clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 6:31 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Idealna sesja masażu czyli czego oczekuje klient


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Idealna sesja masażu czyli czego oczekuje klient

Linki sponsorowane


W najnowszym Massage & Bodywork Magazine ukazały się wyniki badań przeprowadzonych przez ABMP (Associated Bodywork and Massage Professional) podczas których zapytano osoby korzystające z masażu co powinno się zmienić aby sesja masażu była jeszcze lepsza.

24% ankietowanych chce dłuższego masażu

Za pewne często słyszycie, że masaż był za krótki. Są ludzie, którzy mogliby być masowani godzinami i tak będzie im mało. Chodzi tutaj jednak o to, by właściwe zaplanować czas trwania sesji zabiegowych.

Jeżeli klient płaci za godzinny masaż to znaczy, że przez 60 minut będzie masowany. Nie płaci nam za wywiad zdrowotny czy prysznic, bo te elementy nie wliczają się do czasu zabiegu. Zdroworozsądkowe jest zatem stosowanie 30 minut przerwy pomiędzy zabiegami. Jest to bufor bezpieczeństwa, który pochłonie ewentualne spóźnienie, wywiad, czas na odpoczynek, chwilę rozmowy z klientem.

19% ankietowanych chce większej lub mniejszej intensywności masażu

Siłę nacisku w masażu należy dobierać w porozumieniu z klientem pytając, jakie są jego odczucia. Każdy z nas ma inną wrażliwość, próg bólu, tkliwość tkanek.

Cały czas istnieje mylne przekonanie, że masaż, który nie boli jest nieskuteczny. Masażysta musi zatem uświadomić klienta, że nie w sile a w technice masażu tkwi sukces.

14% ankietowanych chcę bardziej komfortowych warunków

Jakość wykonania masażu to nadrzędna sprawa. Równie ważne jest miejsce, w którym ten zabieg się odbywa. Wystrój gabinetu to zawsze rzecz gustu, ważne żeby było w nim czysto i higienicznie. Klient widzi, słyszy i czuje dlatego liczy się klimat miejsca.

8% ankietowanych chce więcej korzyści z masażu

Wielu klientów nie jest do końca świadomych efektów masażu. Należy im wytłumaczyć, że najwięcej korzyści z masażu można osiągnąć gdy stosuję się go regularnie w określonych odstępach czasu. Najlepszy efekty uzyskuje się gdy masaż stosowany jest w formie prewencji a nie jako leczenie doraźne.

Darren Buford: The ideal massage session. What clients really want. Massage & Bodywork Magazine. May/June 2013 s. 70-71

Autor: Jacek Jankowski
Źródło: www.terapeutika.pl

[dodaj komentarz na forum]
Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.