clock

Dzisiaj jest 26.02.2024 rok ,        godzina: 16:12 dudes     Dziś imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława            Dołącz do e-Masaz.pl w IG          Dołącz do e-Masaz.pl w FB

arrow

Obecnie znajdujesz się w : Podstronie » Masaż Shiatsu, czyli moc zdrowego ucisku


Polecane produkty
Stoły do masażu
Linki sponsorsowane


Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażuWyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka
arrow

Masaż Shiatsu, czyli moc zdrowego ucisku

Linki sponsorowane


Europejczycy od wieków korzystają z mądrości dalekowschodniej medycyny i technik relaksacyjnych. Przekonali się bowiem o ich dobroczynnych skutkach. Jedną z nich jest coraz popularniejszy w Polsce masaż shiatsu, czyli japońska sztuka uzdrawiania uciskiem.

Pochodzenie

Shiatsu to dalekowschodnia technika leczenia uciskiem. W języku japońskim słowo shiatsu, składa się z słów shi, czyli palec oraz atsu, czyli uciskać i określa nacisk kciukami na ciało. Metoda shiatsu swoją techniką przypomina akupunkturę, dlatego bywa nazywana „akupunkturą bez igieł”. Skupia się na mocnym dotykaniu odpowiednich punktów na ciele, zwanych meridianami, przez które płynie energia organizmu. We współczesnym masażu shiatsu używa się nie tylko kciuków, ale również całych dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp.

Skuteczność masażu

Masaż techniką shiatsu wykorzystywaną w leczeniu takich dolegliwości jak: bóle kręgosłupa, migreny, reumatyzm a nawet depresja. Przede wszystkim jednak likwiduje stres i napięcia, uspokaja nerwy oraz dodaje witalności. - Masaż ten często jest wykorzystywany w bólach szkieletowo-mięśniowych o nie do końca stwierdzonym źródle. Pomaga on dzięki zrównoważeniu przepływu energii w organizmie poprzez meridiany, co stymuluje organizm do samoregulacji. Stan, w którym energia w organizmie przepływa bez przeszkód sprzyja naszemu zdrowiu. Ponadto podczas masażu osiągamy stan głębokiego relaksu, w którym organizm uruchamia – mówi Piotr Sikorski, dyplomowany masażysta, chiropraktyk.

Zabieg relaksacyjny

Jeśli mamy poważniejsze dolegliwości, które od dłuższego czasu osłabiają naszą kondycję i samopoczucie, warto wybrać się do doświadczonego masażysty-terapeuty. W gabinecie zostaniemy dokładnie zdiagnozowani, dzięki czemu będziemy mieli pewność co do skuteczności wykonanego potem zabiegu. - Najważniejsze jest jednak by dbać o zdrowie zawczasu. Dlatego tak ważny jest masaż relaksacyjny, który powinniśmy wykonywać po każdym męczącym i stresującym dniu. Zapobiegniemy wtedy kumulacji napięcia w mięśniach i pomożemy organizmowi skutecznie się odprężyć – mówi Władysław Fedejko, ekspert marki HoMedics. Taki zabieg można wykonywać samemu w domu, przy użyciu urządzeń do masażu. Najskuteczniejsza będzie mata masująca, oparta na technice shiatsu, która wymasuje dokładnie całe plecy. Maty shiatsu są wygodną formą domowego relaksu, z której możemy skorzystać zawsze kiedy poczujemy taką potrzebę. Poza matami do masażu technikę shiatsu stosuje się także w masażerach do stóp. To również skuteczny sposób relaksu, bowiem na stopach znajdują się strefy refleksyjne, odpowiedzialne za poszczególne organy wewnętrzne. Dzięki masażowi łatwiej jest się odprężyć i zadbać o dobrą kondycję psychofizyczną.

Warto skorzystać z zabiegów relaksujących opartych na technice shiatsu, bowiem jej lecznicze działanie uznawane jest od bardzo dawna. Jest ona bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania dolegliwości bólowych oraz napięć wywołanych stresem. Poprawia także kondycję psychiczną, pomaga odprężyć się i zrelaksować.

Źródło: uroda.com


Fizjoterapia


   » powrót do poprzedniej strony

Aby otrzymywać najnowsze informacje :


HABYS - producent wysokiej klasy stołów do masażu.

Stoły do masażu

Centrum sztuki masażu -Szkoła masażu.

Szkoła masażu


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie
związanym z rehabilitacją medyczną.
Rehabilitacja to działanie kompleksowe
stanowiące zespół czynności mających na
celu przywrócenie pełnej lub możliwie
najwyższej do osiągnięcia sprawności
fizycznej lub psychicznej organizmu.

Strona korzysta z plików cookies. Nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki. Administracja nie ponosi odpowiedzialności z zastosowania metod leczenia opisanych w witrynie. Witryna ma charakter informacyjny.