clock

Dzisiaj jest 15.10.2024 rok ,        godzina: 12:17 dudes     Dziś imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż shantala


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu



Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż shantala

Linki sponsorowane


Masaż Shantala to technika, która ma swoje korzenie jeszcze w starożytności. W Eropie upowszechnił się w latach 80. ubiegłego wieku za sprawą francuskiego pisarza i położnika Frederique Leboyer’ a.

Zabieg ten silnie rozluźnia i uspokaja, pozwala zaspokoić dzieciom ich naturalną potrzebę dotyku, poprawia relację dziecka z rodzicami, pomaga w zasypianiu, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, poprawia świadomość własnego ciała. Ponadto wspomaga rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny, podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.\

Jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, rozdrażnionych, wolniej się rozwijających. Niektórzy stosują go jako metodę wspomagającą u niemowląt cierpiących na ostre kolki. Bardzo dobrze wpływa nie tylko na niemowlę, lecz również na matkę. Rodzic lub opiekun uczy się w czasie masażu rozpoznawać i reagować na potrzeby swojego dziecka, co daje mu pewność i wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem. Pomaga tworzyć więź z maluchem. Dlatego też naukę masażu Shantala poleca się również rodzicom planującym adopcję. Ten sposób poznania dziecka daje obu stronom poczucie bezpieczeństwa. Masując niemowlę przekazujemy mu swoje uczucia - akceptację i miłość oraz poznajemy się nawzajem. Masaż ten łagodzi również objawy depresji poporodowej u matek.

By jednak niemowlę i mama w pełni odczuło jego zbawienne skutki musi być spełnionych kilka warunków. Najważniejszym z nich jest ciepło. W pomieszczeniu powinna panować taka temperatura, by rozebrane maleństwo odczuwało komfort cieplny, ogrzać należy również olejek oraz ręce osoby masującej. Przy masażu używamy dużej ilości olejku, który rozsmarowujemy na zewnętrznych i wewnętrznych powierzchniach dłoni. Należy pamiętać, by jedna z rąk ciągle pozostawała w kontakcie z ciałem niemowlęcia. Najlepszą porą na masaż są godziny poranne, można również powtórzyć zabieg wieczorem. Trzeba jednak pamiętać, by dziecko było przynajmniej godzinę po posiłku. Bezpośrednio po masażu zaleca się kąpiel, która zmyje nadmiar olejku.

Masaż Shantala zazwyczaj odbywa się na podłodze. Osoba masująca siada z wyprostowanymi nogami i plecami. Zabieg wykonujemy rytmicznie, rozpoczynając od brzucha, później masujemy ramię i dłoń jednej ręki, następnie drugą rękę i znów brzuch. Następnie masujemy nogi i stopy, plecy i na końcu twarz. Masaż ten jest bardzo krótki, trwa ok. 5 minut. Spowodowane to jest tym, że niemowlęta nie mogą być zbyt długo rozebrane, szybko też zaczynają się niecierpliwić. Trzeba pamiętać, że zabieg ma być przyjemnością i relaksem zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Gdy maleństwo zaczyna być niespokojne należy go przerwać. Choć przyjęło się uważać, że masaż Shantala wykonuje się tylko u niemowląt nie jest to do końca prawdą. Bardzo dobre wyniki przynosi stosowanie go również u dzieci starszych, zwłaszcza niespokojnych, wolniej się rozwijających, chorujących ma MPD.

Źródło: www.fizjoartis.pl






Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.





Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.