clock

Dzisiaj jest 05.06.2023 rok ,        godzina: 18:16 dudes     Dziś imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż na stres


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż na stres

Linki sponsorowane


Kojący dla ciała i ducha masaż może pomóc zrelaksować, ale to nie wszystko…

Stres… to zjawisko normalne, a czasami nawet potrzebne, szczególnie gdy motywuje do działania. Jednak gdy trwa zbyt długo staje się niebezpieczny dla zdrowia, może zrujnować nieodwracalnie wiele układów ciała. W dzisiejszych czasach to coraz częstsza przyczyną różnego rodzaju schorzeń. Wszyscy o tym wiemy, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, iż może się przyczynić do śmierci! Ostatnie badania pokazują, iż zmiany fizyczne wywołane stresem mogą przyczynić się do śmierci, choroby serca i raka. A wspomniany już wcześniej masaż to świetny sposób na rozładowanie napięcia wywołanego zbyt długim stresem. Dlaczego więc się nie skusić?

Masaż jest jedną z najstarszych technik medycznych. Pierwsze wzmianki o nim zostały znalezione w starożytnych chińskich tekstach medycznych napisanych około 4 tysiące lat temu. Najprościej rzecz ujmując masaż to rodzaj zabiegu fizjoterapeutycznego, czyli po prostu jest związany z ciałem i ma właściwości lecznicze.

Nie ma nic bardziej zbawiennego na przemęczone ciało niż dobrze wykonany masaż. To chyba marzenie każdego z nas po ciężkim, męczącym dniu, dlaczego więc nie sprawić sobie odrobiny przyjemności i udać się na seans masażu! ;) Technik masażu jest teraz tyle, że aż głowa boli.

Dobrze, ale wróćmy do leczniczych zalet masażu. Masaż leczniczy to antidotum na stres i przemęczenie. Śmiało można powiedzieć, że nawet sam rytuał masażu to ucieczka od wszechobecnego pośpiechu: półmrok, zapachowe świece i kadzidła – to wszystko także ma sprawić, że się zrelaksujemy i choć na chwilę zapomnimy o całym świecie.

Co jeszcze? Masaż wzmacnia także układ odpornościowy. Napięcie wywołane stresem może gromadzić się w mięśniach, co powoduje obrotu i dostawy substancji odżywczych do tkanek.

Na koniec tylko wspomnieć należy, iż skóra po masażu jest dobrze odżywiona, gładsza, bardziej elastyczna i sprężysta. Polecam!

Źródło: krakow.dermed.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

LurguS - sklep dla masażystów i fizjoterapeutów.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.