clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 7:32 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Relaks nie odmawiaj sobie przyjemności


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Relaks nie odmawiaj sobie przyjemności

Linki sponsorowane


Podobno nie samą pracą człowiek żyje, do szczęścia potrzebuje również relaksu. Warto uświadomić sobie, jak ogromną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu odgrywa odpoczynek. Czas poświęcony tylko sobie, jest bardzo ważny dla naszego psychicznego komfortu.

Wbrew pozorom prawdziwe odpoczywanie nie jest takie proste. Aby z relaksu „wyciągnąć” maksimum korzyści, musimy się całkowicie wyłączyć od spraw bieżących. Nie mówię tu o bezmyślnym gapieniu się w telewizor, czy chaotycznym „błądzeniu’ po Internecie. Tak naprawdę w konsekwencji, takich działań i tak myślimy o pracy, o tym co nas stresuje. Każdego dnia powinniśmy wygospodarować czas, na chwilę tylko dla siebie, aby zregenerować siły, do dalszych wyzwań, które przynosi nam życie. Najpierw zastanówmy się co powoduje, że czujemy się zrelaksowani, przy czym najlepiej i najefektowniej odpoczywamy? Jedni bowiem preferują odpoczynek bardziej aktywny, inni natomiast zdecydowanie bardziej spokojny, błogie lenistwo!

Aktywny odpoczynek pozwala na pozbycie się napięcia mięśniowego, wyładowanie negatywnych emocji, a przy okazji korzystnie wpływa na naszą sylwetkę. Możesz wybrać co zechcesz. Czy to będzie jogging, czy kick-boxing, nie ważne. Istotne jest to, żeby wybrana aktywność fizyczna sprawiała Ci przyjemność i przynosiła odprężenie. Po skończonym treningu istnieje, to fantastyczne uczycie zmęczenia, „wypoconych” emocji i satysfakcji zrobienia czegoś dla siebie.

Relaksującą moc wody również warto wykorzystać. Przygotuj sobie aromatyczną kąpiel z użyciem olejków do kąpieli lub obfitej piany. Zapal zapachowe świece, włącz ulubioną muzykę. Ważne jest, aby woda nie była bardzo gorąca, ale błogo ciepła. Później wygodnie ułóż się w wannie, możesz w trakcie kąpieli delektować się smakiem dobrego wina. A to co dzieje się dookoła nie jest w tej chwili ważne.

Pomysłem na relaks, który na pewno Wam się spodoba, jest masaż. Nie ważne, czy to będzie masaż twarzy, czy pleców. Ważne jest, że przez ten czas możesz całkowicie odpłynąć, rozluźnić swoje napięte mięśnie, po prostu zrobić coś dla siebie, kompletnie się wyłączyć. Dobrze wykonany masaż to nie tylko relaks dla ciała, ale również dla duszy. Jeszcze więcej korzyści przyniesie, gdy zostanie wykonany przez ukochaną osobę, która zrobi to czule i z miłości. Odpowiednio dobrane kosmetyki, na pewno przyczynią się do zwiększenia poziomu odprężenia. Najlepiej jeśli będzie to oliwka lub olejek o energetyzującym zapachu.

Jeśli jesteśmy przy masażu, to nie można pominąć jednego z najprzyjemniejszych i najskuteczniejszych sposobów na relaks. Udany seks to przecież uwalniane hormony szczęścia, to rozluźnienie mięśni, „zrzucenie” napięcia i ogromna przyjemność. Same korzyści, dlatego należy czerpać z tego sposobu pełnymi garściami. Seksem powinniśmy się bawić, czerpać z niego radość, energię do pokonywania trudności dnia codziennego.

Sposobem na relaks, może nieco bardziej statecznym jest czas spędzony z dobrą książką, ulubionego autor lub gatunku. Do tego rozgrzewająca czekolada lub aromatyczna herbata i zimowe wieczory, nie będą już takie straszne. Jeśli jest książka to musi być również dobry film. Wybór jest szeroki wypożyczamy komedię, romansidło, horror, każdego przecież odprężać może inny gatunek. Zasiadamy przed ekranem, popcorn w dłoń i przenosimy się w świat fikcji.

Sposobów jest naprawdę sporo, możemy próbować, sprawdzać, zmieniać, co tylko chcemy. Nikt nie powiedział, że musimy spędzać nasz wolny czas ciągle tak samo. Wyjątek może stanowić relaks we dwoje, który chyba nigdy się nie nudzi!

Źródło: www.uroda.com


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.