli do wody przed zamrożeniem wrzucimy płatki zbożowe, zmielone migdały, kokos, kawę czy nasiona lnu. Zamrożona mieszanka działa jak tradycyjny, kosmetyczny peeling tylko z dodatkowym końcowym efektem łagodzenia podrażnień lodem.

Kosmetyka lodowa dzięki swoim terapeutycznym właściwościom upiększa i jednocześnie przyczynia się do poprawny naszego samopoczucia. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może stosować krioterapię, dlatego warto zawsze przed zastosowaniem jakiegokolwiek zabiegu leczniczo-kosmetycznego zapoznać się z jego przeciwwskazaniami.

Autor: Anna Kotnowska
Źródło: www.senior.plFizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.