clock

Dzisiaj jest 18.07.2024 rok ,        godzina: 23:07 dudes     Dziś imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Torakochirurgia


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Torakochirurgia

Linki sponsorowane


Stosuje się to masaż klatki piersiowej przed i po operacji, celem jest walka z przykurczami ze strony blizn. Masuje się klatkę piersiową poczynając od mostka metodyka masażu klatki piersiowej. Jeżeli są zalegania stosujemy oklepywanie łyżeczkowate co prowadzi do oderwania się wydzieliny. Masujemy również bliznę, masaż blizny rozpoczynamy po całkowitym zagojeniu rany, usunięciu szwów i unieruchomienia (w przypadku blizn po złamaniach przy całkowitym zroście kostnym). Blizny po wstawieniu implantów muszą być masowane ze szczególną ostrożnością. P/wskazaniem do masowanie blizny są blizny powstałe w skutek radioterapii, po nowotworach. Cechą charakterystyczną blizny jest wypełnienie ubytku tkanki właściwej tkanką łączną, co może powodować przykurcz. Wyróżniamy rany cięte, szarpane, po oparzeniowe, po zabiegowe, po zmiażdżeniu tkanek miękkich. Celem masażu blizny jest oderwanie blizny od podłoża, uelastycznienie tkanki łącznej, zapobieganie tworzeniu się przykurczy bliznowatych. Z fizykoterapii na bliznę można zastosować: nagrzewanie, galwanizację, jonoforezę jodową lub z lignokainą, UD, fonoforezę, MG, kremy jak Contratubex, Cepan.


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.