clock

Dzisiaj jest 23.04.2024 rok ,        godzina: 18:29 dudes     Dziś imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Odmrożenia


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Odmrożenia

Linki sponsorowane


Co prawda pogoda na 13.06.2009 jest niesprzyjająca, ale miejmy nadzieję na coraz więcej ciepłych lub nawet gorących dni, wiosna w pełni i zaraz lato. Podczas upałów myślimy jak ochłodzić nasze ciało. Zastanówmy się przez chwilę co daje stan hipotermii czyli wychłodzenia organizmu lub nawet odmrożeń, z czym Mamy do czynienia w chwili zmniejszenia temperatury?
Oziębienie ciała jest skutkiem działania zimnego powietrza lub wody na organizm ludzki co przyczynia się do obniżenia temperatury ciała z następstwem obniżenia ogólnej sprawności ustroju ludzkiego. W sytuacjach niezwykle patologicznych-ekstremalnych może nastąpić śmierć człowieka w wyniku oziębienia, które zagraża pracy mózgu i serca.
Objawy oziębienia/wychłodzenia zależą od temperatury otoczenia i są to objawy:
-łagodne (36-34 stopni Celsjusza): drżenie, zimne ręce i stopy czy ból z zimna,
-umiarkowane (34-32 stopni Celsjusza): objawy j/w + niepokój, utrata poczucia czasu i zachowania energii,
-ostre (32-28 stopni Celsjusza): zmniejszenie drżenia lub jego ustanie, postępująca utrata świadomości, niepokój, wzrastająca sztywność mięśni,
-krytyczne (32-28 stopni Celcjusza) : utrata świadomości, stan ogólny może przypominać śmierć, niewyczuwalne oddychanie, tętno wolne i słabo lub niewyczuwalne, zimna skóra.

We wszystkich przypadkach opisywanych objawów hipotermii należy dobrze zabezpieczyć ciało przed dostępem zimna, szczególnie okolicę głowy, szyi i pleców. Pamiętamy o podaniu płynów do picia i umieszczeniu wychłodzonego w temperaturze pokojowej.
Czas na bezpieczny masaż: temat jest poważny szczególnie kiedy bezmyślnie używamy klimatyzacji w samochodzie lub w domu, kiedy chcemy ochłodzić się szybko wskakując do wody (szok termiczny z nagłym zatrzymaniem krążenia), temat trochę z uśmiechem kiedy pomyślimy o optymalnej temperaturze w naszym gabinecie dla nas kiedy pracujemy i dla pacjenta, który nie powinien być narażony na przeciągi.

Autor: Grzegorz Lewandowski
Źródło: www.ckm-akson.edu.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.