clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 6:15 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Mistyczny pocałunek


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Mistyczny pocałunek

Linki sponsorowane


Masaż ciepłymi olejami Celebrity jest zainspirowany starożytnym, indonezyjskim systemem uzdrawiania, w którym wykorzystuje się głębokie oddziaływanie dłoni, elementy jogi, akupresury i refleksoterapii w celu osiągnięcia harmonii ciała, duszy i umysłu.

Specjalnie dobrane ruchy pozwalają na całkowite odprężenie, podczas gdy aromatyczne kompozycje poszczególnych olejków, na przemian rozluźniają i pobudzają prawą i lewą stronę ciała, oddziałując tym samym na półkule mózgowe. Każdy ruch podczas masażu stanowi swego rodzaju rytuał, sposób umożliwiający opiekę nad duchem i ciałem. Ciepłe olejki doskonale współgrają z rękami masażysty, redukując napięcie i przynosząc natychmiastowe ukojenie. Celem masażu jest nadanie jędrności ciału, przywrócenie równowagi energetycznej, usunięcie toksyn, poprawa wydolności fizycznej. Przeplatające się kombinacje ruchów głaskania o różnej intensywności skutecznie rewitalizują cały organizm.

„Ciało, które regularnie masowane jest olejem, nie dozna urazu nawet jeśli będzie poddane ciężkiej pracy. Ciało obdarzone dotykiem przez codzienny masaż ciepłym olejem ziołowym staje się silne i pełne gracji do późnej starości”. (Charaka Samhita)

Pierwszym krokiem jest wizualne podzielenie ciała na dwie połowy, gdzie punktem odniesienia jest głowa oraz linia kręgosłupa. Bardzo charakterystycznym efektem podczas dłuższego masażu lewej części ciała jest wrażenie osłabionego czucia po prawej stronie i skupienie się na bodźcach po stronie masowanej. Kiedy przechodzimy do masażu prawej strony ciała, w pewnym momencie dochodzi do wyrównania progu odczuwania po obu stronach ciała, a następnie zintensyfikowania wrażeń prawej połowy. Kiedy wykorzystana zostanie paleta technik i chwytów, dążymy do zbalansowania energetycznego klienta i ponownego wyrównania jego odczuć percepcyjnych. Dysbalans odczuć, do którego dochodzi, ma silny wpływ na rozwinięcie u osoby poddanej zabiegowi świadomości swojego ciała, a przez to jego lepszego poznania. Masaż ten, wprawdzie oparty na pewnych zasadach, dopuszcza jednak dużą dozę własnej inwencji, co również stanowi o jego wyjątkowości.
Elementem mającym istotny wpływ podczas tego masażu jest zastosowanie aromaterapii. Ciało masujemy używając dwóch rodzajów olejów. Umieszczamy je dodatkowo w podgrzewaczach kominkowych, które stawiamy w pobliżu twarzy klientki, dzięki czemu intensyfikujemy ich właściwości. Działania te mają za zadanie wprowadzenie w stan głębokiego relaksu oraz pobudzenie zmysłów czucia i powonienia.
Niewątpliwą zaletą tego masażu jest także możliwość odpowiedniego dobrania poszczególnych olejków, ukierunkowanych na potrzeby danej skóry. Olej kokosowy to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych o właściwościach regenerujących, nawilżających i wygładzających. Z kolei olej pozyskiwany z nasion migdałowca bogaty jest w kwas oleinowy, linolowy, witaminy i minerały. Kompleksowo pielęgnuje wymagającą, suchą skórę, łagodzi podrażnienia, zmiękcza i odżywia. Dzięki silnemu działaniu antyoksydacyjnemu opóźnia procesy starzenia się skóry. Bogaty w teobrominę, kofeinę i witaminy olej czekoladowy to doskonały preparat wyszczuplający i wspierający walkę z cellulitem. Połączenie tych wszystkich elementów tworzy wyjątkowy, niezapomniany dla klienta rytuał.

mgr fizjoterapii Barbara Przybylska Menedżer Clarena SPA

Źródło: www.solarium.net.pl
"SOLARIUM & Fitness" nr 4/2009 ss. 76-77

[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.