clock

Dzisiaj jest 18.07.2024 rok ,        godzina: 22:34 dudes     Dziś imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż relaksacyjny


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż relaksacyjny

Linki sponsorowane


Współczesny tryb życia, praca, stres to tylko niektóre czynniki, które sprzyjają złemu samopoczuciu. Wysoki poziom stresu sprzyja wzmożonemu napięciu mięśniowemu, długa praca w jednakowej pozycji, z kolei sprzyja przeciążeniu mięśni oraz kręgosłupa.

Ból, jak definiuje Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu to nieprzyjemne doznanie zmysłowe i emocjonalne. Człowiek obolały staje się mniej wydajny w pracy oraz życiu prywatnym. Tabletki przeciwbólowe to jedynie środki, które tłumią przyczynę powstania bólu i nijak nie zabezpieczają organizmu przed jego nawrotem.

Masaż to zespól rękoczynów, które mają za zadanie przede wszystkim rozluźnienie napiętych mięśni, dostarczenie energii cieplnej do tkanek a tym samym poprawę samopoczucia. Profesjonalnie wykonany masaż to również diagnoza przyczyn powstawania bólu i pomoc w ich zwalczaniu.

Każdy z pewnością odczuwał uczucie sztywności karku, kujący, tępy, ciągnący ból w dole pleców. Przeciętny człowiek sięga wówczas po tabletki przeciwbólowe. Można porównać taką sytuację do włożenia palca między futrynę a drzwi. Gdy zatrzaśniemy drzwi poczujemy niesamowity ból. Czy wówczas można wziąć środki przeciwbólowe? Można i uśnieżą ból ale czy zlikwidują jego przyczynę? Czyż nie prościej i zdrowiej jest otworzyć te przysłowiowe ,,drzwi” ?

Holistyczne, czyli całościowe, uwzględniające człowieka jako byt bio-psycho-fizyczny spojrzenie i traktowanie pacjenta pozwala masażyście/rehabilitantowi szybciej i dokładniej wykrywać toczące się zmiany chorobowe i odpowiednio wcześnie wkraczać z pomocą w ich niwelowaniu.

Żyjąc w codziennym stresie z pewnością niejeden człowiek szuka uspokojenia i odprężenia dla ciała i duszy. Medycyna naturalna zna doskonały sposób na wewnętrzne wyciszenie- jest nim masaż relaksacyjny. Powszechnie jest błędnie kojarzony z masażem erotycznym. Głównym celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie lub zniesienie napięcia mięśniowego, które powstało na skutek stresu, wysiłku. Masaż ten bazuje na chwytach oraz technikach, które wpływają kojąco na organizm. Zauważmy, że kiedy matka kładzie na swych kolanach dziecko i wykonuje spokojne ruchy głaskania główki malucha, dziecko z czasem usypia, oddech się normalizuje. Podobnie jest w masażu relaksacyjnym: masażysta wykonuje ruchy spokojne, rytmiczne i powinien je odnosić do oddechu pacjenta. Można wysnuć wniosek, iż masaż relaksacyjny to nie same ruchy głaskania, delikatnej wibracji, masaż relaksacyjny to również odpowiednie ułożenie pacjenta, rozmowa z nim. Wykorzystuje się do tego aromaterapię - zapachowe świece, oliwki itp. Warto wspomnieć, że masaż jest techniką interdyscyplinarną, tzn. wiąże się z wieloma dziedzinami nauki i życia oraz odwołuje się do nich. Masażysta powinien wykazać się znajomością nie tylko anatomii i psychologii. By wykonać efektywnie masaż relaksacyjny, masażysta musi wykazać się też znajomością filozofii oraz logiki. Często wykorzystuje się również element dźwięku - muzykoterapię. Wywołuje ona ekspresję różnego rodzaju emocji - złości, gniewu, radości, smutku. Można zaobserwować u masowanych płacz, wzmożone pocenie. Tego typu reakcje są jak najbardziej normalne i masażysta powinien być na nie przygotowany i powinien dopasować wówczas techniki, chwyty, rozmowę z pacjentem adekwatnie do sytuacji.

Masaż relaksacyjny może być wykorzystywany jako profilaktyka stresu, nauka prawidłowego oddechu oraz relaksacji. Z psychologii wiemy, iż warunkiem dobrego relaksu jest integracja ciała i umysłu. Innymi słowy jeżeli mamy dziurawą butelkę to zakrycie nieszczelności kartką papieru jedynie na chwilę zatamuje wyciek. Aby zapobiec dalszemu wylewaniu się cieczy z wnętrza, należy uszczelnić butelkę np. plasteliną itp. Podobnie jest z ludzkim ciałem - oddziałując tylko na ciało - relaksując mięśnie, zapominając o duszy, spowodujemy jedynie chwilowe odprężenie. Jeżeli natomiast połączymy ciało z duchem wówczas osiągniemy długotrwały efekt. br>
Źródło: www.fizjoartis.pl


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.