clock

Dzisiaj jest 28.02.2024 rok ,        godzina: 7:15 dudes     Dziś imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż leczniczy jako sposób leczenia kręgosłupa


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż leczniczy jako sposób leczenia kręgosłupa

Linki sponsorowane


Jak uwolnić się od bólu kręgosłupa, stawów, krzyża czy karku. Co zrobić, gdzie się udać kiedy ból, nie przechodzi po tygodniu lub utrzymuje się już dłuższy czas?

Dzisiejsza medycyna niestety nie jest w stanie pomóc, gdy nagminnie przeciążamy kręgosłup, nie dbając o jego dobre ułożenie podczas dnia oraz w nocy.

Ciągła siedząca praca, lub stojąca nie wpływa korzystnie na stan naszego kręgosłupa. Przeciążony daje o sobie znać w postaci bólu, ciągłego lub promieniującego zdarzającego się nagle.

Ból ten uniemożliwia skutecznie normalne funkcjonowanie, przypomina o sobie za każdym razem kiedy chcemy się schylić, podnieść czy przenieść jakąś rzecz. Lekceważenie i wiara, że samo przejdzie włóżmy do kieszeni, i wybierzmy się do lekarza, który postawi właściwą diagnozę. Dowiesz się co powoduje ból i jak można bo leczyć.

Leczenie kręgosłupa jest zależne od przyczyny jaka może powodować te ból, podjęcie odpowiedniej metody leczenia musi być skierowane na wyeliminowanie samej przyczyny a nie zaleczenie na jakiś czas. Dotarcie do źródła bólu jest najważniejsze, bez tego nie można liczyć na całkowite wyzdrowienie.

Dzisiaj metod leczenia bólów kręgosłupa, stawów czy karku jest wiele, od środków farmakologicznych, rehabilitacji, przez operację po masaże lecznicze. Chciałabym skierować Twoją uwagę na ostatnią pozycję, czyli masaż leczniczy.

Masaże lecznicze wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, często z wykształceniem kierunkowym, po rehabilitacji, którzy teraz swoją wiedzę i umiejętności wykorzystują w celu leczenia różnych schorzeń kręgosłupa. Leczenie kręgosłupa przy pomocy masażu daje niesłychane efekty, często gdy medycyna już nie radzi sobie i nawet operacja nie przynosi wyczekiwanego efektu, to właśnie masaże powodują powrót do upragnionego zdrowia.

Aby leczenie przyniosło oczekiwane efekty, musi być przeprowadzane regularnie, jeden zabieg nie zapewni nam pełnej sprawności. Prawidłowe leczenie kręgosłupa najczęściej składa się z 4 - 9 zabiegów, które trwają do 1,5 godziny.

Przestrzeganie zaleceń masażysty jest podstawą pełnego wyleczenia. Gdy nie zmienimy naszych nawyków, lub pracy która przeciąża nasz kręgosłup ból wróci po jakimś czasie. Dlatego ważne jest abyśmy stosowali się to tego co nam zaleci masażysta.

Źródło: www.artykuly.com.pl


[dodaj komentarz na forum]


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.