clock

Dzisiaj jest 26.02.2024 rok ,        godzina: 14:23 dudes     Dziś imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Zachowaj spokój czyli ćwiczenia relaksacyjne


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Zachowaj spokój czyli ćwiczenia relaksacyjne

Linki sponsorowane


Ciężki dzień w pracy, kłótnia z facetem, nieudana fryzura? W życiu spotyka Cię wiele stresujących sytuacji. Jednak istnieją sposoby, aby radzić sobie ze stresem. Techniki relaksacyjne bo o nich będzie mowa. Poprzez stosowanie technik relaksacyjnych jesteś w stanie wprowadzić swoje ciało w stan relaksu, wpłynąć na lepszą kontrolę reakcji Twojego organizmu, zredukować stres. Także przy regularnym stosowaniu technik relaksacyjnych, jesteś w stanie ochronić się przed napięciem emocjonalnym. Co to oznacza dla Ciebie? Lepsze panowanie nad złością, kontrolę nad wybuchami gniewu, uspokojenie wewnętrznego niepokoju i lęku. Dzięki technikom relaksacyjnym będziesz mogła spojrzeć bardziej optymistycznie na świat, a nie kiedy ujrzysz nowe rozwiązanie trudnego problemu. Na techniki relaksacyjne możemy spojrzeć jak na sposób wyładowania negatywnych emocji, poprzez odpowiednie ćwiczenia fizyczne i psychiczne. Oczywiście nie wyeliminujemy całkowicie ze swojego życia stresu, bo jest to niemożliwe i tak naprawdę bezcelowe. Jednak dzięki ćwiczeniom relaksacyjnym, nauczysz się żyć z nim „w zgodzie”. Stan relaksu poprzez medytację można osiągnąć na kilku poziomach. Na przykład relaksacja układu mięśniowego. Na pewno nie jednokrotnie miałaś poczucie, że Twoje mięśnie są niewiarygodnie napięte i ciężkie, stan ten możesz zlikwidować, gdy wykonasz odpowiednie ćwiczenia, które rozluźnią mięśnie. Jesteśmy także w stanie osiągnąć relaksację emocjonalną. W momencie gdy mięśnie nie są już napięte, oddech jest wyrównany, występuje odczucie wewnętrznej ciepłoty w środku, zdecydowanie łatwiej jest popaść w stan rozluźnienia i relaksu. Na przykład poprzez wyobrażanie sobie przyjemnych momentów z życia, pięknych miejsc lub rzeczy, które wywołują uśmiech na twarzy. Mam nadzieję, że Twoja ciekawość na temat technik relaksacyjnych rośnie. Tak więc nie będę trzymać Cię już dłużej w niepewności. Relaksacja według Schultza Aby osiągnąć stan relaksu, należy rozpocząć od rozluźnienia mięśni. Niemiecki lekarz i terapeuta Schultz stworzył tą metodę, opierając się na technikach jogi, w ten sposób powstał „Trening autogenny Schultza”. Podczas ćwiczeń skupiasz się na swoich ramionach oraz na monotonnym i długi powtarzaniu sobie pewnej sugestii (afirmacji): „rozluźniam swoje ramiona, rozluźniam swoje ramiona, rozluźniam swoje ramiona…” „moje ramiona rozluźniają się, rozluźniają się, rozluźniają się…” „stają się ciężkie, coraz cięższe, coraz cięższe…” „moje ramiona są ciężkie, są bardzo ciężkie…” „moje ramiona są w pełni rozluźnione siłą mojego umysłu” Tego rodzaju afirmacje lub zbliżone, powinnaś powtarzać sobie przez około dwie minuty, możesz to robić w myśli, szeptem lub słuchać nagrania. Później przestajesz mówić (zarówno na głos, czy szeptem), a jedynie koncentrujesz się na odczuciach płynących właśnie z tej partii Twojego ciała. Ten rodzaj medytacji możesz wykonać, skupiając się na każdej części Twojego ciała, która w danym momencie Ci ciąży.

Źródło: www.uroda.com


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.