clock

Dzisiaj jest 23.04.2024 rok ,        godzina: 20:33 dudes     Dziś imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż kalifornijski


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż kalifornijski

Linki sponsorowane


Technika tego masażu powstała w latach 70-tych ubiegłego stulecia w instytucie terapeutycznym Big Sur. Była częścią fizjoterapii pacjentów instytutu, a jej głównym celem była relaksacja. Składa się z długich i płynnych ruchów, podobnie jak w klasycznym masażu szwedzkim. Podstawą jest tu spokojny i przyjemny dotyk, ma wzbudzać wspomnienia z dzieciństwa, kiedy matki zwykle w ten sposób uspokajają swoje dzieci. Jego celem jest raczej aspekt mentalny, a nie fizyczny.
Masaż kalifornijski doskonale redukuje stres, przywraca równowagę. Eliminuje fizyczne i emocjonalne blokady.

Na początek

Do tego typu masażu trzeba się rozebrać do naga lub do bielizny czy stroju kąpielowego. Zaleca się ciepły prysznic albo kąpiel. Pomoże rozluźnić mięśnie i zmyje perfumy, które mogłyby reagować z olejkami używanymi przez masażystę. Jeśli zdecydujesz zostać w bieliźnie, zwróć uwagę, żeby nie była obcisła, będzie to niewygodne przy masażu.

Przebieg masażu

Masaż odbywa się na stole do masażu. Zaczyna się od pleców, masaż jest delikatny, żeby pacjent mógł się w pełni zrelaksować i skupić się na oddychaniu. Stopniowo dotyk masażysty jest silniejszy, dzięki czemu dociera do spiętych części ciała. Po masażu pleców, kolej na przednią część ciała. Tak samo, masaż najpierw jest delikatny, potem powoli jest coraz silniejszy. Masażysta pracuje nad odblokowaniem kanałów energetycznych, tzw, meridianów. Masaż trwa od jednej do dwóch godzin.

Zalety

* redukuje stres: dzięki długim, płynnym ruchom, masaż kalifornijski uważany jest za jeden z najbardziej relaksujących masaży
* pozytywnie wpływa na stan zdrowia: redukcja stresu wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne
* poprawia cyrkulację krwi i limfy
* rozluźnia mięśnie
* obniża ciśnienie krwi
* świetnie relaksuje: masaż w połączeniu z wonnymi olejkami, pozwala odetchnąć od codziennych problemów

Źródło: www.ladiva.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.