clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 23:35 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Twoje zdrowie w twoich stopach


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Twoje zdrowie w twoich stopach

Linki sponsorowane


Czasami nasze życie bardzo przyspiesza. Nabiera zawrotnie szybkiego tempa i pozwala nam tylko na zbyt krótkie przerwy na wypoczynek. Jeśli wokół ciebie powstaje chaos, z którego trudno jest ci się wyrwać, musisz uważać!

Współczucie dla stóp

Długotrwały stres odbija się w negatywny sposób na zdrowiu całego ciała, także (a często w pierwszej kolejności) na stopach. To one dźwigają ciężar organizmu i trudy codzienności. Zasługują więc na uwagę szczególnie w czasie ciąży, gdy przybywa nam dodatkowe kilkanaście kilogramów i przesuwa się środek ciężkości ciała.

Stopy mogą nam powiedzieć wszystko na temat naszego zdrowia, dolegliwości i trybu życia. Wiele schorzeń zaczyna się właśnie od stóp (i nóg!). Tymczasem my często przypominamy sobie o nich dopiero wtedy, gdy zaczyna się dziać coś niepokojącego: gdy stopy bolą, puchną lub gdy podczas chodzenia pojawia się dyskomfort. Gdy tej części ciała poświęcamy zbyt mało czasu, wpływa to negatywnie nie tylko na ich wygląd, ale też stan naszego zdrowia.

Mikrokosmos?

Stopy odgrywają ogromną rolę w profilaktyce zdrowia, gdyż znajdują się na nich zakończenia nerwowe wszystkich narządów wewnętrznych. Można więc powiedzieć, że stopy to mikrokosmos całego organizmu. Dbanie o nie polega nie tylko na noszeniu wygodnego obuwia, ale też na specjalnej pielęgnacji, a jedną z najlepszych (i bardzo teraz modną!) metod jest masaż.

Obejrzyj je!

Czasem zdarza się, że wyczuwasz na swoich stopach bolesne miejsca lub zgrubienia albo zauważasz na nich zmiany, takie jak zaczerwienienia i odciski. Te dolegliwości mogą być związane z noszeniem nieodpowiedniego obuwia, ale mogą też świadczyć o tym, że pojawił się jakiś problem zdrowotny. To sygnał, aby udać się do dobrego specjalisty refleksologa, który pomoże zidentyfikować przyczynę problemu i go rozwiązać. Nie zwlekaj z tą wizytą!

Jak to zrobić?

Masaż stóp wykonuj najlepiej wieczorem, czyli wtedy, kiedy po całym dniu twój organizm potrzebuje odpoczynku. Wymasuj stopy kciukami, poruszając się płynnymi ruchami (miejsce przy miejscu) po całej ich powierzchni. Ucisk powinien trwać ok. 10-15 sekund. Stopniowo zmieniaj siłę dotyku od słabszych do silnych ruchów.

Zafunduj też sobie domowe SPA dla stóp. Przygotuj ciepłą wodę w misce Namocz je w soli, lub zrób im gruboziarnisty piling. (Nadmiar skóry zetrzyj tarka do stóp) Potem wmasuj w nie krem pielęgnacyjny. Jeśli masz problemy ze skórą na podeszwach, zaradź im maseczką:

nałóż grubą warstwę kremu lub maski do stóp na 15 minut, zawiń stopy w folię i przykryj je kocem. Taki zabieg wykonuj raz lub dwa razy w tygodniu, a skóra na stopach będzie nawilżona i gładka.

Korzyści dodatkowe

Warto wiedzieć, że masaż stóp to nie tylko profilaktyka w dbaniu o zdrowie. To także stymulacja mózgu (a więc rozwoju intelektualnego) oraz pobudzenie sił witalnych, a ponadto dawka dobrej energii dla całego organizmu. Od dziś polub masaż stóp!

Masaż stóp wpływa na:

Poprawę krążenia krwi w organizmie (przyspiesza wszystkie procesy życiowe).

Dodaje sił witalnych i energii.

Rozluźnia napięcie mięśni, wycisza i relaksuje.

Normalizuje ciśnienie krwi.

Łagodzi dolegliwości i bóle całego organizmu.

Przywraca równowagę i energię w organizmie.

Oczyszcza z toksyn.

Poprawia funkcje wszystkich układów, narządów i gruczołów.

Kobietom w ciąży pomaga zwalczyć poranne nudności, zlikwidować obrzęki i złagodzić skurcze mięśni nóg (łydek).

Likwiduje zaparcia, pobudza jelita do pracy.

Autor: Frączek Maria[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.